Debrecen belvárosában, az egykori szakszervezeti székház részbeni visszabontásával és „újraértelmezésével” létrejött épület friss, lendületes megjelenésével és a homlokzatra került fehér EQUITONE szálcement lapokkal a város üde színfoltja lett. A Péterfia Corner megújult épülete a Nagytemplomtól csupán néhány 100 méterre a nézelődő tekintetét könnyedén magára irányítja elegáns megjelenésével.
A SZIE Ybl Miklós Építészeti Karán Dr. Nagy Gergely Domonkos szakmai szervezésével konferecia lesz Foerk Ernő születésének 150. évfordulója alkalmából nov. 20-án kedden. Szeretettel várunk mindenkit.
Helyszín: Ybl Miklós Építéstudományi Kar (Budapest, Thököly út 74., 2. emelet Díszterem, 311)
Időpont: 2018. 11. 20. kedd
Az AUSTROTHERM Padlap hőszigetelő elemek olyan kétrétegű, társított hőszigetelő táblák, melyeknek alsó rétege AT-N100 lépésálló polisztirol lemez, felső rétege pedig faforgácslap. Régi és új épületeknél egyaránt alkalmazható padlók, födémek hőszigetelésére. Az elemek csap-hornyos élképzésűek, így egy rétegben is hőhídmentes szigetelést adnak, és száraz technológiával szilárd járófelületet képeznek.
A BME Építőművészeti Doktori Iskola szeretettel meghívja Továbbépítés és újrahasznosítás című tanulmánykötetének bemutatójára 2018. november 21-én szerdán 18 órától, a FUGA Budapesti Építészeti Központban kerül sor, immár harmadszorra (az Építészet és oktatás, Építészet és idő tematikus évek után).
MEGHÍVÓ a III. Építésügyi Műszaki Irányelv konferenciára a fenntarthatóság és életciklusszemlélet jegyében
Tisztelt Kolléga!
Az ÉMI Nonprofit Kft. szakmai konferencia-sorozatot indított 2018. évben azzal a céllal, hogy a szakmai közvélemény minél szélesebb körével ismertesse meg az építésügyi műszaki irányelvtervezeteket és minél többen kifejthessék véleményüket, gondolataikat a témában.
Gyors és kevesebb élőmunkát igénylő megoldások keresésére sarkallja a beruházókat és így az építőipari gyártókat is az építőanyagok és a munkaerő iránt tapasztalt túlkereslet. Ezek között új trend a számos előnyt kínáló előregyártott kéregfalak és kéregfödémek használata.
Tekintsük át kéregfödémek kínálta gazdasági és műszaki előnyöket röviden!
Egy új beruházás elindításakor napjainkban az energiahatékonyság kiemelt szerepet kap. Alapvető elvárás az energiatakarékos nyílászárók használata, hiszen így építhetünk hatékony épületeket, hosszútávú kényelemmel nemcsak a lakhatóság, hanem a havi kiadások szempontjából is.
A Standard Plus ablakok nagyszerűsége a 3-rétegű üvegezésben és a kiváló hőátbocsátási tényezőben rejlik. Az üveg Ug-értéke 0,6, a teljes ablakszerkezet Uw-értéke pedig 1,1 W/m2K. Ezzel a hőszigetelő képességgel ezek a tetőtéri ablakok a 2018. januártól életbe lépett energetikai követelményértékeket is könnyedén teljesítik, ráadásul a 2020 utáni időszakban érvényes előírásokat is minden bizonnyal teljesíteni tudják.
2018. november 15-én, csütörtökön, 17.00 órakor
Ekler Dezső építész előadása
AZ ÉPÍTÉSZET ELMÉLETÉRŐL
Cím: 1088 Budapest, Ötpacsirta u. 2, MÉSZ Ybl terem
“Nem az épített ház, hanem az ember körül lévő tér” – Átadták a 14. Média Építészeti Díját
A Müpában megtartott gálán a médiazsűri kikötőépületet és ökoturisztikai központot, valamint egy parányi fahidat választott az elmúlt év magyar építészeti csúcsteljesítményeinek
Évről évre egyre több érdeklődőt vonz az Építészfórum által alapított Média Építészeti Díj (MÉD) fináléja. Idén a Müpában várta a nagyközönséget az esemény két házigazdája, Winkler Nóra és Rózsa Péter. A vezető magyar sajtóorgánumok (Index, Forbes, 24.hu, HVG, Magyar Hang, Mandiner, Magyar Konyha) újságíróiból álló médiazsűri a díjat a megvalósult épületek közül a Győr-Gönyű Országos Közforgalmú Kikötőnek, a tervek közül az Öreg-tó malma tájlabor és ökoturisztikai központnak ítélte oda. A vízszintes toronnyal ellátott kikötőépületet (“Mert minek vertikális tornyot csinálni, ha nem lehet a legnagyobb”) tervező sporaarchitects-térhálózat irodának a PERI adta át az elismerést. Értékelésében a zsűri bravúrként értékelte, ahogy az ipari tájat a természeti környezettel játékosan köti össze az épület. “Cselekvésre késztetni, hogy tenni akarjunk a természetért” – foglalta össze célját Nagy Mercédesz Erika, a terv kategória győztes alkotója. A szakmai zsűri tagjaként közreműködő Beleznay Éva szerint a díjazott terv erre azért alkalmas, mert felismeri, hogy nem kell mindig új, nagyon okos megoldásokat keresni, sokszor elég visszalépni az időben. A zsűri a helyszínen spontán mód alapított különdíjat is kiosztott, mert úgy érezték, hogy a Gyergyócsomafalván fiatal építészek és helyi lakosok által kalákában épített hidat nem hagyhatják elismerés nélkül. Bár ez a különdíj csak jelképes, a zsűri így is hangsúlyozni kívánta: kis lépéssel is lehet óriási eredményt elérni.