Budapest, 2016. november 16. – Második alkalommal adták át a kimagasló építőipari szakmunka elismeréséért járó Mesterek Mestere Díjat. A szakmai zsűri egyhangú döntése alapján az acsai Vancsó László (49) burkoló lett Magyarország Mesterek Mestere.
A szakmai zsűri indoklása szerint a szakember kreatív megoldásaival érdemelte ki az elismerést. A zsűri a szakmai szempontok mellett figyelembe vette, hogy a nyertes pályázó alkotásaival és munkásságával mennyire lehet a szakma számára példakép.
A nemzetközi zsűri döntött: a magyar építészet legjobbjai 2016-ban
November 7-től a közönség is szavazhat a legkiemelkedőbb építészeti munkákra.
A Nemzet Művésze díjátadáson Építőművészet díjkategóriában Bán Ferenc építőművész kapott az idén díjat.
A kortárs építészeti kánon részeként értelmezhető, plasztikus formavilágot megjelenítő, progresszív szellemű életmű, és építész-generációkat kiművelő oktatói pályafutása elismeréseként és nagyrabecsüléseként.
2016-ban a Pro Architectura díjra az építészetben maradandót alkotók öt kategóriában, egyénileg és csoportosan is pályázhattak. A szeptember elsejei felhívás nagyon várt esemény volt szakmai körökben, melyet a várakozáson felüli érdeklődés és a jelentkezések magas száma is visszaigazolt. Az Építészeti alkotás, az Építészeti közélet és oktatás, a Terv és tervpályázat, az Építtető és a Kivitelező témakörökben összesen tíz miniszteri elismerést osztottak ki, melyekhez egymillió forint összegű pénzjutalom és az adományozást igazoló oklevél járt.
Idén Pro Architectura díjban részesült az Építészeti alkotás kategóriában Győrffy Zoltán a debreceni Szent György római katolikus templom, Horváth Zoltán a budakalászi Egészségház, Deák Zoltán a kőbányai Szent László Plébánia átalakításában, a Gereben Marián Építészek Kft. az egri AÉS Borterasz és Venyige SPA létrehozásában kifejtett építészeti-tervezői tevékenységéért.
Az építészeti közéletben és építészeti oktatásban elért kiváló eredményeiért Dénes Eszter részesült Pro Architectura díjban.
A Hetedik Műterem Kft.-t a soproni Várkerület megújításához kapcsolódó építészeti tervezés és tervpályázatok területén elért kiváló eredményeiért díjazták.
Az Építtető kategóriában Visegrád Város Önkormányzata Visegrád városközponti fejlesztésének megvalósításáért, Füzér Község Önkormányzata a füzéri vár megújulásáért kifejtett tevékenységéért részesült a díjban.
Áts Géza a budaligeti családi villaépület és számtalan kiemelkedő építészeti alkotás megvalósításában közreműködő kivitelezőként, építési projektvezetői és műszaki ellenőri tevékenységéért és Kolyankovszky István kiemelkedő építészeti alkotások megvalósításában közreműködő kivitelező, kőfaragó mesterként kifejtett tevékenységéért kapta meg a miniszteri elismerést.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata tisztelettel meghívja Önt a “Schmidl Ferenc Építészeti Díj” ünnepélyes átadására, amelyre az Építészet Világnapjához kapcsolódó ünnepségen kerül sor.
Kitűnő időjárási viszonyok között, végig napsütéses, misztrálos időben, augusztus végén került megrendezésre a jubileumi építész regatta, amelyen rekord létszámú, 12 hajóindult.
A kiinduló pont ebben az évben is a közép-adriai Biograd na Moru – Tengerfehérvár volt. A horvát nemességgel kötött "pactaconventa" alapján ebben a városban koronázták horvát királlyá Könyves Kálmánt 1102 évben.
Tegnap este hetedik alkalommal történt meg MÉSZ által alapított Szendrői Jenő díj ünnepélyes átadása.
Idén Gaschler Gábor ( Mesteriskola XXI. ciklus ) kapta meg a díjat Krizsán Andrástól DLA, a MÉSZ elnökétől.
Ez alkalommal történt a XXIII. ciklus végzős hallgatóinak a diplomák átadása, valamint az induló XXIV. ciklus hallgatóinak köszöntése, évnyitója is.
Utána zajlott a XXIII. ciklus hallgatóinak vetítéssel egybekötött lengyelországi úti beszámolója.
A Prima Primissima Alapítvány Kuratóriumának elnöke, Dr. Csányi Sándor sajtótájékoztató keretében hirdette ki a díj jelöltjeit. A Primákat idén is tíz kategóriában választottak, és a díjazottak a magas erkölcsi elismerés mellett fejenként 5 millió forint jutalomban részesülnek.
A Prima Primissima immár tizennegyedik éve irányítja rá a figyelmet a kiemelkedő teljesítményekre és a tehetségekre, valamint jelentős támogatást biztosít azoknak, akik példát mutatnak erőfeszítésből és minőségből, szórakoztatnak, táplálják a nemzeti büszkeséget, tudományos vagy oktatói teljesítményükkel építik közös jövőnket.
Szeptember 23-án kezdődik a Design Hét Budapest 2016, a hazai design szakma legnagyobb seregszemléje és ünnepe. A több mint százhúsz program kiemelt eseménye a Magyar Formatervezési Díjak és a Design Managament Díj átadása, valamint az elismerteket bemutató kiállítás. Az Iparművészeti Múzeumban az elmúlt év legfigyelemreméltóbb alkotásaival, kiváló design management gyakorlatot folytató szervezeteivel találkozhatunk egy nem mindennapi installációban. A kiállítás november 20-ig tekinthető meg.