Többfunkciós tetőtéri ablakok – a VELUX tetőtéri ablakok műemlék jellegű épületekre vagy menekülési útvonalhoz is elérhetők
Tudta-e hogy a VELUX kifejezetten műemlék jellegű épületekre is gyárt tetőtéri ablakokat? A tetőtéri ablakoknak funkcióiban nem csak a belső térhez, hanem adott esetben az épület jellegzetességeihez is alkalmazkodniuk kell. A tetőtéri ablakok funkciói széleskörűek, a bevilágításon, szellőzésen kívül másodlagos menekülési útvonalként, illetve a tetőn keresztüli kijáratként is szolgálhatnak. Az előbbi funkciót legtökéletesebben egy felnyíló-billenő tetőtéri ablak tudja betölteni, utóbbit pedig szárnyoldalra szerelt kilinccsel oldalra nyitható változat. A VELUX ablakok széles választékában mindkettő típus elérhető.
A megfelelő műszaki szabályozással az építési beruházások – legyen az állami nagyberuházás, vagy lakossági építkezés – műszaki tartalma egyértelműbb, ellenőrzése hatékonyabb lehet, ami a minőségi kivitelezést támogatja. Az ÉMI ezért meghatározó szerepet vállal a műszaki szabályozásban, kiemelten az építési műszaki irányelvek előkészítése terén. Célunk, hogy tevékenységünkkel híd szerepet töltsünk be az építtetők, beruházók és a szakmagyakorlók között. Az ÉMSZB titkárságaként az ÉMI három új irányelvet készített elő, melyek június 22. és július 21. között véleményezhetők.
Időpont: 2020-07-15 (10.00 - 15.00)
Helyszín: Építészek Háza, Budapest (1088 Bp, Ötpacsirta u 2.)
Óraszám: 7 óra
Résztvevők maximális száma: 40 fő
Segítsen nekünk fejlődni!
Az alábbi kérdőív kitöltésével lehetőséget biztosít nekünk arra, hogy weboldalunkat a lehető legfelhasználóbarátabbá tegyük ügyfeleink számára. Visszajelzése fontos számunkra, így kérjük, töltse ki kérdőívünket, mely maximum 10 percet vesz igénybe!
A kitöltők között egy 35 000 Ft. értékű MediaMarkt vásárlási utalványt sorsolunk ki!
Beadás/feltöltés: 2020. szeptember 7. (hétfő) 16.00 óra
Budapest Építészeti Nívódíja 2020
Egy város építése, fejlesztése ugyan a jelenben történik, de a jövőnek szól. Olyan rendszereket, épületeket alkotunk, amelyek évtizedekben, évszázadokban mérhetően adnak karaktert, életet a városnak. Számtalan példa áll előttünk, amelyekben nagy elődeink megvalósították a feladatban rejlő lehetőséget. Amikor a ma Budapestjéről szólunk, ennek a több száz éves múltra visszatekintő alkotómunkának az eredményeit látjuk. Mindez felbecsülhetetlen értékű: ez adja Budapest egyediségét, megannyi apró csodáját.
Az elmúlt évtized dinamikusan alakuló formavilága, és az épített környezettel szembeni elvárások között közismertté váltak az átszellőztetett homlokzatburkolatok előnyei, jóllehet alkalmazásukat az anyagkiírással, mennyiségszámítással, rögzítéssel, kivitelezés során jelentkező esetleges hibákkal kapcsolatos vélt, vagy valós bonyodalmak és nehézségek is nehezítik. Tény: a szép végeredményhez felhasználható anyagok sokszínűsége mellett másra is szükség van.
Vedres György-díj elnyerésére
A Magyar Építőművészek Szövetségének Elnöksége olyan, 40 év alatti magyar építészek jelentkezését várja, akik oktatási vagy egészségügyi tervezésével kiemelkedő építészeti alkotást hoztak létre, és a megépült épület legkésőbb 2019. december 31-ig használatbavételi engedélyt kapott.
A vágy az elismerésre ősidők óta ösztönös az emberben. Ez sarkall még nagyobb és jobb teljesítményre, arra, hogy kitűnjünk a tömegből. Nem mindegy azonban, hogy az értékteremtő munkát milyen elismerés illeti meg: egy díj rangja és hitelessége annál nagyobb, minél jobban meg tudja őrizni függetlenségét és valóban csak a teljesítményre fókuszál.
A MÉK Elnöksége 31/2011.(06.03.) sz. határozatában hozta létre az Építőipari Nívódíj pályázaton belül felelős műszaki vezető részére adományozható Magyar Építész Kamara Sándy Gyula különdíját. Ezt a 41/2018. (11.23.) sz. MÉK Elnökségi határozattal módosította: a MÉK Elnöksége egyhangúlag támogatja a Sándy Gyula-díj Alapító okiratának javasolt módosítását, amely szerint felelős műszaki vezető mellett „munkahelyi mérnök” is elnyerheti ezt a díjat.