A Terrán Tetőtépítek tematikus oldala továbbfejlesztett formában jelentkezik a vásárlói igények minél kifinomultabb kiszolgálása érdekében.
Az Energy CIO Insights magazin 2020-ban Generon tetőcserepével Európa legjobb 10 napelem technológia szolgáltatója között ismerte el a Terránt. A floridai kiadvány folyamatosan nyomon követi az energetika és a megújuló energia területén legkiemelkedőbb megoldásokat, valamint évről évre rangsorolja azokat.
A szakmában az Uw-érték fogalma minden szerkezeti anyag esetén használt és egyértelmű. Egy nyílászáró vagy tetőtéri ablak esete azonban ennél összetettebb – már csak a szerkezet komplexitása okán is. Az építtetők egy ablak minőségének meghatározására gyakran és – tegyük hozzá – tévesen az üvegezés minőségét, pontosabban az üvegrétegek számát nézik. Nézzük miért nem ez a döntő?
Elegant – kifinomult profilrendszer a Deceuninck-től
A Elegant profilrendszer nem csupán abban különleges, hogy eleget tesz a modern építészet által támasztott sokrétű elvárásnak, de egyúttal remek technikai paramétereket és szigetelést kínál. Nem véletlen, hogy kiemelkedő tulajdonságaival elnyerte a Német Dizájn Díj különdíját és a Red Dot Design Díjat „terméktervezés” kategóriában.
A ROCKWOOL online előadásokkal kívánja segíteni a tervezők munkáját, a megfelelő szigetelés kiválasztása érdekében. Az előadások az alábbi linken érhetők el: https://www.rockwool.hu/webinarium/regisztracio/
A tervezők a szigetelés választásakor elsődlegesen annak hőszigetelő képességére fókuszálnak, mely jelentős tévedéseket vonhat maga után. A hőszigetelés választásakor nem annak a hővezetési tényezője a legfontosabb paramétere, hanem, hogy a teljesítményjellemzőit és egyéb műszaki tulajdonságait összevetve, a legmegfelelőbb termék kerüljön beépítésre, az adott beépítési szituációhoz igazodva.
Nem feltétlenül az építési költségek komoly emelkedésével érhető el a 2021. január 1-je után, az új épületek esetén előírt közel nulla energiaigény. Különböző hőszigetelőanyagokkal elvégzett számítások alapján kijelenthető, hogy az előírásoknak megfelelő hőszigetelő vastagságok elérése (több szempontot figyelembe véve), mindössze 2-3 %-kal növeli az építési költségeket.
Ha egy kisvárosi könyvtárra gondolunk, sokak fejében jelenhet meg egy régi, poros épület, benne végeláthatatlan könyvespolcokkal és sötét olvasósarkokkal. Ennek az elképzelésnek szöges ellentéte a Dornbirn-ben található, 2019-ben épült modern alkotás.
Üveghomlokzattal borított és a megszokottnál magasabb építésű irodaházak teszik egyre több felé változatossá Budapest látképét. Vajon milyen hatással vannak az energiahatékonyságra a nagy üvegfelületek ezekben az épületekben? Fel kell-e áldozni a napvédelmet a természetes fény igényének oltárán? Erre keressük a választ két budapesti irodaház példáján.
A szendvicspanelek többnyire ipari, csarnoképületek térelhatárolásra szolgáló megoldásai. Ezeken a csarnok szerkezetű épületeken belül is szükség van irodahelyiségek kialakítására, és gyakori, hogy ezeket a tetővel határos térben kell kialakítani. A cégek közötti együttműködés eredményeképpen van olyan szendvicspanel és lemezgyártó, amely gyárilag kialakítja a VELUX tetőtéri ablakok pontos mérete alapján az áttöréseket és a fogadószerkezetet. Sőt, lehetséges a paneleket úgy rendelni, hogy a VELUX tetőablakok már gyárilag beszelésre kerülnek. (https://www.kingspan.com/hu/hu-hu/termekek/szendvicspanel/fal-es-tetorendszerek-kiegeszitoi/tetorendszerek-kiegeszitoi/kingspan-beepitett-velux-tetoablak)