Székesfehérvár és Békéscsaba után Budapesten is lesz Árpád-fürdő – a Csillaghegyi Strandfürdő területén megvalósuló beruházás végén 11 medence fog a felfrissülni vágyók rendelkezésére állni. Az alábbiakban bemutatjuk az elmúlt évek egyik legnagyobb fürdőfejlesztését, majd a beépítésre kerülő speciális gipszkartont is.
A Római strand után a csillaghegyi a főváros második legrégebbi strandja, amely végre megújul - a hárommilliárdos, 7000 négyzetméteres beruházás alapkövét 2017 januárjában tették le. A fürdő, amely nevét a szóbeszéd szerint a környéken elhantolt honfoglaló vezérről, Árpádról kapta, várhatóan az év végén kerül átadásra. A beruházás a főváros fürdőfejlesztési programnak része, amelynek keretein belül Budapest újabb egész évben nyitva tartó fürdővel gazdagodik. Nem csak a wellness-szolgáltatások köre bővül, az új medencék utánpótláskorú sportolókat is ki fognak szolgálni.
Egy ilyen nagy volumenű, sokak számára készülő komplexum messze nem mindegy, hogy milyen alapanyagokkal és termékekkel kerül építésre.
A belső térnek, így az álmennyezeteknek is magas páratartalmat kell majd elviselniük penészedés nélkül – ebben az esetben pedig nem mindegy, milyen gipszkarton lapokat építünk be. A választás végül egy olyan termékre esett, amely nemcsak remek paraméterekkel bír, a felhasználást is nagy mértékben megkönnyíti.
Ez nem más, mint a Siniat NIDA Hydro nevű lapja, amely kültérre az bejárat előtetőjének alsó burkolataként, beltérre pedig nedvességnek ellenálló álmennyezetként került beépítésre. A mintegy 700 m2-nyi gipszkartonlap nóniusz függesztőkkel mennyezethez rögzített C3 korrózióosztályú kétszintes CD60 mennyezeti profilokra csavarozva, Hydromix készrekevert gipsszel hézagolva.
Balogh György, a Siniat vezető műszaki szakértője szerint jó a termék visszhangja, amit többek között a kivitelezés könnyebbségének köszönhet. A lapok beépítésének nincs különösebb szerszámigénye, mivel a Hydro gipszkarton késsel vághatók – a kivitelezés ennek megfelelően gyors, az Árpád Forrásfürdő esetén közel egy hónap alatt végbement.
Minek is köszönhető még a Hydro növekvő népszerűsége? Az első dolog, ami szembeötlik, hogy kültéri és beltéri alkalmazásra is megfelelő, ezzel a cementkötésű lapok remek alternatívája. Nemcsak jelentősebb könnyebb súlyú (10,8 kg/m2), vízfelvételi képessége is rendkívül alacsony, 3% alatti, amelyet a speciális többrétegű kétoldali papírrétegnek, illetve a gipszmaghoz hozzáadott, vízfelszívódást, penészedés kialakulását csökkentő, tűzállóságot megnövelő adalékanyagoknak köszönheti. A nagyon alacsony vízfelvételi érték további előnye a minimális mértékű lineáris tágulás. Az álmennyezeti felület dilatálása, munkahézag kialakítása az egyéb nagytáblás álmennyezetekhez hasonlóan 15 m maximum átlójú egybefüggő felület esetén, valamint az épületszerkezeti dilatációt követve. A NIDA Hydro lapok mérettartók, könnyen megmunkálhatók, és teljesítik az EN 15283-1 szabvány követelményeit.
Kültéri felhasználásnál fontos kiemelni, hogy a műszaki előírásoknak történő megfeleléshez elengedhetetlen a többi, erre a célra kifejlesztett termékkel történő beépítés. A rendszer további elemei a NIDA Hydromix készrekevert hézagológipsz, a rendszerhez tartozó üvegszövet hézagerősítő szalag, a külső környezeti tényezőknek ellenálló profilok és az EN ISO 12944-2:1998 szabvány szerinti fém tartozékok. ( A választható profilok: standard NIDA profil (C2 osztály), NIDA Hydro C3 profil és NIDA Hydro C5 profil, Nida tartozékok C3 és C5 speciális NIDA Hydro C4 lemezcsavar.
Összességében kijelenthetjük, hogy a NIDA Hydro lap a hagyományos cementkötésű lapok remek alternatívája. A vízfelvételi értéke rendkívül alacsony, kiváló mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik, „kivitelező barát” termék, hatékony és gyors munkavégzést eredményez – nem csoda, hogy ilyen magas presztízsű beruházásoknál is előnyben részesítik.
www.siniat.hu
Utolsó módosítás időpontja: 2018-10-11 22:55:20
Beküldő: Tatai Mária
Megtekintések száma: 8852
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=44934