Homlokzati hőszigetelés, homlokzat és aljzatképzés, régi épületek, műemlékek felújítása, színdinamika. Ezekben a témákban kaphatnak aktuális és hasznos információt a három alkalmas szakmai továbbképzésre Dorogra érkező szakemberek.
A kivitelezésben gyakran elkövetett hibák és a kifejezetten a 2020. utánra várható, a témában döntő változások áttekintése, valamint gyárlátogatás teszik a napok programját teljessé.
A három továbbképzési nap a homlokzatképzés, homlokzati hőszigetelés, színdinamika témakörében különálló, önállóan is értékes, egymásra nem épülő témát dolgoz fel a CPR illetve a 2020 után a területet érintő, életbelépő és szigorodó szabályok figyelembevételével.
A szakmai napok építészek, felelős műszaki vezetők, műszaki ellenőrök, a kivitelezés területén dolgozó szakemberek számára egyaránt tartogatnak hasznos információkat. A továbbképzések a Baumit új, festői környezetben található, látványos oktatótermében kerülnek megrendezésre, a programot pedig a Baumit gyárában tett látogatás teszi teljessé.
Tervezéstől a kivitelezési hibákig
A képzés során szó lesz a homlokzati hőszigetelés az épület energiamérlegében elfoglalt szerepről, a homlokzat- és aljzatképzés kérdéseiről a mai jogszabályi környezetben, illetve a közeledő, 2020. után várható előírások tükrében.
A témák között szereplő páratechnikai, rendszerszemléleti, rögzítési kérdések mellett kiemelt hangsúlyt kap a tűzvédelem, a belső oldali hőszigetelés kérdése, az öntisztuló vakolatok és a különleges burkolatok kialakításának szabályai, előnyei és hatásai.
A harmadik továbbképzési nap fókuszába bármilyen funkciójú épület – kiemelten a műemlékek – homlokzat felújítási kérdései, azok jelenlegi és jövőbeli szabályok szerint megoldandó problémái állnak.
A programban kiemelt hangsúlyt kapnak az elöregedő vagy nedvesség elleni szigetelés nélkül készült, így nedvesedő- és sóval terhelt falazatok kezelésének kérdései, ill. műemléki épületek speciális homlokzati felújításának műszaki megoldásai.
Emellett alaposan áttekintjük a színdinamika és színtervezés alapelveit, rétegrendjeit, valamint szó lesz a hidegburkolatok kialakításához használt anyagokról és a burkolat felújításokról is.
A résztvevők az egyes járatos szerkezetek CPR szerint kialakításához is kellő támponttal távozhatnak. A képzést a kivitelezésben leggyakrabban előforduló hibák és azok elkerülésére, mind a tervezők mind a gyakorlati szakemberek számára kínált lehetőségek teszik teljessé.
2016-ra már az összes hely foglalt, de a nagy érdeklődésre való tekintettel mindhárom témakörben megnyílt a várólista 2017-re. A részvétel díjtalan, de regisztrációhoz kötött! A helyek száma korlátozott, a jelentkezést annak érkezési sorrendjében fogadják el a szervezők.
Jelentkezni lehet várólistára egy-egy napra vagy akár mind a három szakmai napra: http://buildmarketing.hu/homlokzat_felujitas_2016.html
A három továbbképzési nap témakörei
Első továbbképzési nap - előjelentkezés 2017-re a várólistán
Téma: Felkészülés a 2020. utáni előírásokra: homlokzati hőszigetelés, tervezési és kivitelezési kérdések
MÉK:1 pont (2016/139)
Második továbbképzési nap - előjelentkezés 2017-re a várólistán
Téma: Homlokzatképzés korszerű anyagokkal bel- és kültérben, aljzatképzés - Felkészülés a 2020. utáni előírásokra
MÉK:1 pont (2016/140)
Harmadik továbbképzési nap - előjelentkezés 2017-re a várólistán
Téma: Homlokzat felújítások, műemléki felújítások, színdinamika – Felkészülés a 2020. utáni előírásokra
MÉK:1 pont (2016/141)
Az előadásokat Kékesy Péter, okl. építészmérnök, a Baumit Kft. alkalmazástechnikai vezetője tartja.
Utolsó módosítás időpontja: 2016-10-14 13:30:40
Beküldő: Tatai Mária
Megtekintések száma: 15198
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=43638