Egy adott környezetbe új épületet tervezni és kivitelezni az építészek és mérnökök számára is igazán nagy kihívást jelent, de annál nagyobb eredmény, ha a méretek és az illeszkedés játéka tökéletesen végbemegy. A varsói PURO szálloda azért is izgalmas projekt, mert egy zárt, házakkal körbevett területen, történelmi környezetbe kellett egy modern épületet tervezni, amelynek sikeres kivitelezéséből látható, hogy a megfelelő anyagválasztással és dizájnnal igenis sikeresen ötvözhető két távoli kor egymással.
A PURO lengyel szállodalánc arról is nevezetes, hogy épületei központi helyet foglalnak el a városokban, amivel főként a turistáknak kedveznek. A belvárosi lokáció azonban az épületek megépítését és kivitelezését lényegesen megnehezítheti, főleg ha a környezetbe való illeszkedés mellett a vállalti összképet is észben kell tartani, hiszen egy szállodalánc épületeinek összhangban kell lenniük a márkanév által képviselt elvárásokkal. Azonban a PURO szállodalánc esetében igyekeznek arra is figyelni, hogy mindegyik épület egyedi jellegzetességekkel legyen kialakítva, illeszkedve az adott környezethez, helyszíni adottságokhoz.
Varsóban, 2020-ban nyílt meg az első PURO hotel, amit az egyik legismertebb lengyel építészeti iroda, a JEMS Architekci tervezett. Ahogy a többi európai fővárosban, úgy Varsóban is az ódon épületekkel zsúfolt belvárosi látkép dominál, így a tervezők egy igazán nagy kihívással álltak szembe a hotel megtervezésénél és megépítésénél egyaránt. Sikerük kulcsa a minimalista homlokzat lrtt, amit ritmikusan elosztott, nagyméretű üvegezéssel tarkítottak. A kreatív koncepcióban a Guradian-üveg főszerepet játszott, ugyanis kívülről tükröződő felületével látványosan kapcsolta össze a szálloda homlokzatát és a környező bérházakat, így az üvegek kristályfelülete folyamatosan visszatükrözi azok díszes, régi korokból fennmaradt elemeit.
Lengyel vendégszeretet
A PURO szállodalánc filozófiáját a nyitottság és a nyugodt légkör jellemzi, amit főként a tágas közösségi terekkel érnek el, mint amilyen az előcsarnok, az étterem és a bár is. Ebben az elülső homlokzat kialakítása is kiemelten fontos szerepet játszik, ugyanis az üvegezett földszint által az épület világosabbnak, átláthatóbbnak, megközelíthetőnek tűnik. A varsói hotel is ezen elvek szerint épült, így nemcsak a városba látogató turistákat vonzza, hanem az arra sétáló helyi emberek figyelmét is könnyedén megragadja.
Visszatükröződő történelem
Az új varsói szálloda a legnépszerűbb turisztikai helyszínen, a Chmielna utca közelében épült fel. A remek belvárosi elhelyezkedés azonban sokféle nehézséggel járt, ugyanis az épület elhelyezkedését, méreteit, homlokzati kialakítását hatósági előírásokat követve kellett kialakítani. A környezethez és a szabályokhoz igazodva az építészek egy hétemeletes épületet terveztek, aminek tetőtéri erkélye festői kilátást biztosít a városközpontra és a Kultúra és Tudomány Palotájára. „Az északi fekvésű elülső homlokzatot letisztult és semleges, inkább a környezetet visszatükröző felülettel terveztük meg, így teremtve kontrasztot a szomszédos történelmi épületek részletgazdag arculatával. Ez a kontraszt azonban a tükröződő üvegelemeknek köszönhetően egységet is teremt az utcaképben.” – mondta Ewa Kozieł-Jurowska, a JEMS Architekci építésze. A befektető ehhez a látványos konstrukcióhoz a nagyszerű vizuális hatás érdekében a napvédő üveg szokatlan kombinációját választotta, melynek alapja az UltraClear™ üveg volt. Az alacsony vastartalmú üveg a zöld árnyalatától megfosztva biztosítja a semleges megjelenést, és mintegy tükrözve a természetes színeket.
A PURO szállodák tágas közösségi terei mellett szobái is kompakt, világos kialakításban részesültek. Az ablakok mérete, aránya és az ablakpárkány magassága miatt, a belső terek nagyobbnak és tágasabbnak tűnnek, ezáltal a szállodalánc nyitott, pozitív kisugárzású filozófiáját hangsúlyozták. Az üveggel kapcsolatban jogosan merülhet fel a kérdés, hogy mennyire melegítik fel a helyiségeket az átlagos üveggel készülő nagyobb ablakfelületek. A Guardian SunGuard SuperNeutral™ üveg magas fényáteresztéssel (Lt) és alacsony naptényezővel (g) rendelkezik. Ezzel a technológiával a belső terek megvilágítása, akadálytalan kilátást biztosít, miközben kiváló napfényvédelmi rétegével meggátolja a szobák túlmelegedését. ezáltal a külső környezet és a belső terek tökéletes összehangban vannak.
Kattintson és tudjon meg többet a Guardian Glass fenntartható üveghomlokzatairól!
Inspirálódjon a Guardian projektjei között: www.inspire.guardianglass.com/en
Utolsó módosítás időpontja: 2021-05-11 18:12:15
Beküldő: Nagy Ibolya
Megtekintések száma: 7743; Információ: Támogatott tartalom
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=46519