Budapest, 2019. november 12. Energiatakarékos hőszigetelő megoldást mutatott be a magyar piacon a fém hőszigetelő panelek szegmensének az egyik piacvezető gyártója az Isopan.
A tűzálló panelek iránti kereslet megnövekedett Magyarországon. Az ügyfelek egyre tájékozottabbak és nagyobb jelentőséget fordítanak minőségi fém hőszigetelő panelekbe történő beruházásokra. Az Isopan Est 2019 elején elért eladásainak több mint fele exportból származik, az exportérékesítésnek a magyar piac nagyságrendileg 30%-át adja.
A 2021 januárjától életbe lépő előírások szerint minden új épületnek meg kell felelnie a közel nulla energiaigényű házak energiahatékonysági szintjének, különben nem kaphat lakhatási engedélyt. Mivel a legtöbb hő jellemzően a tetőszerkezeten és a födémen keresztül távozik, kiemelt fontosságú a megfelelő tető-hőszigetelés. Nem csak komfortérzetünket, de otthonunk értékállóságát is meghatározza a korszerű építőanyagok használata.
Mind a Porotherm Építési Rendszer mind a Tondach Kerámia Tetőrendszer termékcsaládunkra vonatkozó Alkalmazási és Tervezési segédleteink aktualizáláson estek át. A két vaskos kiadvány tartalmazza a Wienerberger új termékeiről szóló részletes műszaki információkat, csomópontokat.
A tervezői munka egy meglehetősen sokfaktoros, „pepecselős” része a megfelelő rögzítéstechnikai eszközök és elemek alkalmazásának megtervezése. Ám az épület esztétikuma rögvest kevésbé lesz vonzó, de akár biztonsági kérdéseket is felvethet – egy sportlétesítmény nem megfelelően rögzített korlátja, vagy egy szerelt szerkezet esetén – ha nem kellőképpen átgondolt a használt rögzítéstechnika. Utóbbi megfelelő méretezéséhez azok számárak, akik a fischer anyagait választják a kivitelezéshez, egyszerűen kezelhető, sokoldalú szoftver nyújt gyors és korszerű támogatást, teljesen ingyen.
A PWC1 adatai szerint az iroda új szerepet kapott, eszköz a munkáltatói márka erősítéséhez. A tehetségek iránti kiélezett küzdelemben, az irodai környezet minősége kiemelt versenyelőny lett. A piacon erős a kereslet a korszerű irodaépületek felé, ez magas színvonalú fejlesztési és egyúttal új tervezési igényeket is teremt. Igaz nagyon elterjedt a lapostető használata zöldtetőként vagy megújuló energiaforrás telepítésére, ezeket érdemes más megoldásokkal kombinálni annak érdekében, hogy a legfelső emelet sajátosságait a belső irodatérben is ki lehessen használni. A VELUX Cégcsoport lapostetős felülvilágítóival egyedülálló lehetőségeket kínál a design, a smart technológia, az energiahatékonyság és az egészséges épülettervezés területén.
A teret bővítő erkélyek és teraszok jelentik az egyik legnagyobb kihívást egy építkezésen zsaluzás szempontjából. Van azonban megoldás a munkafolyamat felgyorsítására, hisz ezekben a szakemberhiányos időkben mi sem jelenthet nagyobb előnyt, mint az időspórolás. Ennek kulcsa az előregyártás, amely egyszerűvé és gyorssá teszi a kivitelezést a teraszok esetén is, amire azonban már tervezés során gondolni kell.
A Leier előregyártott technológiás, nagyméretű erkélyei jelentősen felgyorsítják a beépítést, de az sem lehet utolsó szempont, hogy ezek a lakóknak szabad teret biztosító területek a lakás értékét is növelik. Két győri projektet végigkísérve láthatjuk, hogy az előregyártásnak köszönhetően a leendő lakók magánszférája tágas erkélyekkel egészült ki rövid idő alatt. De mielőtt elemeznénk a projektek műszaki megoldásait, vegyük sorra az említett lakóépületeket!
Pécs, 2019. szeptember 26. – Több mint 150 pályázat közül bizonyult kategóriájában legjobbnak a Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. GENERON napelemes tetőcserepe.
A fenntarthatóság és az energiahatékonyság jegyében megszervezett E.ON Energy Globe eseményen 6 különböző kategóriában keresték a leginnovatívabb és legfenntarthatóbb ötleteket, melyek közül a zsűri által kiválasztott fődíjas pályázó bejuthat az energiavilág „Oscar-díjaként” emlegetett nemzetközi döntőbe is. A Terrán GENERON egy ilyen éles mezőnyben is képes volt vállalat kategóriában újabb elismerést bezsebelni.
Zsalu-hightech: zöld megoldások, kiemelkedő eredmények
A világ legmagasabb épületeinek zsaluzásán dolgozó és a zsalutechnológiában az elmúlt évtizedekben újabb és újabb innovációval jelentkező MEVA magyarországi leányvállalata 25 éve van jelen a piacon. A zsalurendszerek bérbeadásával és értékesítésével foglalkozó cég ügyvezetője szerint egyre többen ismerik fel és keresik a környezetkímélő és hightech megoldásokat a zsaluzás területén is.
A beton tetőcserepek tulajdonképpen kisméretű előregyártott betonelemek. Legnagyobb riválisuk az égetett agyag tetőcserép. Alapvetően 2mm-es legnagyobb szemnagyságú habarcsból készülnek. A finom homok szemeloszlási görbéjének köszönhető a sima felület és a folyamatos gyártás utáni vágott felületek megfelelősége. A betoncserepek mechanikai ellenálló képességét leginkább a hajlító-húzószilárdsággal (haránt-irányú szilárdság) jellemezhetjük. Ezt leginkább a beton testsűrűsége és a hőmérséklete befolyásolja. Például nyáron megnő a cserepek törékenysége a rövid idő alatt bekövetkező hőmérséklet emelkedésnek köszönhetően. A felület hőmérséklete a rakatban lévő 20 oC után a cserepezés során a tetőn a közvetlen napsütésnek kitett oldalon eléri akár a 80 oC-ot is. A másik meghatározó tényező a betoncserép súlya, mely többek között a tetőszerkezet tervezését, valamint a szállítás körülményeit befolyásolja.