A SHARE Budapest Nemzetközi Építészeti és Műszaki Fórum része a SHARE rendezvénysorozatnak, amely a legszélesebb körben hoz létre építészeti eseményeket Közép- és Délkelet-Európa 17 országában.
SHARE Budapest
2022. február 15.
Hotel Merriott
MÉK továbbképzési akkreditáció: 3 pont (2021/173)
Az előadások egy része angol nyelvű, szinkrontolmácsot biztosítunk.
2020. október 14-én szerdán, nem szokványos körülmények között tartotta meg Tisztújító Taggyűlését a Budapesti Építész Kamara. A járványhelyzetben különös körültekintéssel kellett megszervezni és lebonyolítani az eseményt, figyelemmel betartva a biztonsági előírásokat. A tisztújítást elhalasztani nem lehetett, mert a hivatalban lévő tisztségviselők mandátuma október 19-én lejár, a hatályos jogszabályok pedig kizárólag veszélyhelyzet idejére tartalmaznak eltérő rendelkezéseket.
2020. október 14 -én délelőtt, az Uránia Nemzeti Filmszínházban zajlott a Budapesti Építész Kamara Tisztújító Taggyűlése.
A jelenlévők az ügyrendi kérdések elfogadása után rátértek a napirendek tárgyalására, a választásra.
Titkos szavazással az alábbi döntéseket hozták és ezzel a 2020-2024 elnökségi ciklusra tisztségviselőnek választották:
A választás eredménye:
Elnökség
Csapó Balázs Tamás elnök
Budapest Főváros Önkormányzata és a Budapesti Építész Kamara 2019. júliusában közös pályázatot írt ki Budapest Építészeti Nívódíja 2019 elismerés adományozására.
A pályázatra 24 pályamű érkezett, a bírálati folyamat az előzsűrizést, zsűrizést és helyszíni bejárásokat követően lezárult.
LEBONYOLÍTÁS
A pályázat kiírója:
Budapest Főváros Önkormányzata és a Budapesti Építész Kamara
A pályázat lebonyolítója:
Budapesti Építész Kamara
A pályázat informatikai hátterét biztosítja:
Lechner Tudásközpont
A Budapesti Építész Kamara egy évvel ezelőtt új elektronikus levél címeket vezetett be.
2019. augusztus 1. napját követően a korábbi bek@t-online.hu cím és minden egyéb @t-online.hu -ra végződő cím átírányítása megszűnik, a fiókok törlésre kerülnek. Az erre a címre küldött levelek nem kerülnek kézbesítésre, így azokra válaszolni sem tudunk.
Új értékek teremtése – a hagyományos értékek megőrzése
Az építészet, az épített környezet egyre gyakrabban kerül az érdeklődés homlokterébe. Budapest arculatát a házak, az utcák, a terek, a növények és a benne élő emberek rajzolják meg. Az a térbeli világ, ami az építészek munkája következtében alakul ki, ősidők óta meghatározza mindennapjainkat. E munka lényege nem csupán az előállított tervekben van, hanem magában az építésben, az építészeti vízió formába öntésében.
Új értékek teremtése – a hagyományos értékek megőrzése
2018. szeptember 14. (péntek), 16.00 óráig lehet pályázni a „Budapest Építészeti Nívódíja 2018” cím elnyerésére.
A Pesti Vigadóban tartott Taggyűlésen, leköszönt Bálint Imre DLA elnök, aki 12 évnyi elnöki tisztség után már nem vállalta az újabb jelölést.
Programon kívül a Magyar Építész Kamara elnöke Dr. Hajnóczi Péter és alelnökei Eltér István, Turi Attila, Szalay Tihamér Kamarai Érem díjat adományoztak Bálint Imrének, ezzel is elismerve kiemelkedő kamarai munkásságát.
A Taggyűlés határozatképes volt, a létszám éppen küszöbérték fölött maradt. Noha a részvételi arány igen szűk volt, a jelenlévők létszáma a választás alatt nem apadt, a választás eredményesen lezajlott.
A napirend szerint a Taggyűlés megismerte és elfogadta a Választási Jelölőbizottság beszámolóját, majd az elnökjelölt és alelnökjelöltek rövid bemutatkozó beszédét követően egy körben megválasztotta elnöknek Csapó Balázst, és alelnöknek Reith Andrást.
A Tisztújítás az Elnökség, a Felügyelő Bizottság, az Etikai-Fegyelmi Bizottság és a Választási Jelölőbizottság megválasztása után a küldöttek és pótküldöttek választásával zárult.
A 2016. október 19 –i sikeres Tisztújítást követően, október 25 –én hivatalosan is megtartották alakuló ülésüket a Budapesti Építész Kamara új tisztségviselői és Bizottságai.