Magyar Urbanisztikai Társaság
2017. évikonferenciája
Budapest,1122. Városmajor utca 44. Barabás villa
MUT 2017. május 31. 10.00 – 17.00
A tavalyi születésnapos után most egy – nagyon - rendes éves konferencia következik. A rendezvény a február 24-i még50, a szegediekkel közös május 25-i szakmai rendezvény, valamint a tervezett őszi október 05-06-iPhdkonferenciával – beleértve a nyári Főépítészi konferencia MUT szekcióját - együtt ütemes személyes és szakmai találkozásokat kínál. Így adott a lehetőség, hogy a közös beszélgetések során az ebben az évben is ránk zúdult változásokat megvitassuk és megosszuk új tapasztalatainkat.
Mára gyökeresen átalakítottuk a FÖLD nevű űrhajónkat, belaktuk és totálisan használatba vettük, amit lehet. Az urbanisztika, beleértve a környezetalakítást, az egyik generalista jövőágazat. A folyamatban az urbanisztika más jövőorientált tudományokkal, szakterületekkel együttműködve vezető, integráló, sokrétű tudomány-együttessé válik.Ma még nem nevezhetjük „klasszikus” értelemben önálló tudománynak. Nagy kérdés, hogy milyenek lesznek a jövő évtizedek „tudományai”? Mennyiben maradnak meg az egyes sajátos, különálló szaktudományok, vagy talán már nem is lesznek meghatározóak?
Időpont: 2017. május 11. 10:00 - 17:00
Helyszín: SZIE Ybl Miklós Építéstudományi Kar (Budapest, Thököly u. 74. 2.EM. 311)
Hogyan kapcsolódhat az építészet és a pedagógia a felsőoktatásban?
A Magyar Urbanisztikai Társaság Elnöksége az Alapszabály 11.3. pontja alapján ÉVES KÖZGYŰLÉST tart.
Előszó
Munkánk során egyre gyakrabban kell szembesülnünk azzal, hogy a használt fogalmaink jelentése és értelmezése folyamatosan változik. Más volt száz, ötven, vagy akar egy évvel ezelőtt. Hasonló változások figyelhetők meg az egyes művészeti területek, műfajok egymással való kapcsolatában, azok eltávolodásában, átfedésében, újrakapcsolódásában, illetve a tervezőknek az egyes műfajokhoz való viszonyulásában is.
Fővédnök: Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter
IDŐPONT:2017.május 12. (péntek)
HELYSZÍN:TiszadobAndrássykastély
A KONFERENCIA NYELVE: Magyar
Résztvevőkszáma: kb. 80 fő
időpont : 2017. május 11. | 10:00 - 17:00
helyszín : sZIE Ybl Miklós Építéstudományi Kar | Budapest | Thököly u. 74. | 2.EM. 311
Hogyan kapcsolódhat az építészet és a pedagógia a felsőoktatásban?
A konferencia ezt a kérdést járja körül különböző tudományok szemszögéből. Az elmúlt években ugyanis egyre több egyetemi kar képzésében jelent meg az épített környezeti nevelés tantárgyi elemként, vagy önálló kurzusként. A konferencia célja, hogy bemutassa ezeket a kezdeményezéseket és teret nyújtson egy szakmai diskurzusnak, amely hosszabb távon erősítheti az épített környezeti nevelés szerepét a felsőoktatásban.
HOL TART MA A KÖNNYŰSZERKEZETES ÉPÍTÉS, MILYEN TERMÉKEK, MEGOLDÁSOK HASZNÁLATOSAK MA EZEN A PIACON? MILYEN ÚJDONSÁGOKRÓL, FEJLESZTÉSEKRŐL ÉRDEMES TUDNI A TÉMÁBAN TERVEZŐKÉNT?
JÖJJÖN EL ÉS TALÁLKOZZON A SZAKMA NEVES HAZAI KÉPVISELŐIVEL, ÉLJEN A SZEMÉLYES TALÁLKOZÁS ÉS A LEGMODERNEBB KÖNNYŰSZERKEZETES ACÉLGYÁRBA TÖRTÉNŐ BETEKINTÉS LEHETŐSÉGÉVEL.
Kihívások – innovatív kortárs építészet a hazai egyetemi campusokon
Építészkonferencia–harmadik alkalommal
Szervező: Rubóczki Erzsébet újságíró
MÉK: 2 kredit pont (Bírálati sorszám: 2017/89)
Helyszín: Expo Congress Hotel, Sky Terem
1101 Budapest, Expo tér 2.
Időpont: 20017. április 7., péntek, 10:00–14:00 óra
„A komplex kihívásoknak megfelelő épületek tervezése és kivitelezése – tudatos építés égetett kerámia építőanyagokkal”
MATÉSZ Konferencia, 2017. április 7.
A konferenciát 9,30 órai kezdettel a CONSTRUMA Nemzetközi Építőipari Szakkiállítás keretében (HUNGEXPO Budapesti Vásárközpont, 1-es épület, Kerámia terem) rendezzük meg.
A konferencia a MÉK által akkreditált, a konferencián történő részvétel ingyenes.
Konferenciánkat azzal a céllal rendezzük meg, hogy az építész-, építőmérnök, gépészmérnök és ingatlanszakmai közönség széles körben, neves szakértőktől ismerhesse meg az épületek építése, illetve átalakítása és bővítése szabályozásának változásaival kapcsolatos legfontosabb kérdéseket, valamint az égetett kerámia építőanyagok felhasználásának rendkívül komplex témáját. E kettős célrendszerből kiindulva konferenciánk számos aktuális témát foglal magában: az épületenergetikai jogszabályok és az ún. egyszerű bejelentést érintő jogszabályok változásainak bemutatásától az égetett kerámia építőanyagok kortárs építészeti felhasználásáig és az „intelligensen egyszerű épületek”-ig jut el, egyúttal kitér a falazott szerkezetek megvalósítása során alkalmazható (a termékazonosítást és a tűzvédelmi tervezést érintő) mérnöki módszerekre is. A komplex kihívásoknak megfelelő épületek tervezése és kivitelezése rendkívüli tudatosságot igényel az építőanyag-gyártóktól és a tervezőktől, kivitelezőktől egyaránt.