Az egyedülálló magyar műszaki fejlesztés, a Lindab SBS technológiája felhasználásával épített mézfeldolgozó üzemet egy méhész Vácrátóton.
Ma már egy-egy tetőfedő mester kézjegyei az általa készített tetőkön egyértelműen felismerhetőek – erről árulkodik a 2014. évi Creaton Tetőszépségversenyre beérkezett rekord számú pályázat, a hazai tetőfedő mesterek legjobb munkái. Ahogy az első díjjal kitüntetett mester, Kovács Sándor ács- és tetőfedő túrkevei középületen végzett munkája is példázza, a kivételes szaktudáson túl elengedhetetlen a bátor és erős mesterember, aki minden bizonnyal nem „anyámasszony katonája”.
Tisztelt Kollégák!
Jelen hírlevelünkben a speciálisan gépészeti célra előállított, ömlesztett kőzetgyapot termékünket mutatjuk be, amely az utóbbi időben hazánkban egyre nagyobb teret hódít.
Az LWC kötőanyag mentes, hő-, hang- és tűzvédelmi szigetelésre alkalmas nem éghető ömlesztett kőzetgyapot, amely kiválóan alkalmazható extrém alacsony: -150°C és magas: +800°C üzemi hőmérséklet között. Tűzvédelmi besorolása alapján a legbiztonságosabb kategóriába tartozik: A1-es termék!
Bármilyen funkciójú épület kerámia tetőcseréppel
Creaton Építészpályázat díjátadó gálaünnepsége
Egy történelmi városképbe illeszkedő, azt formáló, de kortárs eszközökkel életre hívott visegrádi rendezvényépület nyerte el a második alkalommal meghirdetett „Kerámia tetőcserép az építészetben - bármilyen funkcióban” című Építész pályázat első díját. Idén ez az első díj elismeri és egyben jutalmazza a nyertes építészpáros azon kitartó, komplex munkáját, melynek többek között része volt a szomszédos épületeknél meglévő léptékváltás problémájának feloldása avagy a helyi tervtanács meggyőzése az általuk jónak gondolt tetőcserép alkalmazásáról.
Szakmai körökben elterjedt a hír: az 51/2014. (XI.26.) BM rendelet megszüntette az összes építészeti díjat, beleértve a legrangosabbakat, például az Ybl-díjat. Mi az igazság? Mi lesz a díjakkal? Közreadjuk értesüléseinket.
Az építész az elképzeléseit először Megbízójának mutatja be. Régen ennek elsődleges módja a szabadkézi rajz volt. Napjaink tervező szoftverei már lehetővé teszik az ilyen jellegű bemutatások gyors megvalósítását, akár munkaközi állapotban is. Ez a megoldás talán kevésbe hangsúlyozza a tervezőtevékenység művész jellegét, de sok ember számára érthetővé teszi elképzeléseinket. Teljesen természetes, hogy a Megbízó nem szakember, gyakran szembesültem azzal a problémával, hogy az épület formájával kapcsolatos elképzelésről készített kézi vázlat nem volt számára értelmezhető. A tervező szoftvereknél ez a szolgáltatás már alapvető funkció, amit közel 20 éves ARCAD felhasználóként én is napi szinten használok, már munkaközi készültség mellett is.
Tervezőként közel 15 éve használom a DesignSoft által fejlesztett ARCAD építészeti tervezőszoftvert. A program felhasználóbarát, könnyen kezelhető, használata tapasztalataim alapján kényelmes, segítségével a munka örömteli és hatékony. Az építészeti tervezési feladatok széles skálájának elvégzésére alkalmas, munkafelülete átlátható, eszköztára tartalmazza az összes olyan funkciót, melyre a tervezés során szükség van, így lehetővé teszi a komplett tervdokumentációk létrehozását, a szakmai folyamatok elvégzését. Használatával a project gyorsan fejlődik és életre kel. A program inspiráló, megkönnyíti a tervezést, korszerű 3D modellezési funkcióinak fejlesztésével pedig felveszi a versenyt a drágább szoftverekkel. Lehetőségem nyílt különböző, más tervezést segítő programok kipróbálására és használatára. Tapasztalataim alapján továbbra is az ARCAD Építészeti Tervezőrendszer használata mellett döntöttem és a v12 verzió megerősítette döntésem helyességét.
Kedves Kollégák, néhány elgondolkodtató adat a közúti áruszállítással kapcsolatban:
- energiafelhasználás: 1600 kJ/ tonna-km
- CO2 emisszió : 220 g/árutonna
Egyéb környezetszennyező hatások keltésében a közlekedés (közúti áruszállítás) aránya % ban kifejezve :
- zajterhelés 40 %
- légszennyezés, füst-szmog képződés 40-50 %
- savasodás 50 %
- klímaváltozás 50 %
(forrás: http://www.zoldinfolanc.hu/doksik/orszagos/kozlekedes/kozlszenny.pdf)
Hetedik alkalommal választották ki az elmúlt időszak kiemelkedő épületeit az Év Homlokzata Pályázaton. A tervezők és kivitelezők számára kiírt díj célja az újonnan épült vagy felújított homlokzati megoldások értékelése és díjazása építészeti, esztétikai, műszaki és gazdaságossági szempontok alapján. Több mint kétszáz pályamű érkezett öt kategóriában (családi ház, társasház, középület, panel és műemlék), amelyeket független, szakmai zsűri bírált el. A műemlék kategória legjobbja a budapesti Bajcsy-Zsilinszky úti Eiffel Palace lett, amely 120 év után ismét eredeti arcát mutatja. A pályázatot az ALAKart Kft. nyújtotta be, az egymillió forinttal járó díjat Kelecsényi Gergely vette át, a kiírás eredményhirdető gálaestjén, Budapesten. A pályázat fő támogatója a Baumit Kft.