Budapest Főváros Önkormányzata ”Építészeti Értékvédelmi Támogatás” címmel pályázatot ír ki. A támogatás célja olyan munkák elvégzésének a segítése, amelyek az épületnek olyan részeit, tartozékait, díszítéseit, általában olyan értékeit újítják fel, állítják vissza, amelyek a fővárosi védettség alá helyezést indokolttá tették, tehát hangsúlyozottan az eredeti részek felújítása, restaurálása, visszaállítása.
A díjak összértéke 1.200.000 HUF! Ha elkészült mostanában (cca. 1-3 éven belül) egy jó terved, házad vagy belsőépítészeti munkád, és még nem publikáltuk az epiteszforum.hu-n, akkor mutasd meg másoknak is, és regisztrálj a Média Építészeti Díjára!
Minden évben egy olyan alkalom van Magyarországon, amikor egy független, nemzetközi elő-zsűri végignézi az idei termést, és kiválasztja a nekik legjobban tetsző öt épületet és öt tervet. Ezek a munkák kerülnek a “show-műsorba”, ami idén október 16-án lesz az Uránia Nemzeti Filmszínházban – ugyanott, ahol tavaly.
Az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület 2015-ben már harmadjára írja ki felsőoktatásban tanuló hallgatók számára Ötletpályázatát! Nagy öröm számunkra, hogy az elmúlt két évben a csapatok szép számban vettek részt a pályázatunkon, és nagyon szép, komplex pályázati anyagokat nyújtottak be.
Ebben az évben ismét egy izgalmas területet választottunk az ötletpályázat alapjául: Az idei kiírásban a turizmus és vendéglátás került nagyobb célkeresztbe, ahol jelentős mértékű fejlődésre van lehetőség, gazdasági és közérdek találkozhat, emellett hosszú évek, évtizedek óta létező kérdésre lenne érdemes a megfelelő választ megtalálni.
A FIABCI Magyar Tagozata (a Magyar Ingatlanszakmai Egyesület) az idén tizenhetedszer rendezi meg a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot.
A pályázat lebonyolítását idén is a Magyar Ingatlanszövetség (MAISZ) vállalta magára, a bírálati munkát pedig ez alkalommal is neves magyar és külföldi szakemberekből álló zsűri fogja végezni.
A Budapesti Építész Kamara ÉPÍTÉSZETI NÍVÓDÍJA elnyerésére az alábbi pályázatot írja ki:
A Budapesti Építész Kamara (BÉK) alapvető célja, hogy elősegítse az építészeti kultúra fejlődését, ismertté és elfogadottá tegye a városképet formáló építészeti alkotásokat és építészeket, valamint ösztönözze az építtetők és az építészek közötti sikeres együttműködést. A Budapesti Építész Kamara Építészeti Nívódíjának (Nívódíj) nyilvános pályázat keretében történő odaítélésével a Kamara díjazza a legkiemelkedőbb építészeti alkotásokat és alkotóikat, hogy azok megkapják a megérdemelt figyelmet és nyilvánosságot.
Az UIA "International Rural Architecture Competiton" címen pályázatot, versenyt hirdet.
Az angol nyelvű felhívás a pályázat, verseny részletes bemutatásával és a részvételi információkkal a csatolmányban található.
Regisztrációs határidő: 2015. július 31.
Helyszín: Korea
A Magyar Építőművészek Szövetsége, valamint a Magyar Építész Kamara, az Építészeti Fotográfusok Nyílt Társasága szakmai közreműködésével 2015-ben is meghirdeti “Az év építészeti fotója“ pályázatot, amelynek témája az UIA 2015-es építésznapi jelmondatának alapján: “ÉPÍTÉSZETTEL A SZEGÉNYSÉG ELLEN“.
A pályázat továbbra is nyitott mindenki számára, amennyiben beküldött munkája megfelel a kiírás feltételeinek.
A pályázat mindenkori célja a magyarországi épített értékek nép-szerűsítése, a magyar építészet magas színvonalú bemutatása.
Kedves Diplomázó Építészek!
A Magyar Építész Kamara és a Magyar Építőművészek Szövetsége Diplomadíj 2015 címen pályázatot hirdet az egyetemi 10 féléves osztatlan képzésben, vagy a bázis+mesterképzésben (Bsc / BA + Msc / MA) 2014. második, vagy 2015. első félévében diplomázott, végzett okleveles építészmérnökök és építésztervező művészek, terület- és településrendező építészek, belsőépítészek, valamint táj- és kertépítészek számára.
Fenntartható Energia Hét – 2015. június 22-26.
A pályázat célja:
A Fenntartható Energia Hét keretein belül egy olyan gyakorlatorientált kurzus megvalósítása a Magyar Urbanisztikai Tudásközpont, a BME Szociológiai és Kommunikáció Tanszéke és a XVIII. kerületi Önkormányzat szervezésében, amely lehetővé teszi a városkommunikáció népszerűsítését az urbanisztikai folyamatok iránt érdeklődő fiatalok körében. A fiatalok számára olyan gyakorlati lehetőség biztosítása, amely során az elméleti tudásukat gyakorlatban mérhetik össze.