A Rigips bemutatja a Sain-Gobain sávos lapokból álló, új fejlesztésű álmennyezet rendszerét, mely nagy felületű hangelnyelő álmennyezetek építésére alkalmas.
Esztétikus, kiválóak az akusztikai jellemzői, és környezetbarát. A sávos gipszkarton álmennyezeti elemek három perforált (Line 8, Point 15, Quattro 55), és egy mintázat nélküli (Base 33) típusban készülnek.
A perforált építőlemezek hátoldalán speciális filckasírozás található, amelynek köszönhetően az ebből épített rendszerek kiváló akusztikai tulajdonságokkal rendelkeznek.
A XVIII. századi egykori koronauradalmi épület a diósgyőri várhoz vezető sétány egyik első épülete, így az élmény megalapozásában a várhoz vezető úton fontos „kapu” szerepet tölt be. Hosszú évek méltatlan állapota után az épület rekonstrukciója pedig a Creaton Építész pályázata zsűrije szerint messze túlmutat egy épület újjáépítésén, egy műemlék felújításán: elhelyezkedése miatt környezetformáló erejét legalább ilyen fontosnak értékelték.
Jégszobor fesztivál a high-tech technológiával felszerelt, ideiglenes Frisomat csarnokban
Mickey egér és barátai, a Kishableány, Pán Péter és még számos, a gyerekkorunkat idéző jégszobor mesehős elevenedett meg idén télen két belgiumi nagyvárosban ideiglenesen felépített Frisomat csarnokban a Disney Dreams Jégszobor Fesztiválon. A csúcstechnológiával és extra hőszigeteléssel ellátott Frisomat acélcsarnokok közel 3 hónapon keresztül biztosították a jeges fesztiválhoz szükséges állandó -6 ˚C-t.
A 21 000 m² X-dek panel beépítése mindössze 45 napot vett igénybe. A nagyon szoros határidő betartásának érdekében a Kingspan vákuumos emelőberendezést biztosított számunkra. A termék kialakításának és a technológiának köszönhetően szinte minden időjárási körülmény között lehetséges a kivitelezés. Rögzítés után a beépített panelek azonnal biztonságos, járható felületet képeznek, így segítve a munka- és egészségvédelmi követelmények betartását.
Az Aliplast alumínium profiljainak felhasználáshoz kifejlesztett ArchiCAD könyvtárban egyszerűen érhetőek el a tervezéshez szükséges csomópontok, vagy egyedi csomópont kialakításához, modellezéshez szükséges rajzok. Mindezek valódi gyártmányok alapján készültek és alumínium profilokra épülő függönyfalak, egyedi nyílászárók tervezését segítik.
Az Éptár Kft. az évek során számos alkalommal működött közre olyan fejlesztésben, ahol építőanyag gyártók termékeinek ArchiCAD-ben való megjelenítése volt a cél. Most azonban egy egészen egyedi újdonság készítésében vettünk részt. A Leier és Graphisoft együttműködés keretében készült termékkezelő alkalmazás vagyis Leier-Graphisoft ArchiCAD programbővítmény forradalmi újdonságnak számít, hiszen még sosem volt olyan, hogy egy ilyen gazdag termékskála jelent volna meg az ArchiCAD-ben. Lássuk, mitől különleges a Leier termékkezelő.
Bizonyára Önök is tapasztalhatták, hogy egyes építési kivitelezési munkák (felújítás, átalakítás, bontás) során gyakran lehet azbeszttartalmú építőanyagokra (tetőszerkezet, szigetelőanyagok) bukkanni. A munka során ezek eltávolítása szükségessé válhat, és a hatályos jogszabályok nem engedik az eltávolított azbeszttartalmú építőanyag ismételt beépítését.
Tisztelt Kollégák!
Ahogy korábban már tudattuk Önökkel, ebben az évben a már jól ismert FactPlus® termékcsalád 037 (λD=0.037) típusának bevezetését kezdjük el. Szélesebb lehetőséget kívánunk biztosítani a megszokott régi vágású könnyű kőzetgyapot lemezek fokozatos lecserélésére, kiváltására. A piacra vezetés folyamata egybeesik majd egyfajta arculatváltással is. A közeli jövőben, megújult csomagolásban Mineral Plus márkanév alatt fog a termék megjelenni, reményeink szerint minél több építkezésen, építőanyag kereskedésben.
A Kingspan világszerte ismert magas minőségű hőszigetelt szendvicspaneljeiről. Ezen panelek lelke az IPN hab, mely jelenleg is a legjobb hőszigetelő hab. FIREsafe néven termékeink a tűzvédelem terén már ismertek. Ezt a terméket a nanotechnológia segítségével láttuk el még jobb hőszigetelő képességgel. Ez a THERMALsafe.
Miért fontos az egyre hatékonyabb hőszigetelés?
A 70-es évek óta az épületek hőszigetelési képessége egyre fontosabbá vált. 2010-ben az EU-ban felhasznált energia 41%-át fordították épületekre. A felhasznált energia 2/3-a ment el fűtésre-hűtésre. Ez az igény évről évre nő, az energiaárakkal együtt. 2020-ig egy uniós direktíva értelmében 20%-kal kell csökkentenünk épületeink energiafelhasználását.