Fájdalommal tudatjuk, hogy dr. Széll László, édesapám 2017. április 26-án életének 70. évében elhunyt.
Fájdalommal tudatjuk, hogy Maczelka László 2017. január 9. napján, életének 67. évében elhunyt.
2016. január 26-án, 13 óra 15 perckor az Óbudai temető Főnix temrében elsz a búcsuztatás.
Emlékét megőrizzük.
1922. november 20 -án született Putnokon ikerpár fiú tagjaként, fél órával korábban lány testvérénél. Ezért lett Öreg a neve ahogy szülei és putnoki pajtásai szólították. Elemi és középiskolai tanulmányait Putnokon, rövid kitérővel Debrecenben és Rozsnyón a Premontrei internátusban végezte. Egész életében szerelmese volt a repülésnek, a repülőgépeknek. Szívfájdalma volt, hogy nem lehetett repülőmérnök, mert ezt repülőgép vezetési képességhez kötötték, melynek gyengébb és szemüveges látása miatt nem felehetett meg. Kohómérnök hallgatóként kezdte felsőoktatási tanulmányait még a II. világháború előtt a Soproni Egyetemen. A háború után látva, hogy az ország újáépítsre szorul átment a Magyar királyi József nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (ma Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem) Építészmérnöki Karára, amit 1948-ban elvégzett.
Szakmánkat, szakmai környezetünket, ezzel együtt épített környezetünket meghatározni, a fejlesztés, fejlődés irányait kijelölni sokféleképpen lehet. Ahhoz, hogy a végeredmény értékelhetően és érzékelhetően jó legyen, egyfajta különleges hozzáállás és tehetség szükséges. Somogyi László okleveles építészmérnök ilyen képeségekkel rendelkezett. Székesfehérvárott szültetett 1932. júniusában, ebben a városban cseperedett és tanult, mellette pedig kiválóan kosárlabdázott is. 12 évet játszott a fehérvári Építők csapatában. Miért fontos ezt megemlíteni? Azért, mert az a fajta irányítói készség, az a csapatépítő szellem, az az áttekintő készség amivel Somogyi László mint kosárlabdázó is rendelkezett, a későbbiek során szakmai munkássága időszakában megteremtette azt a társadalmi szinten érzékelhető értéksort, amely őt megérdemelten emeli ki szakmánk közegéből.
Az épület a Petőfi Sándor utca és a Városház utca között átjáró ház. A Petőfi Sándor utca gyalogos forgalmú, gépjárművel csak a Városház utca felől közelíthető meg. A kapubejárókban a közúti űrszelvény szélességében (2,50 m) csak 3,50 m magasság áll rendelkezésre. A pince + földszint + három emeletes épületnek két, függőfolyosós udvara van, udvaronként egy – egy főlépcsőházzal az utcai szárnyakban és egy – egy melléklépcsőházzal az udvari szárnyakban. Mindkét udvarban acél – üveg szerkezetű, későbbi beépítésű személyfelvonó található.
Éltének nyolcvankilencedik évében elhunyt dr. Kubinszky Mihály professzor, építész, Sopron város díszpolgára, Ybl Miklós-díjas, egyetemi tanár-rektor, szakíró, a Soproni Városszépítő Egyesület korábbi elnöke (1987).
Dr. Kubinszky Mihály 1927. szeptember 17-én született Sopronban. Jeles építész szakíró, és építésztörténet kutató, aki a bencés gimnáziumokban végzett tanulmányai után 1950-ben szerzett építészmérnöki oklevelet a Budapesti Műszaki Egyetem, Építészmérnöki Karán. 1950 és 1957 között a Soproni Magasépítő Vállalatnál, majd a jogutódjánál Győr Megyei Állami Építőipari Vállalatnál (GYÁÉV) építésvezető, ahol fontos épületek, épületegyüttesek kivitelezési munkáit szervezte és irányította. Munkáihoz sorolható többek között a Soproni Asztalosárugyár, a Petőházi Cukorgyár, a Fertődi laktanya építése és a soproni Hunyadi János Általános Iskola újjáépítése is. Diplomája megszerzése után közel 15 évig dolgozott együtt dr. Rados Jenő professzorral a fertődi Eszterházy - kastély felújításán. 1957-től a Soproni Erdészeti és Faipari Egyetem munkatársa, 38 évet töltött oktató- és kutatómunkával a ma már Nyugat-Magyarországi Egyetemen, ahol 1976 és 1995 között az Építéstani Tanszéket vezette. 1975-1981 között az egyetem rektora, 1996-ban vonult nyugdíjba.
Ezúton értesítünk mindenkit, akik ismerték és szerették, hogy VIDOR FERENC okleveles építészmérnök, a műszaki tudomány doktora, aki az MTA Településtudományi Bizottságának elnöke, a Magyar Urbanisztikai Társaság elnökségi tagja, a BME és a MUT Urbanisztikai Továbbképző Tanfolyamának irányítója, az MTA Urbanisztikai Kutatócsoportjának vezetője volt, a BME Urbanisztika Tanszék kutatója és címzetes egyetemi tanára, szeretett és tisztelt kollégánk 2016. augusztus 5-én, 92 éves korában elhunyt.
“Hiszem, hogy épületeinket a design és az innováció által teljesítjük ki:
a környezetükből fakadó inspiráción új nyelvet kreálunk,
hozzáadott értékként új kontextust teremtünk a használók számára.
A mai építészet gazdaságosságon, használati és fenntarthatósági értékeken
alapuló megváltozott kihívásainak való megfelelés
természetes része a mindennapi munkánknak.”
Tiba János
Fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy IGALI ZSÓFIA végtelen türelemmel viselt súlyos betegség után, 2016.június 17-én, 50 évesen elhunyt.