2015. február 12-13.
Előadás és workshop Hans Karssenberg (Stipo, Rotterdam) részvételével
Felhívjuk szíves figyelmét, hogy az Építéstudományi Egyesület (ÉTE) és az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) valamint a Mesterdíj Alapítvány (ÉMA) 2015. február 27-én konferenciát szervez ÉPÍTŐIPARI NÍVÓDÍJASOK – 2014 címmel. A konferencia célja, hogy a 2014. évben Építőipari Nívódíjat nyert fővállalkozók, gene-rálkivitelezők és tervezők széles szakmai körben kapjanak lehetőséget épületeik és létesítményeik bemutatására. A rendezvényen előadást tartanak az ÉTE és az ÉVOSZ vezetői, mint alapítók. A Mesterdíj Alapítványhoz csatlakozó egyesületek és szövetségek képviselői, az Építőipari Mester-díj Alapítvány kurátorai, az Építőipari Nívódíj Bíráló Bizottságának tagjai, mint az építési szak-ma jeles személyiségei szintén jelen lesznek az eseményen.
Időpont: 2015. február 10. 19 óra
Helyszín: Hátsó Kapu (1074 Budapest, Dohány utca 13.)
Az A10 európai építészeti folyóirat 2015. január-februári számának Eurovision melléklete tíz oldalon keresztül foglalkozik napjaink magyarországi építészetével. A legfontosabb páneurópai szakmai magazinban megjelent összeállítást a Kortárs Építészeti Központ szerkesztette; a hazai közönségnek 2015. február 10-én mutatják be. A megjelent cikkek átfogóan vizsgálják a szakma hazai helyzetét, a nagyszabású állami beruházások és a magántőkéből zajló projektek közötti ellentmondásokat.
Kedves Csütörtöki Iskolások!
Programsorozatunk tavasszal is folytatódik a MÉSZ székházban (1088 Budapest, Ötpacsirta u. 2)
Ma már egy-egy tetőfedő mester kézjegyei az általa készített tetőkön egyértelműen felismerhetőek – erről árulkodik a 2014. évi Creaton Tetőszépségversenyre beérkezett rekord számú pályázat, a hazai tetőfedő mesterek legjobb munkái. Ahogy az első díjjal kitüntetett mester, Kovács Sándor ács- és tetőfedő túrkevei középületen végzett munkája is példázza, a kivételes szaktudáson túl elengedhetetlen a bátor és erős mesterember, aki minden bizonnyal nem „anyámasszony katonája”.
A fény nemzetközi évének célkitűzése, hogy a fénnyel foglakozó tudományok és a fényt alkalmazó technológiák minél ismertebbé és világszerte elismertté váljanak. Az ENSZ felismerte, hogy a fény-technológiák nagyban hozzájárulhatnak a fenntartható fejlődéshez, az ökológiai hatékony megoldások, technológiák terjedéséhez. Szerepet kapnak az energia szektorban, a mezőgazdaságban, az egészségügyben és az oktatásban. Elmondhatjuk, hogy mára a lézertechnológiák globálisan forradalmasították az egészségügyet és az ipar egyes ágazatait, valamint a internetes kommunikáció.
2015 02 02 hétfő
formatervezés FUGA design
19:00 Manage [it] Yourself – grafika
A MOME design- és művészetmenedzsment mesterképzési szak programja
Beszélgetnek:
SZABÓ Zsófia és a Szív 17 csapat tagjai: CSUPORT Andrea, DEMECZKY Nóra és DÉRI Enikő
Moderátor:
BODNÁR Barbara (kommunikációs menedzser, MOME Design Intézet)
Tisztelt Kollégák!
Jelen hírlevelünkben a speciálisan gépészeti célra előállított, ömlesztett kőzetgyapot termékünket mutatjuk be, amely az utóbbi időben hazánkban egyre nagyobb teret hódít.
Az LWC kötőanyag mentes, hő-, hang- és tűzvédelmi szigetelésre alkalmas nem éghető ömlesztett kőzetgyapot, amely kiválóan alkalmazható extrém alacsony: -150°C és magas: +800°C üzemi hőmérséklet között. Tűzvédelmi besorolása alapján a legbiztonságosabb kategóriába tartozik: A1-es termék!
Bármilyen funkciójú épület kerámia tetőcseréppel
Creaton Építészpályázat díjátadó gálaünnepsége
Egy történelmi városképbe illeszkedő, azt formáló, de kortárs eszközökkel életre hívott visegrádi rendezvényépület nyerte el a második alkalommal meghirdetett „Kerámia tetőcserép az építészetben - bármilyen funkcióban” című Építész pályázat első díját. Idén ez az első díj elismeri és egyben jutalmazza a nyertes építészpáros azon kitartó, komplex munkáját, melynek többek között része volt a szomszédos épületeknél meglévő léptékváltás problémájának feloldása avagy a helyi tervtanács meggyőzése az általuk jónak gondolt tetőcserép alkalmazásáról.