Szabó István Ybl-díjas és többszörös nívódíjas építész.
Élete egyszerre fordulatokban bővelkedő, igazi 20. századi történet és egy megalkuvásra sosem hajlandó, törhetetlen jellem és innovatív elme históriája. Műveiből november 17-én 18 órakor nyílik kiállítás a FUGA-ban, ahol a Molnár Péter-emlékdíjat is átadják.
A Magyar Építőművészek Szövetsége Kós Károly termében folytatjuk a MÉSZ-Esték építészeti beszélgetés sorozatot.
Időpont: november 30., 18:00
„Lépték, érték, mérték a Ligetben” címmel a Városligetbe tervezett új épületekről és az Állatkerti Biodómról beszélgetünk.
Kiskunhalas városháza épületegyüttese a felújítás után hagyományos, mégis kiemelkedően modern megjelenést kapott. A város fő épülete mára a város szimbolikus részévé vált. A munkálatok során korszerű termékek felhasználása ellenére a hagyományos értékek megtartása volt az elsődleges szempont.
Kiállítás nyílik Reimholz Péter Kossuth- és Ybl-díjas építész munkáiból a FUGA-ban november 19-én.
Reimholz Péter (1942–2009) Kossuth- és Ybl Miklós-díjas magyar építész, belsőépítész, egyetemi tanár.
A kiállítás megtekinthető 2015. december 13-ig
A kiállítás új nézőpontból mutatja be a Közép-Európában megszülető modern építészetet, határokon és diszciplínákon átívelő kapcsolatokat elemez, amelyek új, hálózatos értelmezését adják a modern építészetnek. Összesen hat témakörben harmincöt esettanulmány mutat be egyéneket, intézményeket, eseményeket, pályázatokat és más szereplőket, amelyek a régió országai között és azokon messze túlnyúló kölcsönhatásokat hoztak létre. Ezeknek segítségével Közép-Európa építészete újra összekapcsolódik a modernizmus globális áramlataival.
Magyarország Mesterek Mestere 2015 fődíjasa a zsűri szakmai döntése alapján: Filó Mihály (Budapest) lett.
A Mesterek Mestere közönségdíját 29 pályázó közül Kiss Tamás, Nagykereki burkoló kapta.
II. helyen végzett: Csizmadia Zoltán, Pécs
Kedves Kolléga!
Nagyon sokan vannak az építész szakma művelői között, akik Gábor László professzor úrtól tanulták meg az épületszerkezettan alapjait és még többen, akik a mai napig használják négykötetes Épületszerkezettan tankönyvét. 2010-ben a professzor úr születésének századik évfordulóját a Műegyetem Épületszerkezettani Tanszéke szakmai konferenciával ünnepelte meg. A konferenciának nagy sikere volt, amihez az is hozzájárult, hogy a magas színvonalú szakmai előadások meghallgatásán túl kiváló találkozási lehetőséget biztosít az építész szakma épszerk iránt fogékony része számára. Régi barátok, volt tankörtársak találtak egymásra a rendezvény szünetében. Az első konferenciát további négy követte, és az idei év sem fog eltelni „Bubu-konferencia” nélkül.
2015 11 16 hétfő
műemlékvédelem FUGA heritage protection
18:00 A gerendás fafödémek fejlődése és hazánk területén ismert változatai
Régi Épületek Kutatóinak Estje
Előadó:
BUKOSZA Kristóf (építész, belsőépítész)
Kamarai tagok 1 kreditpontot igényelhetnek (1000 Ft). MÉK 2015/49
Konferencia és városi séta - 2015. november 23-24.
Konferencia november 23., hétfő 9.30-18.00
A Ferencváros rehabilitációja az első olyan budapesti városfejlesztési projekt volt, amely egy önkormányzat és a magánszféra együttműködésére alapult. A fejlesztés az 1990-es évek elején kezdődött, célja a kerület megújítása volt a leromlott épületállomány fokozatos felújításán és a helyi életminőség javításán keresztül. A fejlesztés középpontjában a SEM IX vegyes gazdasági társaság volt, amelyet az 1980-as években kifejlesztett francia modell alapján hoztak létre. A rehabilitáció sikerének általános elismertsége és eredményeinek tartóssága ellenére a SEM IX munkája kevéssé ismert a közvélemény számára.