MEGVALÓSULT TÁJÉPÍTÉSZETI MUNKÁD VAN, DE NEM VAGY TÁJÉPÍTÉSZ? MI KÍVÁNCSIAK VAGYUNK RÁD!
A Magyar Tájépítészek Szövetsége (MTSZ) nívódíj pályázatot hirdet 12 különböző pályázati kategóriában.
A leginnovatívabb alkotásokat keressük, hogy a „Tájépítészeti Nívódíj 2021” és az ezzel járó 500.000.- ft nyeremény méltó helyre kerüljön!!!
A épületszigetelés- és burkolás fejlesztésében világelső Kingspan Csoport a mai napon nagyratörő célkitűzéseket jelentett be az 1., 2. és 3. kategóriába tartozó üvegházhatásúgáz-kibocsátásainak csökkentésére.
2018-ban a Kingspan csatlakozott a Tudományos Alapú Célkitűzések Kezdeményezéshez (SBTi)[1], amely egy több, mint 1 000 nemzetközi társaság által elfogadott hitelesített kibocsátáscsökkentési keretmegállapodás.
Egyre kevesebb a tévhit, és az információhiányból adódó félreértés az előregyártott betonelemek használatát illetően. Emellett minimális azok köre, akik a rossz hírű panelépületekhez hasonlítják ezt a műszaki megoldást és egyre többen értenek egyet azzal, hogy a munkaerőhiányra adható egyik válasz az előregyártás lehet. – derült ki a szakemberek körében elvégzett 2021-es kérdőíves felmérésből.
Már lehet pályázni a 2021-es Pro Architectura díj elnyerésére. Az egymillió forint pénzjutalommal járó elismerésre épített környezetünk minőségi alakítása és megőrzése érdekében kifejtett tevékenységgel és nívós alkotással lehet pályázni.
Minden termékgyártás óhatatlanul hulladék képződéssel jár. A kérdés csak az, hogy mit kezdjünk vele.
Környezet, társadalmi témák és értékek: A Wienerberger-csoport elkötelezett szándéka, hogy fenntartható vállalatként működjön, felelősséget vállaljon a társaság dolgozóiért, szélesebb körben pedig az emberekért és a természetért. Ennek érdekében a cég új, ambiciózus fenntarthatóági célokat jelölt ki 2023-ra.
Kós Mihály építész, karikaturista kiállítása 2021. augusztus 17. 18.00 óra
A Magyar Építőművészek Szövetségének Elnöksége olyan 40 év alatti magyar építészek jelentkezését várja, akik oktatási vagy egészségügyi épület tervezésével kiemelkedő építészeti alkotást hoztak létre, és amely épület legkésőbb 2020. december 31-ig használatbavételi engedélyt kapott.
A beton a világon a második leggyakrabban felhasznált anyag, melyet a fagyás/olvadás, különböző károsító vegyületek és a koptatás is tudnak károsítani. A vasbeton szerkezetek esetén nem csak a betont, hanem az acélt károsító tényezőkre is figyelemmel kell lenni, úgymint a víz (rozsdásodás), vagy a kloridok, melyek pl. az útszóró sózásból eredhetnek.