Tisztelt kollégák!
Idén hatodik alkalommal fogjuk kiosztani az Év Tájépítésze és az Év Junior Tájépítésze Díjakat, amelyre tisztelettel meghívunk benneteket.
Tisztelt kollégák!
Idén hatodik alkalommal kiosztottuk az Év Tájépítésze és az Év Junior Tájépítésze Díjakat!
2017 05 08 hétfő
film FUGA movie
19:00 Hurok (2016) / MADARÁSZ Isti (rend.); HUJBER Balázs (látvány)
Ansnitt Filmklub – Díszletváros-sorozat 2016–2017
Film-Virage Kulturális Egyesület
Vendég:
KOVÁCS Péter (díszeltépítész)
Előadó:
SZALÓKI László
Kamarai tagok 1 kreditpontot igényelhetnek (1000 Ft). MÉK 2017/5
Fővédnök: Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter
IDŐPONT:2017.május 12. (péntek)
HELYSZÍN:TiszadobAndrássykastély
A KONFERENCIA NYELVE: Magyar
Résztvevőkszáma: kb. 80 fő
„HÁZ+MESTEREK” című portréfilm sorozat bemutató: 2017. május 9-én, 18.00 órakor a FUGA Budapesti Építészeti Központba (1052 Budapest, Petőfi Sándor u. 5.)
2017 05 02 kedd
urbanisztika FUGA urbanism
18:30 A lebontott Budapest. Városrendezési döntések és elkerülhető(?) veszteségek
Nagy Budapest Törzsasztal és a Budapest Kör
Budapest Kör 140. találkozó
Előadók:
BELEZNAY Éva, ERŐ Zoltán, SALY Noémi, SIPOS András, TÖRÖK András, TOSICS Iván
Kamarai tagok 1 kreditpontot igényelhetnek (1000 Ft).
MÉK 2017/5
2017 05 04 csütörtök
építészet FUGA architecture
18:00 Tércsomagoló építészet. Alfred Neumann élete és munkássága
Kiállításmegnyitó
Kurátor:
Rafi SEGAL (Massachusetts Institute of Technology), Tadeáš GORYCZKA, Jaroslav NĚMEC (Kabinet architektury, Ostrava), Zvi HECKER (Berlin)
Megnyitja:
SÓLYMOS Sándor (építész)
Kamarai tagok 0,5 kreditpontot igényelhetnek (500 Ft).
MÉK 2017/5
Megtekinthető: 2017 06 05
időpont : 2017. május 11. | 10:00 - 17:00
helyszín : sZIE Ybl Miklós Építéstudományi Kar | Budapest | Thököly u. 74. | 2.EM. 311
Hogyan kapcsolódhat az építészet és a pedagógia a felsőoktatásban?
A konferencia ezt a kérdést járja körül különböző tudományok szemszögéből. Az elmúlt években ugyanis egyre több egyetemi kar képzésében jelent meg az épített környezeti nevelés tantárgyi elemként, vagy önálló kurzusként. A konferencia célja, hogy bemutassa ezeket a kezdeményezéseket és teret nyújtson egy szakmai diskurzusnak, amely hosszabb távon erősítheti az épített környezeti nevelés szerepét a felsőoktatásban.
A lerombolása által szimbolikus jelentőségűvé vált Regnum Marianum, a balatonboglári katolikus templom és sok más jelentős középület tervezője, a lakóépülettervezés egyik nagy reformere, Kotsis Iván tárgyilagos, visszafogott építészetével az arany középutat igyekezett megtalálni korszakának historikus, modernista, nemzeti törekvései között és ebben a szellemben nevelte fel építészgenerációk sorát. Szakmai hagyatékának nemrég a Lechner Tudásközpontba került részei alapján a kiállítás eredetileg vele foglalkozott volna, az anyagok feldolgozása során azonban egyszer csak váratlanul Kotsis Endre építész lépett elénk. Korai halála miatt neve a szakmai köztudatban bátyjáéhoz képest sokkal kevésbé ismert, annak ellenére, hogy épületeinek kvalitása és tanári tevékenysége sem marad el testvére teljesítménye mögött. Talán nem véletlen, hogy az önmagát sohasem az előtérbe állító Kotsis Iván így a hagyatékán keresztül is az öccsére hívta fel a figyelmet. A kiállítás mindezek következtében a két világháború közötti magyar építészetben és egyetemi oktatásban fontos szerepet játszó testvérpár munkásságát párhuzamosan mutatja be (a terjedelmi korlátok miatt a teljesség igénye nélkül és elsősorban a Lechner Tudásközpontban található anyagokra alapozottan), röviden megemlékezve Kotsis Iván két építész fiáról, ifj. Kotsis Ivánról és Kotsis Lajosról is.