Kedves Barátunk!
Újra kortárs építészet és design a filmvásznon 4 napon át a Toldi moziban!
A Kortárs Építészeti Központ immár 9. alkalommal rendezi meg a Budapesti Építészeti Filmnapokat a Toldi moziban március 2-5. között. A széles műfajú filmválogatás középpontjában a városhoz fűződő személyes kapcsolatok, a történetmesélés, az épületek megfoghatatlan és szubjektív vonzerejének bemutatása áll. Az idei válogatás filmjei a városi konfliktusok kezelésének a megszokottól eltérő megoldásait is felvonultatják, olyan szemléletformáló, együttműködésre törekvő megközelítésekkel, melyek képesek túllépni a hagyományos frontvonalakon. Vállalkozó kedvű, önjelölt városfejlesztő-lakóktól meríthetünk inspirációt, épületek kelnek életre, és kiderül, hogy a sztárépítész is ember. A 35 filmből álló válogatást 8 tematikus blokkba osztva, eredeti nyelven, magyar vagy angol felirattal vetítik, melyek Magyarországon kizárólag a Budapesti Építészeti Filmnapokon lesznek láthatóak.
2017 02 13 hétfő
film FUGA movie
19:00 Nem félünk a farkastól (1966) / Mike NICHOLS (rend.); Richard SYLBERT (látvány)
Ansnitt: Díszletváros-sorozat 2016–2017 / 7.
Film-Virage Kulturális Egyesület
Filmklub
Előadó:
DANILESZK Rita
Kamarai tagok 1 kreditpontot igényelhetnek (1000 Ft). MÉK 2017/5
2017 03 15 szerda
építészet FUGA architecture
17:00 Identitás és kultúra avagy Ember a tájban
BME IPARTANSZÉK TDK 2016
Kiállításmegnyitó
Bevezetőt mond:
DOBAI János DLA (tanszékvezető)
Megnyitja:
Anthony GALL PhD (építész), VASS Lóránt PhD (régész)
Megtekinthető: 2017 02 27
2017. február 15-én újra jelentkezik a Pecha Kucha Night Budapest és az immáron 10. születésnapját ünneplő The Budapest New Technology Meetup közös eseménye! Az IT területén és az építészetben, várostervezésben, urbanisztikában is jelentős változások történtek az elmúlt egy évtizedben.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Közigazgatási Kar Általános Közigazgatási Jogi Intézete az Université de Nantes-al, a Magyarországi Francia Nagykövetséggel, a Budapesti Francia Intézettel és a Városfejlesztés Zrt-vel együttműködve konferenciát rendez. 2017. február 23-án a Budapesti Francia Intézetben.
Budapest Design-képletek cím alatt fut össze négy tervezési projekt, amelyek különböző irányokból, de ugyanazt célozzák meg: a főváros arculatát, fejlesztését és a köztér használatának friss megközelítéseit. A tárlatot gyerekbarát városkoncepciók, tervezőgrafikai javaslatok, városi mobilalkalmazások és közhelyektől elrugaszkodó ajándéktárgyak teszik teljessé. A kiállítás a BVA Budapest Városarculati Nonprofit Kft. és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem együttműködésében valósul meg.
2017 02 06 hétfő
képzés FUGA training
17:30 A Kínai Nagy Fal a barbár, nomád népek támadásaitól meg tudta-e védeni Kínát?
A világ 7+3 új építészeti csodája
Előadó:
TIMON Kálmán (építész)
Kamarai tagok 1 kreditpontot igényelhetnek (1000 Ft). MÉK 2017/5
urbanisztika FUGA urbanism
18:30 A magyar lakhatási támogatási rendszer opcionálissá válása egy év után: hogyan működik, mik a következmények?
Budapest Kör
137. találkozó
Előadók:
MOLNÁR György, KOVÁTS Bence (Habitat), MÓZER Péter (ELTE), SOMOGYI Eszter (Városkutatás), VÁRADI Balázs (Budapest Intézet)
Kamarai tagok 1 kreditpontot igényelhetnek (1000 Ft). MÉK 2017/5
A belga Frisomat cég acélcsarnokai gyorsan és költséghatékonyan készülnek, ami a megrendelőnek öröm, a tervezőnek pedig segítség, hogy munkáját egy jól alakítható rendszer támogatja. Egy acélcsarnokot, nem alulbecsülve, lego elemekhez is hasonlíthatnánk, mert ugyanígy széles „játéklehetőséget” biztosít és a rendelkezésre álló elemekkel lehet az épületet a megrendelő igényeihez szabni.
A 40 kiválasztott épület:
Építészek a szegénység ellen
Megnyílt a MODEM-ben a Think Global, Build Social! című szociális építészeti kiállítás
Gazdasági válság, természeti katasztrófák, menekültkrízis, klímaváltozás - talán soha nem volt még aktuálisabb az építészet társadalmi szerepvállalása. Nem véletlen, hogy tavaly a 15. Velencei Építészeti Biennálé főkurátorának Alejandro Aravenát, a szociális építészet leghíresebb képviselőjét kérték fel. Aravena egyike azoknak az építészeknek, akinek munkáját a közönség a Goethe Intézet és a Hello Wood együttműködéseként létrejött Think Global, Build Social! + Builders/Építők című építészeti kiállításon megtekintheti. A debreceni MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központban a Debreceni Német Kulturális Fórum közreműködésével megnyílt, az építészet filantróp misszióját, társadalmi szerepvállalását nemzetközi és magyar példákon keresztül bemutató tárlat eredeti koncepcióját a Német Építészeti Múzeum és a Bécsi Építészeti Központ dolgozta ki Andres Lepik kurátor irányításával. A nemzetközi kiállítás egy magyar részleggel bővült, melyet először tavaly mutattak be Budapesten a Goethe Intézet támogatásával. A magyar szociális építészeti projekteket Pozsár Péter kurátor, a Hello Wood társalapítója válogatta.