November 13-án a Faur Zsófi Galériában hirdették ki a DECODE – The Space for ARTHITECTURE pályázat eredményét és nyitották meg a pályaművekből rendezett kiállítást. A DECODE kezdeményezője, a BORD Építész Stúdió két kategóriában összesen nettó 800.000 forintot, egy-egy fődíjat és két-két ígéretes projekt díjat ítélt oda. A kiállítás november 20-ig látogatható. A kiállításról készült fotókat ezen a linken érhetik el.
A szakmai zsűri az idén 67 pályamunkából választotta ki a kiállítókat és a díjazottakat, 28 pályázat érkezett be építészeti és 39 a vizuális és alkalmazott művészeti oldalon. A BORD Építész Stúdió pályázat útján kereste kiállító partnereit építészet, valamint vizuális és alkalmazott művészek területéről, új kapcsolódási pontokat felfedezve és szorosabbra fűzve a társművészeti ágakat. A DECODE célja, hogy felhívja a figyelmet a gondolatok köré épülő alkotásra és ezáltal az értékteremtésre. Kiállítópartnerként a pályázók mellé idén két építészirodát is meghívott, a BIVAK-ot és a CAN Architects-et.
A beérkező pályaműveket neves zsűri bírálta el: Bordás Péter építész, a pályázat alapítója és a zsűri elnöke, Szabó Levente DLA, Ybl- és Pro Architectura díjas építész, a BMGE Építészmérnöki Kar, Középülettervezési Tanszékének egyetemi tanára, Anthony Gall Phd, Ybl- és Pro Architectura díjas építész, a SZIE Ybl Miklós Építéstudományi Kar Építészmérnöki Intézet egyetemi tanára és megbízott dékánja, Golda János, Ybl- és Pro Architectura- és Príma-díjas építész, Kálmán Borbála, művészettörténész, a Ludwig Múzeum Kortárs Művészeti Múzeum kurátora, Etentuk Inemesit, kulturális menedzser, az Artlocator applikáció és az Artlocator Magazin alapítója, Dr. Kukla Krisztián, a Leopold Bloom Alapítvány művészeti vezetője.
A DECODE kiállításon olyan válogatott építészeti és művészeti alkotások láthatók, melyek mögött érdekes gondolatok, egyedi koncepciók rejtőznek. A kiállítás nagyméretű képernyőkön futó videókban mutatja be a BORD, a BIVAK és a CAN Architects projektjeit és a DECODE pályázat két kategóriájának győzteseit, valamint a „shortlist” projekteket.
A beérkezett 67 pályázatból 16-ot választott be a zsűri a kiállításba, mely november 20-ig látogatható a Faur Zsófi Galériában. Az elbírálásnál nem egyszerűen építészeti terveket, vagy művészeti alkotásokat pontoztak, hanem a mögöttük álló koncepció, gondolat vagy történet kreatív prezentálását is.
A DECODE pályázat díjnyertes projektjei Építészet kategóriában:
SOMLÓI VÁR - a DECODE pályázat Fődíjban részesült alkotása
Alkotó: Molnár Dávid Ferenc
A FÉNNYEL ÍRT HÁZ – a DECODE pályázat „Ígéretes projekt” díjban részesült alkotása
Alkotók: Dendel Niki és Hosszu Bözse
MITIŐK - a DECODE pályázat „Ígéretes projekt” díjban részesült alkotása
Alkotó: Gyüre Lilla
------------
A DECODE pályázat díjnyertes projektjei Vizuális és alkalmazott művészet kategóriában:
LESIRE (EXIT) – a DECODE pályázat Fődíjban részesült alkotása
Alkotó: Horváth Ági
180519 39 A 7 - a DECODE pályázat „Ígéretes projekt” díjban részesült alkotása
Alkotók: Horváth Csilla, Társszerző: Király Attila Jeremiás
IN DIES AUCTIOR – A DECODE pályázat „Ígéretes projekt” díjban részesült alkotása
Alkotó: Gosztola Kitti
A DECODE PÁLYÁZAT „SHORTLIST” PROJEKTJEI:
Építészet kategóriában
- DIÓSZEGI HIDDEN – Andróczi Alexandra
- SZABAD ÖTLETEK – Borsai Szandra és Gallyas Luca
- POINT OF SPACE – Kazi Zsolt
- UDVARAINK – Miklós Hanna Ingrid
- MAGYAR FÉSZEK + – Juhász Hajnalka
Vizuális és alkalmazott művészet kategóriában
- MOUNTAIN MAMA – Bernáth Dániel
- RESTRUKTÚRA 019 – Juhász Kinga
- 1_10000 – Martinkó Márk
- I WON’T BE THIS WAY VERYLONG – Om Bori
- TÉRIDŐ METSZETEK – Varga Viktor
A BORD ÉS A MEGHÍVOTT KÉT STÚDIÓ, A BIVAK ÉS A CAN KIÁLLÍTOTT PROJEKTJEI:
ÚJ BUDAPESTI VELODROM – BIVAK
- SCHOLAE PIAE – CAN ARCHITECTS
- AquaPack – BORD ÉPÍTÉSZ STÚDIÓ
- Körjáték – BORD ÉPÍTÉSZ STÚDIÓ
A kiállítás 2019. november 14. és 20. között látható a Faur Zsófi Galériában (1114 Bp. Bartók Béla út 25.). Nyitva tartás hétköznaponként 12-18 óráig.
Letölthető tartalom:
Utolsó módosítás időpontja: 2019-11-15 17:37:17
Cimkék: decode, pályázat, 2019, ; Beküldő: Tatai Mária
Megtekintések száma: 10384
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=45602