A Bírálóbizottság egyhangúan az alábbi döntést hozta:
A Bírálóbizottság megállapította, hogy bár a pályázat eredményes és sikeres volt, de egyetlen pályamű sem volt olyan, amely minden részletében a továbbtervezés alapját képezhetné. Ezért egyhangúan úgy döntött, hogy a 17,0 MFt-os teljes díjkeretből 13,0 MFt-ot oszt ki a pályaművek díjazására. A pályaművek tartalmának és értékeinek egymáshoz viszonyított aránya alapján a díjakat az alábbiak szerint állapította meg:
A TERVPÁLYÁZAT TÁRGYA
A város az atomerőmű tervezett bővítése és az ehhez kapcsolódó hatások eredményeképpen nagy városfejlesztési kihívások előtt áll. A fejlesztések eddig kihasználatlan területek bevonását is szükségessé teszik, de annak potenciálját kihasználva a város több alulhasznosított területének fejlesztését is meg kell oldani. Az egyik legfontosabb ilyen terület Paks nyugati oldalán, a Pollack Mihály utca vonalától északra található jelenleg még beépítetlen terület. Ez a terület a város egyik legfontosabb lakó célú tartalékterülete, melynek korszerű újraértékelése és városszerkezetben betöltött szerepének újradefiniálása az egyik legfontosabb város előtt álló feladat.
A martonvásári agrár-innovációs centrum (a Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományi Kutatóközpont új kutatási tömbje) kialakításával és egyes agrárturisztikai fejlesztések támogatásával kapcsolatos intézkedésekről szóló 1963/2015. (XII. 23.) Korm. határozat, valamint a 1208/2016. (IV. 21.) Korm. határozat szerint az MTA a martonvásári kutatótömb megvalósításának első lépéseként a fejlesztés előkészítése céljából a kutatótömb tervezésére tervpályázatot ír ki. A tervezendő épület több intézményi osztály számára biztosít kutatóhelyet. Az MTA ATK 2019-ig felépülő, 21. századi igényeknek megfelelő műszerparkkal felszerelt új központi kutatóépületében megvalósuló fejlesztés elemei: fenotipizáló, képalkotó, metabolomikai, proteomikai, genomikai és bioinformatikai platform, laboratóriumok, kutatószobák.
A TERVPÁLYÁZAT CÉLJA
A Kerepesi úti Sportpark fejlesztésének célja, hogy helyet adjon a 2019. évi Maccabi Európa Játékok (továbbiakban EMG2019 vagy Esemény) központi rendezvényeinek, sportversenyeinek, kulturális és közösségi programjainak. Az Esemény utáni utóhasznosítási időszakban a Kerepesi úti Sportpark fejlesztése eredményeképpen megvalósult létesítmények elsősorban az utánpótlás-nevelést szolgálják majd, valamint a versenysport és szabadidősport fontos helyszínei lehetnek, miközben a környékbeli, városi lakosság számára is kiváló lehetőségeket nyújthatnak a szabadidő eltöltéséhez.
Tervpályázat: az Új Budapesti Velodrom építészeti tervezésére a volt Óbudai Gázgyár területén
Ajánlatkérő, kiíró: KKBK Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Nonprofit Zrt (1027 Budapest, Horváth utca 12-26)
A Debrecen melletti Pallagon félezer főre tervezett intézmény öthektáros területen épülhet fel 2019 nyaráig, elsősorban helyi igényeket elégítene ki.
A debreceni önkormányzat kiírta a Pallagon épülő Debreceni Nemzetközi Iskola tervpályázatát. A hirdetmény szerint az 550 főre tervezett intézmény a Bánat utca és a Manninger Gusztáv utca által határolt öthektáros területen épül, a mezőgazdasági képzést adó Balásházy Szakközépiskola közelében.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság számára a 1133 Budapest, Visegrádi utca 106. szám alatt található, az ingatlan-nyilvántartásban hrsz. 25713/3 alatt nyilvántartott telken új EMC mérőlabort és szerverközpontot tartalmazó fejlesztés pályázatának eredménye:
Rangsorolás nélküli 2.250.000.-Ft-os díjazásban részesült a 11-es sorszámú pályamű:
Vezető tervezők: Balázs Marcell, Pelle Zita
Rangsorolás nélküli 2.250.000.-Ft-os díjazásban részesült a 15-ös sorszámú pályamű:
Szerzője: Térprofil Építész és Mérnök Iroda Kft.
Vezető tervező: Mészáros János
Munkatársak: Jäger Krisztián, Mészáros András, Mészáros Márton
AZ ÖTLETPÁLYÁZAT CÉLJA
A Világörökség területén álló - a második világháborús és azt követő tudatos pusztítások nyomait még ma is magán viselő - Szent György tér és Dísz tér hasznosítása, funkcionális és eszmei megújulásának lehetőségei, azok urbanisztikai-építészeti megfogalmazása oly módon, hogy a Kiíró a pályázóknak teljes alkotói szabadságot kíván biztosítani a koncepciók kialakításában.
Az ötletpályázat célja a beérkező ötletek és koncepciók alapján egy későbbi lehetséges fejlesztés előkészítéseként a tervezési terület funkciójának, beépítési programjának tisztázása, a jelenleg érvényes szabályozási előírások felülvizsgálata, valamint további nyílt tervpályázatok alapjául szolgáló beépítési koncepció meghatározása.