Tizenkilencedik alkalommal került átadásra a 2000-ben alapított „AZ ÉV FŐÉPÍTÉSZE DÍJ”. Évente két kategóriában adományozható elismerés. AZ ÉV FŐÉPÍTÉSZE DÍJ-at aktív főépítész, míg a FŐÉPÍTÉSZI ÉLETMŰ DÍJ-at a szakmáját hosszú ideje gyakorló, illetve nyugdíjba vonuló/vonult kiváló főépítész kapja.
A Díjakat Kaposváron, 2018. augusztus 23-án a XXIII. Országos Főépítészi Konferencián ünnepélyes keretek között adta át Dér Tamás, Kaposvár város alpolgármestere, L. Balogh Krisztina, Kaposvár város főépítésze és Salamin Ferenc, az Országos Főépítészi Kollégium elnöke.
150 éve alakult a Cseh Királyság Mérnök- és Építész Egylete Válogatás a cseh építészek ikonikus munkáiból
(a Cseh Építészek Szövetségének kiállítása)
Időpont: 2018. szeptember 17. – október 5.
Helyszín: Hajdú-Bihar Megyei Építész Kamara kiállítóterme
(4028 Debrecen, Sarló u. 3., Fszt.)
A gyermekek a mai világban olyan gyerekjátékokon szocializálódnak, amelynek legtöbbje gyártósori termék, így a gyermekeknek fogalmuk sincsen, hogy maga a tárgy, a játék hogyan készül. Egyszerűen csak: Van. A játékok többsége ezen kívül gyermek-filmekhez kötött, ezzel a játékok szerepe, környezete, témája a végtelen lehetőségekből leszűkül a mesében látottak reprodukálására.
2018. szeptember 10. 19:00-21:00 - KÉK
Honnan lehet érdemi inspirációt nyerni egy tervhez? Mi az a kulcspillanat amikor minden kitisztul, és rátalálunk a helyes irányra?
2018. szeptember 8. 11:00-13:00
A régi európai város szűk volt: kicsi telkek, szűk udvarok, keskeny utcák, amelyeket csak néhány kis tér tett szellősebbé. És mit gondoljunk arról, amikor a város modernizálása lyukat ütött a TÉR-IDŐ eme szövetén, eltüntetve az elmúlt IDŐ-t, hogy teret adjon a TÉR-nek.
Várjunk a Nemzetközi Zöld Építés Hete hazai programjain!
Már nem elég LED világítást használni az irodákban vagy otthon kevesebb vizet használni, hogy az épületeinkkel kevesebbet ártsunk a bolygónknak, ugyanakkor kényelmesen éljünk. Intelligens megoldások és egyéni szinten sok bölcs döntés kell ahhoz, hogy a hely, ahol élünk és dolgozunk, a környezetre is tudatos legyen.
Az e havi hírlevél témáját egy házgyári technológiával négy évtizede épült panelház energetikai korszerűsítési projektje szolgáltatta.
Szűk fél évszázaddal ezelőtt a kor igényeit az építőipar a vasbeton panel lakótelepek gyors megteremtésével próbálta kielégíteni.
A MÉSZ a magyar építőművészet nemzetközi megismertetése, rangjának és tekintélyének emelése terén végzett munka elismeréséül „A Magyar Építőművészetért – ÉREM” kitüntetést alapított 2010-ben. Ezzel elismerni kívánta azon építészek munkásságát, akik Magyarország határain kívül dolgoznak, és munkájukkal érdemben segítik a magyar építőművészet nemzetközi elismertségét.
A MÉSZ a 2016. szeptemberi elnökségi ülésén külön határozatban módosította az érem kiadásának alapszabályát, bővítették a díjazhatók körét.
A látogatóközpontban, ahová ingyenes a belépés, többek között modern megoldásokkal szemléltetik a stadion történetét, és interaktív módon már most megtekinthető, hogy milyen lesz az új aréna. A látogatóközpontban 3D-t és virtuális valóságot használó technikákkal bárki kipróbálhatja és átélheti, hogy milyen akár 400 méteres magasságból megnézni a készülő létesítményt, de akár egy koncertszínpadon, képzeletbeli sztárrá változva is letekinthet a közönségre. A látogatókat egy olyan speciális 3D kép is várja, amelyen virtuálisan lehet átlépni a régi Népstadionból az új élményarénába. Aki a jelenleg is zajló építkezésre szeretne benézni, egy speciális optikán keresztül láthat be a kerítések mögé.