Kedves Kollégák,
A termék egy lamellázott ásványgyapot tábla 200 x 1200 mm befoglaló méretekkel, különböző elérhető vastagságokkal. A táblák látszó oldala különleges bevonattal rendelkezik (C1) csatlakozásuk pedig fózolt élek mentén történik. Ez az illesztési mód elrejti a födém esetleges síkpontossági hibáit, egyenetlenségeit. A beépítés csak ragasztással történik, kiegészítő rögzítésre (pl. dűbelezés) nincs szükség. A fogadó felülettel szemben is csak az általános követelményeket támasztja CLT C1 kőzetgyapot. Legyen a födém stabil, mozgás és zsugorodásmentes, száraz és elválasztó rétegtől mentes. Felületelőkészítésre az esetleges portalanításon túl nincs szükség.
A Knauf Insulation többféle megoldást kínál a fűtetlen terek mennyezetének (alulról hűlő födémek) /> szigetelésére. Ezen különféle megoldások esetében egyformán alapvető és fontos szempont a tűzbiztonság, a megfelelő hő és hangszigetelési teljesítmény. További fontos szempont a gazdaságosság, az esztétikus megjelenés és a gyors egyszerű kivitelezhetőség is. A fentebb felsorolt követelményeknek megfelelve mutatjuk be új termékünket: CLT C1.
A képeken látható garázsok mennyezet szigetelése egy debreceni társasház építkezésen készült. A kivitelező cég szakemberei szerint végtelenül egyszerű, és szapora a beépítés. A mennyezetet kell ásványgyapot ragasztóval ellátni (fogazott glettvas) és az így készült ragasztóágyba a lamellákat felragasztani. A táblák azonnal készre ragadnak, sem alátámasztásra, sem hosszabb várakozási időre sincs szükség.
Az anyag nagyon könnyen alakítható, szeletelhető, vágható, a gépészeti szerelvények kikerülése, körbe szigetelése pontosan elvégezhető. Ha a táblákat egymáshoz képest eltolással rögzítjük, kifejezetten esztétikus látszó felületet hozhatunk létre.
A gyakorlat szerint az átlagos felületű födém esetén a ragasztó igény 2-3 kg/m2, az elkészült felület egy „tisztasági” festéssel (szórás) igény szerint tovább alakítható. A festés során arra kell csak ügyelni, hogy a felület változatlanul porózus maradjon, a fokozott hangelnyelő képesség megőrzése érdekében.
CLT C1 alkalmazásával teljesíthető elvárások: tűzbiztonság, hő és hangszigetelés, gazdaságosság, esztétikus megjelenés, gyors és a végletekig egyszerű kivitelezés.
Knauf Insulation: önfinanszírozó is lehet a családi házak hőszigetelése
Következő cikkünkben a régi épületek többségét érintő felszívódó nedvességtől (kapilláris felszívódástól) károsodott homlokzatok problémakörre keressük meg a legegyszerűbb és egyben a legolcsóbb megoldást.
A Duna Arénára méltán lehetünk büszkék, hiszen rekordidő alatt épült meg, és közel 50.000 köbméter mennyiségű betont, 16.000 tonna acélt építettek be (1 Szabadság-hídnyi és 2 Lánchídnyi). Mi, a Knauf Insulation dolgozói egy picit még büszkébbek vagyunk, hiszen hozzájárultunk ennek a csodálatos épületnek a megvalósításához, és nem is akárhogyan.
A Corvin Sétány a főváros pesti oldalának talán legnagyobb fejlesztési projektje, amelynek negyedik ütem készül Józsefváros szívében. A beruházás során nemcsak a belső térbe, de a homlokzatra is kerültek Siniat gipszkarton termékek.
Lapostetős tömbszerű épület, nem feltétlenül függőleges falakkal – nem tipikusan a tiroli tájba illeszkedő, vagy a környék építészeti stílusát követő példa. A fiatal építész, Martin Reinstadler saját és családja igényeire tervezett háza hordozza a szakember kézjegyét tervezőként és a kivitelezés vezetőjeként egyaránt.
Ízig-vérig kortárs és egyszerre minden vonala egyszerű annak aVékony Péter tervezte épületnek, amelyet egy régi tanyasi házból álmodott újra. Tanyára tervezni sokak véleménye szerint igazi kihívás, hiszen a tervezéskor az építész igen könnyen korlátokba ütközhet. Atetőre kerültmodern, ámhagyományos megjelenésű CREATON HORTOBÁGY hornyolt tetőcserép a látvány természetes részévé vált.
Felpörögtek az építkezések – de lesz ennyi kivitelező?
Az utóbbi időben a válság éveihez képest bőven ellátták munkával a hazai építőipart a különböző szektorok megrendelői, legalábbis ez derül ki a legfrissebb EBI Építésaktivitási Jelentéséből. Az ínséges időkben leépített kapacitásokért most több szektor is versenyez. A 2017 első negyedévéről készített összeállítás szerint 458,4 milliárd forintnyi beruházás indult el az év első három hónapjában, ugyanakkor például 2016 első negyedévében összegük nem érte el a 230 milliárd forintot, vagyis a megkezdett építőipari munkák összértéke megduplázódott az adatbázisban szereplő projektek alapján, az első negyedéves új beruházások értéke közelíti a 2016-os teljes második féléves eredményt.(1.ábra) A jelentős növekedésben nagy szerepet játszott a lakásépítési beruházások felfutása, illetve egyes kiemelt infrastrukturálisprojektekvalamint stadion-fejlesztések
A FAKRO tavaly elérte az egy milliárd forintos forgalmat, idén pedig a tetőtéri ablakok, padláslépcsők, fénycsatornák és felülvilágítók után a homlokzati nyílászárók piacára is belép.