A Magyar Művészeti Akadémia Építőművészeti Tagozata tisztelettel hívja Önt az ÉpítészKlub következő estjére 2019. február 21-én (csütörtök) 17.30 órára az MMA Kecske utcai Makovecz Szalonjába (1034 Budapest, Kecske utca 25.)
kurátor: Fehérvári Zoltán, Gyárfás Eszter
megnyitja: Marosi Miklós építész
megtekinthető: 2019 03 11
A kiállítással Zalaváry Lajosra (1923–2018), az egy éve elhunyt, kétszeres Ybl- és Kossuth-díjas építészre emlékezünk.
Újra kortárs építészet és design a filmvásznon 4 napon át, március 7-10. között a Toldi moziban!
It’s all about sharing. Really…
A The Budapest New Technology Meetup Group és a Pecha Kucha Night Budapest közös eseménye 2019. február 19-én visszatér!
A rövid, pörgős előadások most is az építészet-design-képzőművészet és az IT közös metszéspontjairól fognak szólni: a Pecha Kucha és a Meetup egy-egy előadó párosa azonos témafelvetés mellett mutatja be saját izgalmas projektjét.
A Magyar Építőművészek Szövetsége szeretettel meghívja Önt az Építész-Művészek kiállítás sorozatának következő tárlatára:
Schubertné Frank Rózsa - VILÁGSZÉP ÉPÍTÉSZET
A kiállítást megnyitja: Kaszás Györgyné képzőművész
Okos építészet nyomás alatt
Az Austrotherm és a Canon konferenciája
Időpont: február 21., csütörtök
Helyszín: BME Díszterem (1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3., Központi Épület, I. emelet)
Akkreditáció: MÉK 2 pont (2019/16)
Részvételi díj: 787,5 Ft+áfa (bruttó 1000 Ft, azaz ezer forint) (a részvételi díj a konferencia étkezési díja )
Levezető: Csanády Pál főszerkesztő (Metszet építészeti folyóirat)
A BME Urbanisztika Tanszék nemzetközi konferenciát szervez a háború utáni építészet rehabilitációs kérdéseiről "Facing Post-Socialist Urban Heritage" címmel, melyre várják kutatók, előadók jelentkezését. A konferencia időpontja 2019. október 4-5., az absztraktok benyújtási határideje: 2019. március 4.
Időpont: 2019. március 7-8.
Helyszín: Budapest, Nemzetközi Oktatási Központ
Manapság egyre nagyobb figyelmet kap a biztonságosság és a bűnmegelőzés szempontja a térés környezetalakításban. Az ember alapvető biztonságszükséglete ugyanis nem csak a társas kapcsolatokban, hanem a fizikai környezetben is megmutatkozik. A fizikai környezetünk kialakítása során ezért a veszély és fenyegetettség csökkentésére törekszünk. Olyan tereket igyekszünk kialakítani, amelyekben jó élni, dolgozni, együtt lenni, ünnepelni, pihenni, vásárolni, játszani, tanulni - anélkül, hogy túl sok vagyonvédelmi eszközzel, fallal vagy ráccsal bástyáznánk körül magunkat.
A Makovecz Központ és Archívum három előadásban mutatja be Makovecz Imre egyik legizgalmasabb tanulmányát, mely az építészettörténetben, korábban nem ismert módon, az emberi mozgást vizsgálva kereste az építészet alapelemeit.