Időpont: 2015.03.09 - től
Helyszín: BME K épületének második emelete, Szkéné színház meletti folyosó
Időpont: 2015. március 12, csütörtök, 17.00 óra
Helyszín: MÉSZ Székház 1088 Budapest, Ötpacsirta u. 2
Előadó: Bencsik János teológus, szociológus, mérnök
A nagy sikerre való tekintettel a Látóhatár Kiadó megjelentette az Ybl összes – 52 település, 113 épület című kötetének második kiadását. Az újabb kiadás megjelentetése alkalmából a szerzők meghívást kaptak a Barabás Villába (XII. kerület, Városmajor utca 44.), ahol 2015. március 25-én 18 óra 30 perckor kezdődően vetítéssel egybekötött élménybeszámolót tartanak az Ybl nyomában tett országjárásukról, bemutatják Ybl Miklós épületeinek jelenlegi állapotát, használatát, valamint arról is mesélnek, milyen elementáris hatással volt rájuk a hatalmas életművel való megismerkedés, az építészet és a művészet találkozásának megtapasztalása.
2015 03 10 kedd
tájépítészet FUGA landscape architecture
18:00 Finisszázs
LA Hippocampus Tájakadémia és Land Art Alkotótábor
Land art műhelyek / alkotótáborok bemutatkozása és kerekasztal beszélgetés
Vendégek:
BUCZKÓ Bence, formatervező (LA Hippocampus Alkotótábor), ERŐSS István, képzőművész, tanszékvezető (EKF Vizuális Művészeti Tanszék), PÉTER Ágnes, képzőművész (Nemzetközi Velencei-tavi Symposion), STARK István, képzőművész (tolcsvai Land Art művésztelep)
Moderátor:
ANGYAL Andrea
Kamarai tagok 1 kreditpontot igényelhetnek (1000 Ft).
MÉK 2015/49
A kiállítás meghosszabbítva 2015. március 18-ig!
2015-ben ünnepli fennállásának 350. évfordulóját Magyarország vezető építőipari cégcsoportjának anyavállalata, a Saint-Gobain.
A cég története a XVII. századig nyúlik vissza: első megrendelése a versailles-i tükörterem elkészítése volt. A vállalatcsoport kiemelkedő technológiai szaktudását és innovációs munkáját jól mutatja, hogy forgalmazott termékeinek 20%-át az elmúlt öt évben fejlesztette.
2015 03 02 hétfő
építészet FUGA architecture
11:00 A makkos fazártól az ágasfáig – a Kisalföld népi építészete
A győri Hild József Építőipari Szakközépiskola
Kiállítás és konferencia
11:00 - Konferencia
Előadó:
Dr. FILEP Antal (etnográfus, muzeológus), TANAI Péter (muzeológus, néprajzkutató, tanár), Dr. VEÖREÖS András (műemléki szakmérnök, egyetemi docens), dr. NAGY Dénes (MTA VEAB Népi Építészeti Munkabizottsága társelnöke, matematikus), TAR Gyula (igazgatóhelyettes, NAKVI), ROMÁN Árpád (faipari mérnök, Szentendrei Néprajzi Múzeum), KÖNINGER Szilárd (Junior Príma Díjas építész), KISS Benjámin és ZSÉDELY Tamás Holló valamint LU TONG Xintia és NÁNAI Zsombor és TÓTH Gergő (tanuló)
14:00 - Kiállítás
Megnyitja:
dr. CSERI Miklós (az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért felelős helyettes államtitkára)
Kamarai tagok 2 kreditpontot igényelhetnek (2000 Ft).
MÉK 2015/49
Megtekinthető: 2015 03 08
A győri Hild József Építőipari Szakközépiskola kiállítása.
A Kisalföld Népi építészete címmel kiállítást és szakmai konferenciát rendez a Fuga Budapesti Építészeti Központban
Papír – Tér / Felületbe illesztet újra hasznos papírok
Bartók Béla Boulevard és az IKEA közös pályázata
(a pályázat kiírója a Kult11 Egyesület, együttműködésben Újbuda Önkormányzatával)
Téma:„a TÉR”- a saját tered, élettered, közösségi tered
Formáld úgy a kreatív felületedet, hogy jól látható legyen: mit gondolsz a különböző terek szerepéről, hogyan lehet őket mindenki számára hasznossá tenni vizuálisan és funkcionálisan egyaránt!
Alkosd meg a saját elképzelt teredet!
Időpont: 2015. március 9. hétfő, 18:30
Helyszín: Uránia Mozi (Budapest, VIII Rákóczi út 21.)
Ha az épületek beszélni tudnának, vajon mit mondanának rólunk?” A film hat meglepő választ kínál a kérdésre: az épületek lelkét bemutató 3D-projekt különböző ikonikus épületeket szólaltat meg, hogy az emberi életformát az épületek mozdulatlan nézőpontjából mutassa be. Hat elismert filmkészítő mutatja be saját képi és művészi eszköztára segítségével az emberi gondolat és tett anyagi megnyilvánulásait: a modernitás ikonját, a Berlini Filharmónia épületét, a tudás birodalmát rejtő orosz Nemzeti Könyvtárat, a világ legemberségesebbjének tartott Halden Börtönt, a tudomány kolostoraként emlegetett Salk Intézetet, művészet és élet futurisztikus szimbiózisát kínáló oslói Operaházat és a modern kultúrgépet, a Pompidou Központot. A filmsorozat bemutatja, hogyan tükrözik ezek a remekművek kultúránkat és hogyan őrzik kollektív emlékezetünket.