A dupla H betűt megformáló, szárai belsején üveg,- külsején tégla, tetején alumíniumborítást kapott akadémiai kutatóintézet nem csak látványában, hanem funkciójában is megalapozott helyén áll a BME Q1 épület szomszédságában. Az „ötödik” homlokzaton elhelyezett mintegy 3. 000 m2 Prefa alumíniumborítás az innovációt biztosító 250 laborszekrény technikáját védi, és takarja a külvilág felé.
Eddig csupán napi hírekből és mások elbeszéléseiből értesülhettem az Üllői úti Fradi-stadion (tervező S.A.M.O. Tervező és Ingatlanfejlesztő Kft.) épüléséről, de a stadion két tervezőjének – ifj.Burits Oktávián építésznek és Szokolyai Gábor belsőépítésznek (MCXVI Műterem Kft.) - köszönhetően, akik egy fél délutánon végig vezettek és bemutatták a befejezéséhez közeledő épületet, most személyes benyomásaimat és annak alapján született gondolataimat oszthatom meg az olvasóval.
Színnel lefelé forgatott Eternit szálcement tetőpala védi ezentúl a hatvani Grassalkovich-kastélyban helyett kapott Széchenyi Zsigmond Kárpát-medencei Magyar Vadászati Múzeum egyedi tárlatát. A kastély rekonstrukciójával Hatvan város arculata is megújul, új funkciója pedig a település gazdaságára is érezhető hatással lehet.
közösségi és projektorientált városfejlesztés a MUT jubileumi konferenciájának középpontjában
Hatalmas érdeklődésre tett szert a május 15-én sikeresen lezajlott Országos Urbanisztikai Konferencia, amely idén jubileumi XX. alkalommal került megrendezésre. A rendezvény sikerességét mi sem mutatja jobban, mint hogy a szakma neves képviselői mellett az urbanisztika iránt érdeklődő fiatalság is képviseltette magát a rangos eseményen.
Schmidl Ferenc (Székesfehérvár, 1902. 07. 06. – Budapest, 1977. 07. 22.)
Összeállította: Csutiné Schleer Erzsébet
Schmidl Ferenc, Fejér megye ezidáig egyetlen Ybl-díjasa, Székesfehérvár kiemelkedően fejlődő időszakának, az 1930-40 es éveknek meghatározó építész egyénisége volt. Édesapja, mint kéményseprő mester és az Ipartestület elnöke, köztiszteletben állt. A 3 fiú közül a középső, Ferenc a Ciszter Gimnáziumban tanult, és iskolatársának, későbbi feleségének, Havranek Karolának határozott buzdítására építésznek jelentkezett. Építészmérnöki diplomáját a budapesti József nádor Műegyetemen szerezte 1927-ben. Már 1926-tól Székesfehérvár városi mérnökeként dolgozott, 1932-től a város Mérnöki Hivatalának vezetője, műszaki tanácsos lett. Ő volt ekkor az ország legfiatalabb hivatalvezetője.
Bejelentették a Wienerberger Brick Award 2014 győzteseit a Bécsi Építészeti Központban. A legjobb 50 pályamű között két magyar alkotás is szerepelt, a nagydíjat ebben az évben egy thaiföldi filmintézet nyerte el.
Solarlux teljes szélességben nyitható üveghomlokzat közösségi épületekhez
Egy közösségteremtő hatással rendelkező épületnél praktikus funkciót, különleges hangulatot és egyedi formavilágot teremthet az akár 14 méteren keresztül nyitható Solarlux üvegfal. Ahogy a példák is mutatják a homlokzat üvegfallal történő megnyitásával nemcsak a közösségi kapcsolatok építésére szolgáló tér bővülhet, hanem egyedi, akár formabontó tömegképzés és dizájn is kivitelezhető.
2014. április 25-én Kajdócsi Jenő építész kiállításának megnyitójával folytatódott a Súlypont Rendezvényteremben a magyar építészeket bemutató kiállítássorozatunk.
A kiállítást Aczél Péter nyitotta meg kedves szavak kíséretében, aki most nem a kiállító építész épületeiről, hanem magáról Kajdócsi Jenőről, mint emberről és építészről kívánt beszélni.
„TE MIRE KÖLTENÉD A REZSIT?” PROGRAM: 46%-KAL CSÖKKENTETTE A GÁZFOGYASZTÁST A SZIGETELÉS
Lezárult az első, valós körülmények között végzett épület energiahatékonysági összehasonlító program
Budapest, 2014. április 15. – 46%-kal csökkentette a gázfelhasználását a szakértők által kivitelezett, korszerű szigetelés – derült ki a Knauf Insulation által indított első, valós körülmények között végzett épület energiahatékonysági összehasonlító program eredményeiből. A 7 hónapon át tartó vizsgálat két, egymástól 6 km-re lévő, közel azonos műszaki paraméterekkel rendelkező családi ház energiafogyasztását mérte, de az ingatlanok között volt egy jelentős különbség: az egyeiket leszigetelték, a másikat nem. A látványos gázfogyasztás-csökkenés a szigetelt házban élő család kiadásaiban is meglátszott: ők az idén télen 113.800 forinttal költöttek kevesebbet fűtésre, azaz mintegy három és félhavi gázszámlájukat takarították meg, és mivel kazánjuk is csak harmad annyiszor kapcsolt be, mint a nem szigetelt ház kazánja, még az áramszámlájuk is csökkent 10.000 forinttal. A „TE MIRE KÖLTENÉD A REZSIT?” Program a Budapesti Műszaki Egyetem Épületszerkezettani Tanszéke, az Energiaklub, a Magyar Energiahatékonysági Intézet, valamint a Pannon Építőműhely Kft. szakmai támogatásával és a Metropol médiatámogatásával valósult meg.