Az elmúlt évek tapasztalata alapján a hazai építészek nem használják ki a modern műanyagok előnyös tulajdonságait, sőt, a többség fél azok használatától, holott a világ számos táján sikerrel alkalmazzák a tervezők ezeket az anyagokat az elképzeléseik megvalósításánál. Szakmai továbbképzés, 1.0 kreditpontért.
Mezőgazdasági termény- vagy géptárolótól, a logisztikai célú raktárépületen át egészen, akár a repülőgép hangárig, szinte bármilyen felhasználási területen költséghatékonyan és gyorsan megépíthető Frisomat íves csarnok továbbfejlesztett verziója, az Omega Plus csarnok 15 perces tűzállósági határérték (R15) az eurocode ide vonatkozó számításaival igazolható.
Könnyű falzsalu rendszer magas falak daru nélküli zsaluzásához akár mintával a betonfelületen. A magyar piacon egyre nagyobb igény mutatkozik olyan megoldásokra, ahol a kivitelezés során daru használata vagy zsalumagasítás nélkül készülhetnek nagyobb magasságú, jó felületi minőségű beton falak, akár látványbeton kivitelben is.
Olyan épületeknél, mint egy iskola, ahol nem csak a bekerülés gazdaságossága, de egyre inkább a beépített anyagokkal készülő szerkezet tartóssága, csekély karbantartási költsége is kiemelt fontosságú, ott a szerelt burkolatok egyre több helyen teljes homlokzati felületeken is megjelennek. A soproni Szent Orsolya Iskola a város legnagyobb közoktatási intézménye, ahol a felújításkor nem véletlenül döntöttek az Equitone Natura szálcement homlokzatburkolat mellett.
Magyarország egyelőre még nem rendelkezik egységes és átgondolt zajszint-szabályozással, a zárt terekre, így például az irodákra, osztálytermekre vonatkozóan.
Kedves Kollégák,
Társaságunk ez év második felétől értékesíti a magyar piacon a SmartRoof tetőszigeteléseket. A korábbi évekből jól ismert DDP sorozat továbbfejlesztésének eredményeként javuló hőtechnikai tulajdonságok jellemzik a termékcsalád egyes típusait.
Tervezői- és tűzvédelmi támogatás és a kivitelezés teljes folyamatát végig kísérő együttműködés nem csak a megrendelők, de Frisomat csarnokkal dolgozó építészek elégedettségét is szolgálja. Az OTSZ új szabályai miatt pedig a könnyűszerkezetes acélcsarnok felhasználásának lehetőségei tovább szélesedtek.
A Bramac a hazai építőipar egyik legrégebbi szereplőjeként több mint 30 éve van jelen a magyar piacon. Legfőbb értékei a minőség, a védelem, a biztonság, a funkcionalitás és esztétikum mellett nagy hangsúlyt fektetett az innovációra. A honi tetőcserépgyártásban eltöltött 30 év alatt mindig is kiemelt figyelmet fordított a rendszerszemlélet megismertetésére és erősítésére.
A Bramac és anyavállalata, a Braas Monier Building Group mindig odafigyelt arra, hogy a megszokott és bevált módszerek mellett újakkal álljon elő. Fejlesztő- és kutatóközpontjukban olyan eljárásokat és tartozékokat tesztelnek, amelyek mind megfelelnek a piac által felállított legszigorúbb követelményeknek.
A klímaváltozással járó időjárási körülmények szükségessé teszik, hogy még nagyobb hangsúlyt fektessünk az építőanyagok állapotának megóvására. Az idei nyár bizonyította, czok a tetők állták a viharok pusztításait, amelyek komplett tetőrendszert alkottak. A Bramac viharálló tetőinek az elemeit, éppen ezért, az iparágban egyedülálló módon, szélcsatornában tesztelik.
A tető összterhe elérheti a 250-270 kg-ot négyzetméterenként, ebből a szél- és a hóteher, külön-külön is elérheti a 80-100 kg/négyzetméter terhelést. Ilyen erőhatások mellett kiemelt fontosságú a tető viharállósága, éppen ezért célszerű nemcsak cserepekben, hanem egymásra épülő részekből álló komplett tetőrendszerben gondolkodni.