2019 BUDAPEST
Közösségnek tervezni, közösséggel tervezni, közösen tervezni? Hogyan csináljuk, miért jó, mikor nehéz, és miért szeretjük mégis? Hogyan és miért jó oktatni, továbbadni? Mit szól ehhez a szociológus, a pszichológus, a kutató, a tájépítész, a friss diplomázó, a tervező építész, az oktató, vagy éppen a közösség maga? Novemberben gyertek velünk beszélgetni és meglátjuk!
A Budapesti Francia Intézet és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészettörténeti és Műemléki Tanszéke közös szervezésében 2019. november 13-án 17:00 órától örökségvédelmi előadásokat és kerekasztal-beszélgetést szervez.
2019. november 13. 17:00 - 19:00
A kortárs koreai építészet kozmopolita arca // 1989-2019
Magyarország és Dél-Korea harmincéves diplomáciai kapcsolatának évfordulóján "A kortárs koreai építészet kozmopolita arca” kiállítás harminc építészeti projektet mutat be Korea elmúlt három évtizedéből. Minden egyes kiválogatott alkotás különböző, de egyetemes történetet mesél el arról, hogyan teljesít az építészet a változó koreai társadalomban. Hogyan válaszol az építészet a társadalom növekvő lakhatási igényeire? Miként pozicionálják magukat az építészek a tömegek részvételén alapuló nyitott közegben? A kiállítás a kiválasztott projektekkel együtt mutatja be a projektek téri és kortárs kontextusát, úgy, hogy az alkotások kifejezik a koreai társadalmon belül és azon kívül betöltött pozíciójukat.
Magyar építészet és építőművészet:
Bachman Gábor, építész, tervezőművész
Dr. Ferkai András, építészettörténész, egyetemi tanár
Zsuffa Zsolt, építész
RAJK László: A tér tágassága
Könyv bemutató
2019. november 21. csütörtök 18. 00 óra
CEU Auditorium
A Texhibition kiállítás szakmai napja
2019. október 30. szerda 17.00
Szakmai előadások és tárlatvezetés
Tárlatvezetés, a tervezők prezentációi és Szigeti Szilvia beszámólója idei European Textile Network "Garden of Eden" című konferenciájáról és kiállításról
Az Austrotherm Kft. hőszigetelő anyagokkal járult hozzá ahhoz, hogy a magyar és nemzetközi csapatok olyan installációkat alkothassanak, melyek összefüggésbe hozhatók egymással és kitölteni kívánt térrel.
Tizennyolcadik alkalommal rendezték meg a nemzetközi alkotóhetet magyar és külföldi építészképzések hallgatóinak részvételével a Széchenyi István Egyetemen. Tucatnyi installáció valósult meg, egy-egy szép metafóraként arra, hogyan lehetne bekapcsolni a város vérkeringésébe a Győri Keksz „Kocka”-ként ismert, mementóként fennmaradt, emeletes raktárépületét, ami az egyetem új Science parkjának kaputornya is lehet a közeljövőben.
MÉK 1,5 pont (272/2019)
A manapság tapasztalható szakemberhiányra technológiai innovációval válaszol az építőipar. A modern műszaki megoldások gondoskodnak az élőmunka csökkentéséről, és ezzel együtt a pontos és gyors beépíthetőségről. November 6-án megújult programmal foglalkozik a témával a Győrből közvetített webinárium, de a rendezvényt az ország bármely pontjáról követhetik az érdeklődők, amiért szintén jár a pont.