Less be a METU művészeti képzéseinek kulisszatitkaiba!
Időpontok:
- 2017. január 12., csütörtök, 10 órától
- 2017. január 28., szombat, 10 órától
- 2017. február 8., szerda, 10 órától
Helyszín:
Budapesti Metropolitan Egyetem Rózsa és Rottenbiller utcai campusa
1077 Budapest, Rózsa utca 4-6. (bejárat a Hutyra Ferenc utca felől)
1077 Budapest, Rottenbiller utca 17-19.
Gyere el művészeti campusainkra és nézz be műhelyeinkbe! Legyen szó grafikáról, fotóról, designról, divatról, mozgóképről vagy akár animációról, média designról, belsőépítészetről, itt a helyed nálunk. Találd meg a saját utad a METU-n: alkoss, érezd jól magad, fedezd fel magadban a kreativitást!
2017 elején három nap erejéig megnyílnak a műhelyek a Budapesti Metropolitan Egyetem Rózsa és Rottenbiller utcai campusán, és az érdeklődők bekukkanthatnak Magyarország legnagyobb magánegyetemének művészeti képzéseibe.
Hazánk legnagyobb művészeti felsőoktatási intézményében egyedülállóan széles palettát kínálunk: hallgatóink a film, a fotó, a divat, a craft, a design, az animáció, a grafika, a média design és a belsőépítészet különböző területein folytathatják tanulmányaikat.
A 2017-es felvételi időszakban 15 alapszakra (BA), 8 mesterszakra (MA), 1 felsőfokú szakképzésre, valamint számos szakirányú továbbképzésre várjuk a felsőoktatásban továbbtanulni vágyókat. A korábban már megismert szakjaink mellett idén átalakult és új szakokat is megismerhetnek az érdeklődők nyílt napjainkon.
A NYÍLT NAPOKRA IDE KATTINTVA LEHET REGISZTRÁLNI.
A valódi mester-tanítvány kapcsolatra és team munkára épülő oktatási struktúra alapját a neves hazai és nemzetközi szakemberekből álló oktatói gárda, valamint a legmodernebb technológiákkal, szoftverháttérrel, magas technikai felszereltséggel működő műhelyek, műtermek adják.
A nyílt nap keretében az általános felvételi tájékoztatáson túl Baráth Hajnal művészeti rektorhelyettes, illetve Túry György dékán mutatja be a képzéseket, kitérve a hallgatói sikerekre is, mint például az Annecy Filmfesztiválon díjat nyert Balkon című film, vagy a filmes terület hallgatóinak egyéb fesztiválsikerei, többek között a Filmoperatőr mesterszakosaink közreműködésével készült Hajdu Szabolcs film, amely elnyerte az 51. Karlovy Vary Filmfesztiválon a Kristály Glóbuszt. Emellett a Magyar Formatervezési Díj különdíjas nyerteséről, Wolf Bettináról, vagy a Hellodesign Talent Award idei METU-s díjazottjairól, valamint a közelgő művészeti eseményekről is szó esik majd.
A hallgatók a program során rövid prezentációk keretében beszélnek arról, hogy milyen az élet a Metropolitanen: milyenek a tanárok, a műhelyek, az eszközkészlet, a technika, a felszereltség, és mivel foglalkoznak az egyes szakokon, milyen hazai és nemzetközi sikereket értek el és milyen közös projektek megvalósítására nyílt lehetőségük.
A Metropolitan nyílt napjain a szakok oktatói és hallgatói a Rózsa és Rottenbiller utcai műhelyekben mutatják be az egyetemen zajló izgalmas munkát. Itt nemcsak a képzésekről kapható részletes és szubjektív tájékoztatás, hanem az egyetem hangulatába is belekóstolhatnak a látogatók.
AZ ALÁBBI SZAKOKRA LEHET ELLÁTOGATNI A FELVÉTELI NYÍLT NAPOKON:
Alapszakok (BA) és specializációk (hat féléves képzés):
- Animáció alapszak
- ÁTALAKULT! Designkultúra alapszak (korábban: Design- és művészetelmélet alapszak)
- Fotográfia alapszak / alkotói fotográfia, divatfotográfia, fotóriporter specializáció
- ÚJ! Képalkotás alapszak / képalkotás szakirány (korábban: Képi ábrázolás alapszak); mozgóképkultúra és médiaszakember szakirány (korábban: Mozgóképkultúra és médiaismeret alapszak)
- ÁTALAKULT! Kézműves tárgykultúra / divatékszer és -kiegészítő, öltözék- és kiegészítő, textilművesség specializáció
- Környezetkultúra alapszak / környezetprezentáció, tárgyprezentáció specializáció
- Média design alapszak / média design, média kommunikáció (tervezett)
- Televíziós műsorkészítő alapszak / elektronikus vágó, adásrendező, szerkesztő-riporter, kameraman specializáció
- Tervezőgrafika alapszak / tervezőgrafika, interaktív grafikai tervezés specializáció (tervezett)
Mesterszakok (MA) és specializációk (négy féléves képzés):
- Animáció mesterszak
- ÁTALAKULT! Építőművész mesterszak (korábban: Belsőépítész környezettervező művész mesterszak)
- Design- és művészetmenedzsment mesterszak / múzeumi menedzsment specializáció
- Divat- és textiltervezés mesterszak / divattervezés és textiltervezés specializáció
- Formatervező művész mesterszak
- Tervezőgrafika mesterszak / képgrafika, tervezőgrafika, betűtervezés-tipográfia specializáció
- Televíziós műsorkészítő mesterszak / hír- és információs műsorok, dokumentumfilm, magazin- és showműsor, televíziós és filmes vágás, televíziós vezető operatőr specializáció
További információk:
Kubik Elvira PR&kommunikáció
+36209163206, elvira@kubikelvira.com
A Budapesti Metropolitan Egyetemről
A Budapesti Metropolitan Egyetem Magyarország legnagyobb művészeti képzési portfolióval rendelkező felsőoktatási intézménye. A Metropolitanen 2 karon, 4 fő képzési területen (kommunikáció, üzlet, turizmus, művészet) folyik az oktatás. A folyamatosan bővülő magyar és angol nyelvű képzési kínálatban jelenleg közel 80-féle képzés közül válogathatnak az egyetem iránt érdeklődők. A Metropolitannek jelenleg több mint 7500 hallgatója van, akik 2011-től már nemcsak a fővárosban, hanem Hódmezővásárhelyen, a főiskola Regionális Tudásközpontjában is folytathatják tanulmányaikat. Az intézmény 2001 óta meghatározó és folyamatosan növekvő szereplője a hazai felsőoktatásnak. Képességfejlesztő tréningrendszere egyedülálló itthon. A Metropolitan jelenleg közel 140 külföldi intézménnyel tart fent partneri kapcsolatot több mint 40 országban. A 2009-ben indult művészeti képzéseken jelenleg 15 alap- és 8 mesterszak közül választhatnak a leendő hallgatók. A Művészeti képzések partnere többek között az Umbrella, az Europa Design Hungary Zrt., Nanushka, az Origo Film Studio, a Lengyel Intézet, az Iparművészeti Múzeum, az ATV.
Utolsó módosítás időpontja: 2017-01-05 10:02:37
Beküldő: Tatai Mária
Megtekintések száma: 10320
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=43867