A BKF Tervezőgrafika mesterszakának diploma kiállítása
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) már 5 éve képzi a legmagasabb szinten fiatal művészjelöltjeit.
A Tervezőgrafika mesterszakon a jövő vizuális kultúráját meghatározó alkotók képzését tűzte ki célul a Főiskola. A terület különböző ágaiban alkotó, elismert szakemberekből álló tanári kar vezetésével piacképes, naprakész tudást szerezhetnek a hallgatók, valós helyzetekre reagálni képes, kreatív és művészi színvonalú megoldásokat felmutató tervezőgrafikus művésszé válhatnak.
A hallgatók praktikus, funkcionális designra fókuszáló feladatmegoldó-képességének fejlesztése mellett az egyéni identitáson alapuló, de csapatmunkában is kibontakoztatható innovatív megoldásokra való törekvés áll az oktatás középpontjában.
A BKF Tervezőgrafika mesterszakán idén első alkalommal védő diplomázók érzékeny témaválasztásaikkal, profi terveikkel nemcsak a szakmabeliek figyelmét érdemlik ki, többségüknél a mestermunka igazi, kivitelezésre kész alkotás, amelynek bemutatására a Lengyel Intézet háromhetes kiállításon ad lehetőséget.
Megnyitó: 2015. július 3-án, pénteken 18 órakor
A kiállítást megnyitja: Maczó Péter DLA tervezőgrafikus művész, tipográfus, a Tervezőgrafika mesterszak vezetője
A kiállítás megtekinthető 2015. július 4-27. között.
Helyszín: Lengyel Intézet, 1065 Budapest, Nagymező utca 15.
Ízelítőül a témák:
Agg Virág: Klasszikus társasjáték komplett, vizuális újratervezése
(Gazdálkodj okosan - de tényleg! - aktualizált értékekkel és felületekkel napjaink kihívásaival)
Csengery Katalin: Színházi darabokat népszerűsítő illusztratív kiadvány
Dér Julianna: Arcok
(sketchbook, a mindennapok hangulatával és szövegeivel illusztrált egyedi kiadvány)
Gyetkó Krisztina: Budapesti állatkert
(pop-up könyv a híres, ikonikus épületek jellegzetességeivel)
Ibos Csaba: Monster és Room, két, saját álmokkal átszőtt képregény grafikai terve
Surman Barbara: Évkönyv, önkéntes vállalás, valós alapokra épített fiktív történetek, az évfolyam hallgatóinak bemutatása
Sztanó Zsuzsanna: Lapozható dimenziók – reflexiók Kalmár János művészetére
Takács Nóra: Protetim - valós megbízás, egy cég arculata
(speciális formák, anatómiai viszonyok, szigorú profizmus: emblémától a csomagolásig)
Tóth Lejla: Fedél nélkül – a társadalom árnyoldalán élők újságja a Fedél nélkül (a Menhely Alapítvány és a Budapesti Módszertani Szociális Központ támogatásával készülő folyóirat redesignja)
Tömösvári Anna: Szlengszótár - az élő nyelv!
Pillanatfelvétel és magyarázatok szöveggel és képpel, valódi tartalommal.
A kiállítás megtekintése ingyenes.
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskoláról
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola Magyarország legnagyobb művészeti képzési portfolióval rendelkező felsőoktatási intézménye. A BKF-en 2 karon, 4 fő képzési területen (kommunikáció, üzlet, turizmus, művészet) folyik képzés. A folyamatosan bővülő magyar és angol nyelvű képzési kínálatban jelenleg 31 alapszak, 15 mesterszak, 27 szakirányú továbbképzés, és 13 felsőoktatási szakképzés közül válogathatnak a főiskola iránt érdeklődők. A BKF-nek jelenleg több mint 7000 hallgatója van, akik 2011-től már nemcsak a fővárosban, hanem Hódmezővásárhelyen, a főiskola Regionális Tudásközpontjában is folytathatják tanulmányaikat. Az intézmény 2001 óta meghatározó és folyamatosan növekvő szereplője a hazai felsőoktatásnak. Képességfejlesztő tréningrendszere egyedülálló itthon. Tevékenysége elismeréseként 2011-ben és 2012-ben is elnyerte a Superbrands védjegyet. A BKF jelenleg 91 külföldi intézménnyel tart fent partneri kapcsolatot 27 országban. A 2009-ben indult művészeti képzéseken jelenleg 12 alap- és 8 mesterszak közül választhatnak a leendő hallgatók. A Művészeti képzések partnere többek között a Walt Disney Company, az Europa Design Hungary Zrt., Nanushka, az Origo Film Studio, a Lengyel Intézet, az Iparművészeti Múzeum, az MTVA.
Utolsó módosítás időpontja: 2015-07-06 20:33:12
Cimkék: BKF; Beküldő: Tatai Mária
Megtekintések száma: 10851
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=42906