Közösségi mosdók belső térelhatárolására a szerelt paraván-fal rendszerek korszerű és költséghatékony megoldást kínálnak.
Fontos ugyanakkor, hogy ezek megfelelő minőségben készüljenek el. A felhasználás jellegéhez igazodóan meg kell találni az oda való kivitelt, amely igazán tartós és strapabíró megoldást biztosít, ráadásul ezt minél magasabb esztétikai színvonalon.
A jelenkor egyik legnagyobb kérdésköre a klímaváltozás megfékezése és a fenntartható életmód kialakítása, a szakértők azonban egyenlőre még sötét jövőt jósolnak az emberiség számára. Az elmúlt években viszont a folyamatos technológiai innováció és a gazdasági fejlődés rengeteg olyan okos megoldást hozott, például az építőiparban is, amelyek valóban hozzájárulnak, hogy a kivitelezés és a kész épület is valóban környezettudatos értékeket képviseljen.
Az URSA fejlesztése, a „régi-új” lamellázott ásványgyapot épületgépészeti szigetelés sikeresen debütált 2020 tavaszán a hazai és nemzetközi piacokon is és feltörekvő népszerűségnek örvend.
Sokunk fejében él a gondolat, miszerint az üveghomlokzattal borított épületek energiapazarlók, hiszen, hogyan is szigetelne hatékonyabban az üveg, mint egy téglafal. Ez a hiedelem azonban csak a régi, egyrétegű üveggel borított épületek esetében volt igaz, a mai modern technológiák már valóban versenyképes eredményeket hoznak. A Glass for Europe megbízásából készült friss kutatása szerint, ha minden európai épületet nagy teljesítményű üveg borítaná, akkor 2030-ra 30%-al kevesebb energiát fogyasztanának. Ezzel is alátámasztva, hogy egy üveggel borított épület is lehet energiahatékony.
Nem csak a modern technológia alkalmazása terén mutat fejlődést a magyar építőipar, de a projektek száma és mérete is folyamatosan nő. Ez látszik a MEVA Zsalurendszerek Zrt. idén folyó munkái alapján is: egyre több látványos hazai kis-és nagy beruházáson használják a vállalat fal- és födémzsalu rendszereit, állványzatait és a cég egyedi fejlesztésű műanyag zsaluhéjait. Ezekből a projektekből válogatva mutatjuk most be a MEVA egyedi megoldásait, újdonságait és az építőipar aktuális technológiai trendjeit.
Már régen nemcsak a fűtési és hűtési energia fogyasztási költségek csökkentése a szakemberek és az okos fogyasztók célja, amikor egy épület szigetelésének megtervezése kerül terítékre! A klímaváltozás okozta káros természeti hatások gyakoribbá válását megtapasztalva egyre több beruházó számára kap kiemelt szerepet a döntésben az a tényező, hogy az épületbe szigetelésként beépített termék amellett, hogy tökéletesen el kell lássa a ház energiahatékonnyá tételének összetett feladatát, ezen felül megfelelően fenntartható, környezetbarát és egészségbarát-e.
A napjainkban általános szakemberhiány és az élőmunka folyamatos drágulása is rámutatott, hogy mennyire fontos nagyobb hangsúlyt fektetni a gépesítésre és a minőségi, tartós építési eszközök beszerzésére. Míg korábban főleg csak a nagyobb kivitelező cégek engedhették meg magunknak, hogy saját eszközparkjuk legyen, benne a legmodernebb zsalurendszerekkel, mára ezen műszaki megoldások a kis- és középvállalkozások számára is alapvető szükségletté váltak. A korszerű zsalutechnológia ma már mindenkié, sőt a MEVA online is rendelhető eszközeivel még egyszerűbben elérhető.
A legkülönfélébb funkciójú épületeken a homlokzatra átforduló tetők, vagy tetőre kúszó homlokzatok építésére alkalmas anyagok között egyre népszerűbb a pala, a különféle fedési képek létrehozására alkalmas kiselemes szálcement burkoló anyag.
Manapság egyre nagyobb kihívást jelent az épületek belső hőmérsékleténének folyamatos stabilizálása, hiszen a klímaváltozás hatásai állandó kihívások elé állítja az épületenergetika tudományát. Például mára a belső terek hűtése már több energiát igényel, mint a fűtésé, a helyzeten pedig nem segít, hogy az épületek hűtési megoldásainak kidolgozottsága utcahosszokkal le van maradva a fűtésétől. A nyári időszakban több ezer energiafaló légkondicionáló berendezést vásárolnak és működtetnek hónapokon át a fogyasztók, amelyek döntő része fosszilis energiahordozók felhasználásával előállított áramot használ.