KeresésKeresés
Keresés
Hu | En
Hu

En

Design Hét Budapest 2014: Hollandiából érkezik a sztárdesigner vendég

DESIGN HÉT BUDAPEST 2014: HOLLANDIÁBÓL ÉRKEZIK A SZTÁRDESIGNER VENDÉG JURGEN BEY: A DESIGNER MINT STRATÉGIAI TERVEZŐ
Budapest, 2014. augusztus 18.


Az október 3. és 12. között zajló Design Hét Budapest Hollandiát látja vendégül: a díszvendégség programjainak egyik kiemelkedő eseménye Jurgen Bey, világhírű holland designer látogatása és prezentációja a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME). Jurgen Bey 2002-ben, Rianne Makkink építésszel közösen alapította a Makkink & Bey design stúdiót. Az alkalmazott művészet számos területén dolgoznak a terméktervezéstől a köztereken és építészeti munkákon át a kiállítástervezésig. Munkamódszerük a designer szerepét kiterjeszti a stratégiai tervezésre, ami széleskörű kutatásra, több szakma csapatmunkájára és az eltérő léptékeket átfogó gondolkodásra alapozza a projektek sikerét. Megközelítésükben a várostervezés, az építészet, a tájépítészet elválaszthatatlanok a terméktervezéstől: a villanykörte alakítja az építészetet, ahogy a ház az enteriőröket, és ahogy a felhőkarcolók sem létezhetnének a lift nélkül. Több száz, múzeumok, galériák, intézmények, cégek és magánmegrendelők számára megvalósított projektjük illusztrálja alapelvüket, ami szerint a design formája annak kontextusából születik.

Jurgen Bey karrierje kezdete óta tanít, 2010-től ő a Sandberg Institute igazgatója. Jurgen Bey a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Auditóriumában (1121 Budapest, Zugligeti út 9-25.) október 9-én, csütörtökön tart előadást. (A pontos kezdés időpontja a www.designhet.hu weboldalon lesz elérhető szeptember elejétől. Angol nyelvű előadás, a részvétel ingyenes.)

A STUDIO MAKKINK & BEY

A rotterdami székhelyű design stúdió elsősorban kis léptékű projektekkel foglalkozik, mint a bútorok és terítékek, a lakóhelyek, múzeumok és irodák vagy más nyilvános terek enteriőrjei, míg az építészet és urbanisztika nagyobb léptékeihez különféle pavilonok, parkok és új térhasználati programok tervezésén keresztül kapcsolódnak. Minden egyes design munkájuk egy történet megalkotásával indul, ami a létező közegből, funkciókból, struktúrákból vagy tárgyakból jön létre. Ez a hálózatos és szisztematikus megközelítés kapcsolatokat teremt a kontextus, a tárgyak és a funkciók között. Az elmélyült elemzés és programozás eredményeképpen egy környék, egy épület vagy egy termék legoptimálisabb használata alakul ki. A háttérkutatási témák kiterjednek az energiahasználatra és a nyersanyagokra, a párhuzamos funkciókra, az ételek előállítási folyamataira, a társadalmi és gazdasági rendszerekre – példának okáért, egy projekt kapcsán az indiai informális gazdasági modelleket tanulmányozták, melynek során európai gazdasági problémákra kerestek és találtak releváns válaszokat.

DESIGN HÉT BUDAPEST 2014: ÁTVITT ÉRTELEM

A Design Hét Budapest idén ősszel is a programok széles körével, október 3. és 12. között várja a nagyközönséget. A fesztivál védnöke és főszponzora a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, kiemelt szakmai partnere a Magyar Formatervezési Tanács és a Design Terminál, szervezője a HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség. Az immáron 11. Design Hét Budapest fókuszában a mindennapi életünket egyre inkább átható technológia, az internet, az okos eszközök használatának általános elterjedése és ezeknek a design számos területére gyakorolt hatása áll. Az Átvitt Értelem szlogen jegyében számos program járja körül a formatervezés és a technológia kapcsolódási pontjait, lehetőségeit, legújabb eredményeit, aktuális kérdéseit.

További információ: designhet.hu, facebook.com/budapestdesignweek, instagram.com/budapestdesignweek


Létrehozás időpontja: 2014-08-26 12:20:26
Utolsó módosítás időpontja: 2014-08-26 12:24:35

Megtekintések száma: 10635
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=42196