EQUITONE panelek tűzterjedési határértéke: Th> 45 perc, bármely rögzítési megoldással!
Új építésű épületeknél, illetve meglévő épületek homlokzati hőszigetelése és felújítása során, az energetikai kérdések mellett sok szó esik a tűzvédelmi szempontokról is.
Tűz esetén a homlokzatburkolati rendszerek máshogy viselkedhetnek, mint a rendszert alkotó alapanyagok önmagukban, emellett a rendszerekkel szemben támasztott követelmények más paraméterek vizsgálatát is szükségessé teszi.
A Prima Primissima Alapítvány Kuratóriumának elnöke, Dr. Csányi Sándor sajtótájékoztató keretében hirdette ki a díj jelöltjeit. A Primákat idén is tíz kategóriában választottak, és a díjazottak a magas erkölcsi elismerés mellett fejenként 5 millió forint jutalomban részesülnek.
A Prima Primissima immár tizennegyedik éve irányítja rá a figyelmet a kiemelkedő teljesítményekre és a tehetségekre, valamint jelentős támogatást biztosít azoknak, akik példát mutatnak erőfeszítésből és minőségből, szórakoztatnak, táplálják a nemzeti büszkeséget, tudományos vagy oktatói teljesítményükkel építik közös jövőnket.
A konferencián azt a falusi épített örökséget kívánjuk bemutatni, mely nem a kontinuus házfejlődés eredményeként jött létre, hanem építészek tervei alapján keletkezett. Reményeink szerint a tanácskozás előadásai közelebb viszik a szakmai közönséget népi építészetünk és a mesterségesen előállított falusi építészet lényegi különbségeinek megfogalmazásához. Bemutatásra kerülnek azok a felmérési gyakorlatok, melyek az építésztervezők segédletei lehetnek kellenének, hogy legyenek, az oktatási intézmények felméréseiből való építkezés.
SZTÁRDESIGNEREK BUDAPESTEN - BENJAMIN HUBER ÉS IONNA VAUTRIN A DESIGN HÉT BUDAPEST VENDÉGELŐADÓI
Idén ősszel két sztárdesignert lát vendégül a Design Hét Budapest rendezvénysorozata: Benjamin Hubert, a Layer alapítója és Ionna Vautrin, az organikus és geometrikus formák ötvözésének játékos nagymestere látogat Budapestre. A tervezők a korábbi évek hagyományait követve idén is a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Auditóriumában tartják meg nyilvános előadásukat. Két egészen különböző, de hasonlóan izgalmas és informatív előadásra számíthatunk!
konferenciasorozat tervezőknek
MÉK (2016/135): 1,5 pont
A felújítás soha nem egyszerű feladat, és jelentős mértékben a hozzáadott mérnöki tudáson múlik, hogy értéknövelő, értékteremtő beruházássá válik, vagy hamar avuló tönkremenő, sőt kárt okozó beavatkozássá.
Őszi sorozatunkon a jogalkotástól az épületszerkezeti részletekig, az alapozástól a tetőig végigtekintjük a terület aktuális újdonságait, követhető példáit, elkerülhető buktatóit.
2016. 09. 20. (kedden) – FUGA 1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.
Mottó: „Kezdetben vala az Ige és az Ige vala az Istennél és Isten vala az Ige.” (Jn 1.1)
„Ismét a lakásépítés lehet az építőipari növekedés motorja, ám a várható konjunktúra fele olyan hosszú és fele olyan intenzív lesz, mint a 2001-2010 között.” Hangzott el ma reggel, a 2 év után ismét elkészült Építési Piaci Prognózis nyilvános bemutatóján. Az építőipari gyártók, kereskedők, kivitelezők és az állami szereplők által évtizedekig döntéseik megalapozásához használt és most ismét elkészült, hiánypótló tanulmány tartalmából Varga Dénes, közgazdász, a kutatás vezetője adott ízelítőt a sajtótájékoztatón.
Idén, TÓTH DÁVID szobrászművész volt a főszereplő az Ybl Egyesület VI. SZOBORÜNNEPÉN.
(bővebben: http://yblegyesulet.hu/programok/szoborunnep/) alkotását akkor még a műtermében láthattuk.
A SZOBOR ÜNNEPÉLYES ÁTADÁSA:
VERŐCE 2016. SZEPTEMBER 17. SZOMBATON 17 ÓRA
„Karl Marx szerint minden eddigi társadalom osztályharcok története (volt.) A múzeum története az osztályozási harcok története, ennek megfelelően ez a bonyolult intézmény a történeti idő során folyamatos átváltozásokon ment keresztül. Az előadásban elsősorban a kortárs problémákra fordítom a figyelmet. Hogyan lett a múzeum előbb a stabilnak remélt kánonok reprezentációinak közintézménye, a hatalmi viszonyok megjelenítője, majd utóbb mint vált a globális artworld fényes csillagává és ugyanakkor a piac és pénz áldozatává. Hogyan befolyásolja mindez a múzeumok urbanisztikai kontextusát? Azaz: miért vannak, s ha valóban szükség van rájuk, hol legyenek a múzeumi negyedek?"
Felkért hozzászóló:Dévényi Tamás építész