A mára digitálisan is elérhető, nyomtatott változatában már nagy népszerűségnek örvendő GlassTime műszaki kézikönyv sok tekintetben hatékony segítséget nyújt az üvegfeldolgozók, építészek és függönyfalakkal foglalkozó cégek munkájában. A Guardian Glass gondozásában megjelent hiánypótló tudásanyag hasznos információk sorát kínálja elsősorban szakemberek számára, de akár csak az üveg, mint anyag iránt érdeklődőknek érdekes lehet a hiánypótló összefoglaló.
Az építészeti alkotásokhoz kapcsolódó szerzői vagyoni jogokról 2019. december 31-től az Építészeti Szerzői Jogi Nyilvántartásban lehet tájékozódni. A 2020. január 1-jét követően megkötött tervezési szerződések szerzői jogai az Országos Építésügyi Nyilvántartás keretében működő adatbázisba az építtető és a tervező közös építészeti jogi nyilatkozatával kerülnek be.
A fischer a tervezés és kivitelezés teljes folyamatát végigkísérve nyújt szoftveres támogatást a megfelelő rögzítőelemek kiválasztásához és alkalmazásához. A népszerű tervezőszoftverekbe integrálható CAD-termékadatbázis és a tervezésben kézzelfogható segítséget és idő-megtakarítást jelentő méretezőszoftver után már az építkezés helyszínén is kéznél van a jótanács egy mobiltelefonos alkalmazás formájában. Miért van szükség erre?
Az egyes épületszerkezetek létesítésekor és összeépítésekor az egyik legfontosabb feladat a hőhidak elkerülése, legalábbis hatásuk minimalizálása. Mivel a csatlakozásoknál elkerülhetetlen a különböző anyagok találkozása, azok eltérő épületfizikai tulajdonságai miatt (anyagváltásból adódó hőhíd) a hő nem egyenletesen áramlik a külső tér irányába, így az adott szerkezetre jellemző hőátbocsátás is megváltozik a csatlakozás környezetében. Ugyanez a jelenség lép fel az épületsarkok, átfordulások vagy a nyílászárók beépítésének helyén is (geometriai hőhíd), ezeket összefoglalóan nevezzük „hőhídnak”.
Ahogy minden évben, úgy természetesen idén is kint leszünk a CONSTRUMA 39. Nemzetközi építőipari szakkiállításon, 2020. április 1-5.
Idén olyan megoldásokkal találkozhat a Mapei standján, ami széles körben nem ismert még a magyar piacon.
Meghosszabbított beadási határidő: 2020. február 10-én éjfélig
A hazai táncszíntér legfontosabb központja a Nemzeti Táncszínház, amely méltó helyszínen kapott helyet, a budapesti Millenáris parkban. A döntően téglával burkolt épületek környezetébe illeszkedést és homogén megjelenést az épület külsőjén és belsőjében egyaránt megtalálható EQUITONE elegáns szálcement homlokzatburkolata adja.
Az elmúlt napokban Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette, hogy újra lesz főkertésze a Fővárosnak. Feladata az lesz a Városházán, hogy egységben lássa, kezelje és fejlessze a főváros zöldfelületeit.
Múlt év óta a Teleki László Alapítvány valósítja meg a védett népi építészeti emlékek helyreállítását célzó Népi Építészeti Programot. A program iránt nagy az érdeklődés, a 2019. évi támogatási döntéseknek köszönhetően mintegy 130 értékfeltáró munka és értékmegőrző felújító tevékenység indulhat meg.
A QuadCore® hőszigetelő hab, a “self -blending” technológián alapuló egyedi gyártási módszerrel készülő, zárt cellás kémiai felépítése miatt a szendvicspanel piac legjobb hőtechnikai teljesítményét biztosítja. Ennek az anyagnak köszönhetően a Kingspan QuadCore® hőszigetelésű szendvicspaneljeiben elértük a 0,018 W/mK lambda értéket. Azonos hőszigetelés vastagság esetén ez az új hab a hagyományos PIR habokhoz képest 20%-kal, ásványgyapotos kitöltésű szendvicspanelek esetén pedig 50%-kal jobb hőszigetelést biztosít.