Tisztelt Kollégák!
Mindennapjainkban a pihenéshez ugyanúgy, mint a jó munkavégzéshez szükség van a csendre. A járkálásból, vagy pl. takarításból adódó zajkeltést azonban nem tudjuk elkerülni. Többszintes épületekben, a közbenső födémek megfelelő hangszigetelésével, a gyakorlatban elsősorban úsztatott padlók kialakításával azonban sokat tehetünk a zajok okozta kellemetlenségek elkerülése érdekében.
Daniel Schwartz (Urban Think Tank) előadása
2015. március 6. péntek, 14 óra
Helyszín: BME K épület 275 (Budapest, XI Műegyetem rkp. 3-9.)
Daniel Schwartz filmrendező, fotóművész és kutató az Urban Think Tank interdiszciplináris design stúdió filmes részlegének vezetője. A 7. Budapesti Építészeti Filmnapokon két általa jegyzett film is látható lesz.
A Filmfesztiválon idén is több mint 30 friss, nemzetközi filmet mutatnak be: különleges városi helyszíneken szerveződő lakóközösségek, a vidámparkok sajátos világa, az építészeti eredetiség, a kelet-európai politikai átalakulások építészeti nyomai és a városi közösségek önszervező ereje jelenik meg visszatérően az egyébként különböző fókuszú filmekben.
A fesztivál teljes programja: http://filmnapok.kek.org.hu/program/
Legyen a lakásépítések száma a mindenkori kormány teljesítményének egyik fokmérője
Pozitív az elmozdulás, de még mindig csak az évszázados mélyponthoz képest: 2014-ben 8358 db. lakás épült Magyarországon.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter tavaly decemberben kijelentette: a kormány célja, hogy 40 ezer lakás épüljön évente Magyarországon (ld. itt). Ez a célszám akkor lesz tartható, ha rendelkezésre állnak a lakásépítést, bérlakásépítést támogató feltételek, eszközök is.
A TICCIH/ICOMOS Ipari Örökség Szakbizottsága és a BME Ipari és Mezőgazdasági Épülettervezési Tanszéke tisztelettel meghívja Önt az A SZOCIALISTA KORSZAK IPARI ÖRÖKSÉGE: ÉRTÉKEK ÉS HASZNOSÍTÁS című konferenciára
Időpont: 2015. február 27., péntek, 10 óra
Helyszín: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Központi Épület K210-es terem (1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.)
Időpont: 2015. március 7. szombat
Helyszín: Budapest, Várkert Bazár konferenciaterme (I. kerület, Ybl tér)
A MÉSZ Nemzetközi Építészkongresszus idei témája: „l’architecture pour l’architecture” a Liget Budapest által felvetett problémákra kíván fókuszálni. Hiszen a politikai rétegeket lefejtve az egyik alapkérdés: a Városligetet javítják vagy tönkreteszik az odakerülő múzeumok? Vörösmartyt parafrazeálva: ment-e az épületek által a világ elébb? Van-e az építészetnek új viselkedési kódja közcélú városi beruházásokra, az utcai terek, közterek tiszteletben tartására?
Knauf Insulation: épületeink hőveszteségét a szigetelés csökkenti a leghatékonyabban
Budapest, 2015. február (nap). – Fűtési szezonban az ingatlantulajdonosok állandó dilemmája, hogy a fűtés szakaszos kikapcsolásával vagy a hőmérséklet szinten tartásával tudnak-e többet spórolni. Szakértői mérések alapján beigazolódott, hogy ha egy épületen nincs szigetelés, akkor a fűtés 12 órás megszakításával téglaépületek esetében 5-10%-os, könnyűszerkezetes épületek esetében pedig 10-15%-os energia megtakarítás érhető el. Ezzel a módszerrel különösen az irodák, illetve olyan ingatlanok tudnak energiát megtakarítania, ahol naponta csak 6-8 órát tartózkodunk, miközben 12-16 órán át, vagy hétvégén nem használjuk őket. A Knauf Insulation szakértői szerint ugyanakkor a folyamatosan lakott és használt, mintegy 2,5 millió nem szigetelt magyar családi ház tulajdonosai számára csak a korszerű, 15-20 cm vastagságú 40-50%-os energia megtakarítást is lehetővé tevő szigetelés alkalmazása jelent megoldást, mert szigetelt ingatlanok esetében a falak hő vesztesége alacsony, így a hőmérséklet szinten tartása mellett is alacsonyabb az energiafogyasztás.
Felhívás a „Schmidl Ferenc Építészeti Díj” 2015. évi kitüntetettjére történő javaslattételre
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata díjak, kitüntető címek, elismerések alapításával és adományozásával kívánja kifejezni tiszteletét és megbecsülését mindazon személyek és közösségek iránt, akik életművükkel, munkájukkal, a város közéletében való közreműködésükkel kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, maradandót alkottak, vagy más, a köz érdekében végzett tevékenységükkel segítették Székesfehérvár szellemi és anyagi gyarapodását.
Felhívás a Magyar Urbanisztikai Társaság által alapított egyéni HILD JÁNOS-DÍJ 2015 elnyerésének javaslattételére.
Az egyéni Hild János-díj célja: A Magyar Urbanisztikai Társaság Hild Jánosról, az első budapesti városrendezési terv készítőjéről nevezte el a Hild János-díjat, amelynek egyéni változatát az urbanisztika terén elért kimagasló személyes elméleti és gyakorlati szakmai teljesítmények elismerése érdekében adományozza.