A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Urbanisztika Tanszéke által koordinált DANUrB – Danube Urban Brand – projekt befejezését a nemzetközi partnerség egy háromnapos záróeseménnyel készül emlékezetessé tenni. A két és fél éves futamidejű projekt elsődleges célkitűzése a Duna menti régiók kulturális indentitásának erősítése egy átfogó kulturális hálózat létrehozásával, valamint a kihasználatlan vagy rejtett kulturális és társadalmi erőforrások, épített örökség feltérképezése és újrahasznosításuk előmozdítása.
A június 27-29 között zajló, partner találkozóval egybekötött záróesemény többek között egy, a nyilvánosság érdeklődésére is számot tartó szakmai konferenciát, valamint a partnerség tagjai által szervezett Duna Napok fesztivál programjait foglalja magában.
A konferenciára, amelynek részletes programját megtalálja a csatolmányban, 2019. június 28-án a szlovákiai Révkomáromban kerül sor. A rendezvény szakmai előadásokat és élménybeszámolókat, az Új- és Öregvár megtekintését, valamint egy esti állófogadást foglal magában, a közönséget és a sajtót valamennyi programra szeretettel várjuk. A konferencia fő helyszíne a révkomáromi Dunamenti Múzeum díszterme. Az előadások angol nyelven zajlanak.
Június 29-én a partnerszervezetek küldöttei hajóval utaznak Párkányba, ahol a Duna Napok fesztivál programjain vesznek részt párkányi és esztergomi helyszíneken. A Duna nemzetközi napját június 29-én ünnepeljük, így ehhez az alkalomhoz több város, több ország is csatlakozik különböző kulturális és sport programokkal. Magyarországon a DANUrB projekt keretében már harmadik éve csatlakozunk a ’Duna Napoknak’ elnevezett programsorozattal a nemzetközi eseményhez.
A projekttel összhangban a Duna Napok eseménysorozat célja, hogy a helyi kulturális értékekre és örökségre hívja fel a figyelmet a meglévő programok összekötésével, valamint újabb összefogások kialakítása révén. A DANUrB projektnek köszönhetően 2017-ben újraindult a Duna Napok fesztivál Párkányban és Esztergomban, a következő évben pedig Szigetzugi Duna Napok cím alatt Ráckeve, Szigetbecse és Szigetújfalu is csatlakozott a kezdeményezéshez. A partnerség célja, hogy a felsorolt települések példája nyomán további regionális együttműködések alakuljanak ki.
A Duna Napok programját, amely szintén része a csatolt anyagnak, elsősorban a helyi kulturális és civil szervezetek kültéri programjai képzik: gyerekfoglakozások, családi programok, a Dunával kapcsolatos bemutatók (hajó, vitorla, horgászat, halászlé stb.), és zenei programok.
Sajtóközleményünk és képek ezen a linken találhatóak.
Utolsó módosítás időpontja: 2019-06-28 09:38:23
Beküldő: Tatai Mária
Megtekintések száma: 8860
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=45379