Tisztelt Kollégák!
Ez év decemberében kerül átadásra a vizek városának új sportlétesítménye a Győr Városi Fedett Sportuszoda. A Győri Önkormányzat beruházásában épített sportkomplexum a korszerű műszaki megoldások egész sorát vonultatja fel az épületben. A belső terek megfelelő akusztikájáról Heraklith C finomszálas fagyapot lapok gondoskodnak. Tömegek befogadására alkalmas, sík felületekkel határolt terek (pl. uszodák, tornacsarnokok, koncerttermek, színházak, stúdiók) problémája, hogy a keletkező zajok az ilyen felületekről szinte veszteség nélkül visszaverődnek és felerősödnek, ezért a bent tartózkodóknál nehezen elviselhető diszkomfort érzést váltanak ki.
A zsalutechnológia válasza a kortárs tervezői kreativitásra: látványbeton tetszőleges formában, egyedi mintával
Eddig még nem alkalmazott, egyedi MEVA zsalutechnikai megoldásokkal öntötték formába a Zaha Hadid által elképzelt Tanulmányi Központ és Könyvtár ferde épületét a Bécsi Tudományegyetem új kampuszának központjában. Az épületegyüttes hat épületéből négynél a rugalmas Meva zsalurendszerekkel alakították ki a vasbetonszerkezetet és látszóbeton felületeket.
Az elmúlt egy évben a Knauf Insulation Kft. „Te mire költenéd a rezsit” programjának eredményeképpen bebizonyosodott, hogy egy épület komplett, korszerű hőszigetelésével, egy fűtési szezon alatt akár 50% rezsimegtakarítás is elérhető.
A paksi új Fizio- és Balneoterápiás Központ az atomerőmű beruházásában készült, és elsősorban az atomerőmű dolgozóinak kínál gyógyfürdős és egészségügyi szolgáltatásokat. Az épület magas színvonalon készült
el – és ugyanez mondható el a lapostetőről is, melyért a Tectum Kft. kategóriadíjat nyert az ÉMSZ 2013. Év Tetője pályázatán a bitumenes lemezzel fedett tetők kategóriájában.
Díjátadó az Év Homlokzata Pályázaton
Hetedik alkalommal választották ki az elmúlt időszak kiemelkedő épületeit az Év Homlokzata Pályázaton. A tervezők és kivitelezők számára kiírt díj célja az újonnan épült vagy felújított homlokzati megoldások értékelése és díjazása építészeti, esztétikai, műszaki és gazdaságossági szempontok alapján. Több mint kétszáz pályamű érkezett öt kategóriában (családi ház, társasház, középület, panel és műemlék), amelyeket független, szakmai zsűri bírált el. A panelfelújítás kategória legjobbja egy újpalotai, Kőrakás parkban lévő épület lett, amelynek kivitelezője a Kométa Szerviz Kft. volt, a díjat Talabos Attila vette át a kiírás eredményhirdetés gálaestjén a Budapest Kongresszus központban. A pályázat fő támogatója a Baumit Kft.
Könnyebb munkavégzés a korszerűsítéseknek köszönhetően
Tisztelt Kollégák!
Három területen tökéletesítettük drótfonatos paplanjainkat azért, hogy könnyebbé tegyük munkáját. Engedjék meg, hogy bemutassuk ezen újdonságokat!
Könnyűszerkezetes acélcsarnokok több ezer m2 alapterületen
A 2-B-S Mezőgazdasági Termelő és Szolgáltató Kft nemrég átadott 650 m2-es jércenevelő- és 2000 m2-es árutojás termelő csarnoka a cég közel húsz éves fennállása alatt épült több, különböző funkciójú és méretű épületből álló tojás termelő üzemének új része. A komplexum nemrég elkészült új csarnokai a Frisomat Sigma típusú csarnokszerkezetének felhasználásával készültek.
Az ország legszebb épületeit díjazták az Év Homlokzata Pályázaton
Hetedik alkalommal választották ki az elmúlt időszak kiemelkedő épületeit az Év Homlokzata Pályázaton. A tervezők és kivitelezők számára kiírt díj célja az újonnan épült vagy felújított homlokzati megoldások értékelése és díjazása építészeti, esztétikai, műszaki és gazdaságossági szempontok alapján. Több mint kétszáz pályamű érkezett öt kategóriában (családi ház, társasház, középület, panel és műemlék), amelyeket független, szakmai zsűri bírált el. A társasház kategória legjobbja Tokaj főutcájának századelőt idéző, felújított homlokzatú háromlakásos épülete lett. A nyertesnek járó 1 millió forintos díjat, a pályázó Füzes András okleveles építészmérnök vette át, a kiírás eredményhirdető gálaestjén, Budapesten. A pályázat fő támogatója a Baumit Kft.
A Halasi Pincészet zöldmezős beruházásként épült Villány belvárosában. Az építés helyén eredetileg egy régi sufni állt, amit le kellett bontani, s utána a tereprendezés következett. A tervezést és az építést alapvetően befolyásolta, hogy a szomszédban egy műemlék pincesor áll, s a telket zárt beépítésű utcafront veszi körül. Az új pincészet tehát egy foghíjban épült. Az épület formamegoldásaira a Villány centrumára jellemző hangulat és stílus is meghatározó volt. A megrendelők, Halasi Károly és fia, Halasi Gergely, valamint a tervezők, Vincenz Ottó és Hoffer Ottó (Otti Manufaktúra Kft.) közös elképzelése alakította ki végül a ház szerkezeti megoldásait. A belsőépítészeti tervezés Hoffer Ottó nevéhez fűződik, aki szorosan együttműködött a megrendelőkkel. A tervek a magyar népművészet, a környéken jellemző építészet, ezen belül a sváb tájépítészet hagyományaihoz igazodtak. Megjelentek bennük a borászatokra gyakran jellemző mediterrán stílus jegyek is.