Március 7-én A Petrila bolygó című nyitófilmmel indul és március 10-ig tart a 11. Budapesti Építészeti Filmnapok a Toldi moziban. Az idei filmes válogatás az egész bolygó jövőjére kiható környezeti változások viszonyában mutat be lehetséges kiutakat az apokalipszis bizonyosságából, tanulva a hidegháború vagy éppen az extrém időjárási zónák túlélési gyakorlatából. A nyitófilm egy romániai szénbánya megtartására irányuló kreatív közösségi akció történetét meséli el úgy, hogy közben leszúrja a nullpontokat az iparosodás, a nem-megújuló környezeti erőforrások kizsákmányolása, illetve a „zöldesítés” mint politikai program témáin keresztül.
Konferencia a Régi Épületek Kutatóinak Egyesülete szervezésében
2019. február 28. 9.00
Helyszín: FUGA
Újra kortárs építészet és design a filmvásznon 4 napon át, március 7-10. között a Toldi moziban!
It’s all about sharing. Really…
A The Budapest New Technology Meetup Group és a Pecha Kucha Night Budapest közös eseménye 2019. február 19-én visszatér!
A rövid, pörgős előadások most is az építészet-design-képzőművészet és az IT közös metszéspontjairól fognak szólni: a Pecha Kucha és a Meetup egy-egy előadó párosa azonos témafelvetés mellett mutatja be saját izgalmas projektjét.
Időpont: 2019. március 8. péntek 9.00 óra
"Keletiek nyugaton, nyugatiak keleten"
Helyszín: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Sportcsarnok (1089 Budapest, Diószeghy Sámuel 25.)
Előzetes regisztráció szükséges !
2018. december 28-án 19:00 órától szeretettel várunk a KÉK hagyományos évzárójára, ahol külföldön dolgozó építészekkel beszélgetünk kinti lehetőségekről, munkamódszerekről, projektekről!
Építészeti kritikák a KÉK - Kortárs Építészeti Központ szerkesztésében a Magyar Narancs hetilapban
A KÉK 2010-ben indította útjára kortárs magyar építészeti rovatát a Magyar Narancsban.
A FUGA Budapesti Építészeti Központ szeretettel meghívja Önt, családját és barátait 2018.12.13. csütürtökön 16:00, tartandó "Csöndes vizeken" című előadásra!
Kreatív foglalkozás gyerekeknek
Az építészeti gyermekfoglalkozás résztvevői belemélyülhetnek a közlekedési csomópontok bűvös világába. A foglalkozáson úthálózatok bonyolult rendszerét megtervezve és megépítve kézzelfogható, egymáshoz kapcsolódó térbeli tárgyakat készítenek, melynek során fejlődik a gyerekek térlátása, valamint megtanulhatják a design thinking módszer alkalmazását a tervezés és építés területén.