KeresésKeresés
Keresés
Hu | En
Hu

En

Ottiburkolatok Mapei segédanyagokkal a villányi pincészet kialakításában

A Halasi Pincészet zöldmezős beruházásként épült Villány belvárosában. Az építés helyén eredetileg egy régi sufni állt, amit le kellett bontani, s utána a tereprendezés következett. A tervezést és az építést alapvetően befolyásolta, hogy a szomszédban egy műemlék pincesor áll, s a telket zárt beépítésű utcafront veszi körül. Az új pincészet tehát egy foghíjban épült. Az épület formamegoldásaira a Villány centrumára jellemző hangulat és stílus is meghatározó volt. A megrendelők, Halasi Károly és fia, Halasi Gergely, valamint a tervezők, Vincenz Ottó és Hoffer Ottó (Otti Manufaktúra Kft.) közös elképzelése alakította ki végül a ház szerkezeti megoldásait. A belsőépítészeti tervezés Hoffer Ottó nevéhez fűződik, aki szorosan együttműködött a megrendelőkkel. A tervek a magyar népművészet, a környéken jellemző építészet, ezen belül a sváb tájépítészet hagyományaihoz igazodtak. Megjelentek bennük a borászatokra gyakran jellemző mediterrán stílus jegyek is.

Az anyagfelhasználás és az anyagválasztás is tudatos volt. Az építés során a Kárpát-medencéből származó használt mészköveket is, bontott téglákat alkalmaztak, a háztetőn a százéves Apatini cserepet. A faanyagok szintén különböző bontásokból származtak. Az Otti Manufaktúra Kft. nem csupán tervezője, hanem a burkolatok és az épületplasztikai elemek beszállítója is volt a projekten. A cég által gyártott és beszállított burkolatok ugyancsak azt a hatást keltik, mintha Magyarországról származó bontott mészkő építőelemek lennének.

A kialakítás során alapvető törekvés volt, hogy a beépített elemek ne kész gyári termékekből, hanem hazai manufaktúrás keretek között készült termékekből kerüljenek ki. A tervezők és kivitelezők a legapróbb részletekig figyeltek az igényességre és a kézzel, illetve manufaktúrás készítéssel létrehozott elemek egyediségére. Számos területen, így a kovácsoltvas elemek, bútorok, világítás valamint a burkolatok területén is így jártak el. A kőműves és bizonyos építészeti munkákat Heimann Ferenc építész-kivitelező vitte, kreatívan együtt dolgozva a tervezőkkel és a tulajdonossal.

Tervezés, történelem, burkolatok

A belsőépítészeti elgondolás szerint a villányi vendéglátóegységben talán a legfontosabb élmény a látvány. Hiszen mi is az, ami az érkező vendéget, turistát azonnal megragadja, marasztalja, kíváncsivá teszi?
„Azt az elvet követtük, hogy turisták vagyunk, s hogy mit vinnénk haza legszívesebben.” (Hoffer Ottó, Otti Manukfaktúra Kft.)
A burkolattervezés során ugyancsak nagyon fontos szempont volt a tulajdonos elképzelése, valamint a környékbeli házak stílusa, építési formái, a villányi városközpont épületeinek jellege, a helyi építési szokások, építés-történet. A cél az volt, hogy a felépülő ház belsőépítészeti jellegét tekintve is betagozódjon a figyelembe vett formákba, és a kulturális, történelmi térbe.

Mapei termékek alkalmazása

Az Otti Manufaktúra Kft. két területen alkalmazza a Mapei termékeket. Egyrészt a betonanyagú burkolataikhoz a Mapei Discofluid SP1 és Viscofluid SCC10 betonfolyósító, illetve stabilizáló adalékszereit alkalmazzák, másrészt a nehéz burkolatelemekhez a Mapei magas minőségű hidegburkolati rétegrendjét ajánlják, építtetik be.
„ A komplex, magas minőségű segédanyagrendszer nekünk könnyebbség. Ráadásul a Mapei Kft. által képviselt átfogó építőipari szemlélet minket is jellemez. A Mapei Kft. ezt magas fokon megvalósítja, s így nekünk is egyfajta útmutatást, modellt jelent. A Mapei Kft. kommunikációja, partnerkezelése és a cégszervezés is számunkra példaértékű.” (Hoffer Ottó, Otti Manufaktúra Kft.)
A betonkő burkolatok ragasztásához a Halasi Pincészetnél bel- és kültéren is, a Mapei hidegburkolati anyagait alkalmazták. A burkolati kivitelezés a Kókány és Táras Bt. végezte. Készbeton aljzaton a PRIMER G alapozástól kezdve kezdték a burkolási munkát. Néhány helyen ULTRAPLAN kiegyenlítésre is szükség volt. A vizes helyiségekbe MAPEGUM WPS kent szigetelést és MAPEBAND hajlaterősítőket építettek be.
A nehéz betonburkolatok kiváló ragasztójának bizonyul az S1 szabványba besorolt Mapei ragasztó, a KERAFLEX MAXI S1. A kisebb betonelemek, greslapok, kerámialapok oldalfali ragasztásához a lecsúszásmentes ADESILEX P9 ragasztót alkalmazták. A Halasi Pincészet kivitelezése során még csak KERACOLOR GG-vel töltötték ki a rusztikus hatású burkolatok fugáit, de azóta nagyon bevált fugázóanyag az Otti burkolatok esetében a KERACOLOR RUSTIC is. A felsőbb szintek fürdőiben a lapburkolatok fugatömítéséhez az ULTRACOLOR PLUS-t is alkalmazták. A csatlakozások tömítését a rugalmas ecetsavtartalmú MAPESIL AC-val végezték.

 


Létrehozás időpontja: 2014-10-27 15:05:04
Utolsó módosítás időpontja: 2014-10-27 15:06:42
Cimkék: Mapei;
Megtekintések száma: 11918
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=42375