Mit kell tenni egy krízis után?
Előfordul, hogy nemcsak idilli állapotok közé kell tervezni, hanem olyan terület újjáépítésében kell részt vállalni, melyet földrengés, háború vagy árvíz sújtott.
A katasztrófa pillanatok alatt bekövetkezik, ezért gyorsan kell reagálni: a mentőcsapatok pillanatok alatt a helyszínen vannak azért, hogy minél több emberéletet menthessenek meg.
Miután elmúlt a közvetlen veszély, megindul az újáépítés. A tervezőknek, mérnököknek fontos döntéseket kell meghozni, hiszen az élet nem állhat meg egy katasztrófa után sem.
Hogyan zajlik az újjáépítés? Miért különösen fontos a pontos, precíz tervezés? Hogyan lehet megtalálni a rendszert a káoszban? Mi kell ahhoz, hogy valaki krízishelyzetekben tevékenykedhessen?
Március első hétfőjén meghívott vendégeink a fentebbi kérdések mentén beszélgetnek a válságövezetek építészeti és társadalmi vonatkozásairól.
Meghívottak:
Molnár Csaba (edelényi újjáépítés tervei), Fazekas Katalin (szállásépületek a Haiti földrengés után), Leichtman Erna (Sri Lanka újjáépítési munkálatai), Patonai Zoltán (ideiglenes katonai táborok Afganisztánban)
Moderátor: Vasáros Zsolt
A sorozatról:
A KÉK havi útbaigazító estje pályakezdőknek és pályatévesztőknek. Kezedben a diploma, de nem tudod, hogyan tovább? Melót keresel, külföldre mennél vagy irodát alapítanál? Értetlen a megrendelő? Elfajult a sokszög? A fiatal építészek élete nehéz. Gyere el és öntsd ki a szíved! Évente 600 építész végez ma Magyarországon. Mi lesz velük? Hová tartanak? Mit csinálnak? A KÉK klubestjein utánajárunk.
A részvétel ingyenes!
Az esemény létrejöttét az NKA támogatja.
Az esemény FB oldala: https://www.facebook.com/events/1630272463727315/
Utolsó módosítás időpontja: 2018-03-01 14:14:42
Cimkék: trust, your, architect; Beküldő: Tatai Mária
Megtekintések száma: 9221
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=44582