Itt vagyunk - Here we are - a MÉSZ és a Magyar Építőművészet folyóirat nemzetközi Építészeti fotópályázata
A NOVOFER Alapítvány immár 29. alkalommal hirdeti meg a Gábor Dénes-díj felterjesztési felhívását, amely a civil szféra egyik legnevesebb műszaki alkotói elismerése ma Magyarországon.
A Miniszterelnökség megbízásából a Lechner Tudásközpont támogatási lehetőségre irányuló felhívást tett közzé a népi építészeti emlékek helyreállításáért. A vidéki épített örökség megóvását, megőrzését és fenntartását célzó, 300 millió forint keretösszegű Népi Építészeti Programban az elnyerhető támogatás mértéke legfeljebb 20 millió forint, a támogatás intenzitása 50%. A kérelem beadási határideje 2017. október 9.
Az épületinformációs modellezés (BIM) építőipari terjedésének fontosságát mutatja, hogy a közelmúltban számos kérdéssor, piaci felmérés látott napvilágot, amelyek a BIM alkalmazásának különböző aspektusait vizsgálták.
Tapolcai Járásbíróság és a Tapolcai Járási Ügyészség - épület teljes rekonstrukciójának és bővítésének építészeti kialakítása (8300 Tapolca, Köztársaság tér 4. sz.)
Nyílt építészeti tervpályázat
2017-ben is sor kerül a nemzetközi hírű tudós és több építészgeneráció tanítómestere tiszteletére és emlékezetére, a Magyar Építőművészek Szövetsége által 1988-ban alapított CSONKA PÁL-ÉREM átadására.
A kitüntetés az építész- és tartószerkezet-tervezők (konstruktőrök) alkotó együttműködését hivatott elismerni. A díj alkotópáros és egyéni alkotó kategóriában adományozható. Azok kaphatják, akik alkotó-párként magas színvonalú építészeti alkotást hoztak létre, továbbá az, aki oktató és/vagy tudományos munkájával jelentősen és igazolhatóan járult hozzá a fent említett, alapvető cél eléréséhez.
A Magyar Formatervezési Tanács 2009-ben alapította a Design Management Díjat, a designtudatos vállalatirányítás elismerésére. A díj célja, hogy bemutassa, a designtudatos szemlélet, a design alkalmazása és a vállalatmenedzsmentbe való integrációja hogyan járul hozzá egy szervezet küldetésének megvalósításához, növelve hatékonyságát, versenyképességét, és elismerje ennek kiváló példáit.
A „SCHMIDL FERENC ÉPÍTÉSZETI DÍJ” 2017. ÉVI KITÜNTETETTJÉRE TÖRTÉNŐ JAVASLATTÉTELRE
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata díjak, kitüntető címek, elismerések alapításával és adományozásával kívánja kifejezni tiszteletét és megbecsülését mindazon személyek és közösségek iránt, akik életművükkel, munkájukkal, a város közéletében való közreműködésükkel kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, maradandót alkottak, vagy más, a köz érdekében végzett tevékenységükkel segítették Székesfehérvár szellemi és anyagi gyarapodását.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlésének az önkormányzati díjak, kitüntető címek alapításáról és adományozásának rendjéről szóló 4/2014. (I.31.) önkormányzati rendeletével módosított 14/2011.(VI.10.) önkormányzati rendelet értelmében a„Schmidl Ferenc Építészeti Díj” adományozására vonatkozóan várjuk a javaslatokat.
A „Schmidl Ferenc Építészeti Díj” adományozható annak az építész tervezőnek, aki Székesfehérvár közigazgatási területén belül, 1990. után megvalósult építészeti alkotása révén hozzájárult Székesfehérvár városképének fejlődéséhez, építészeti kultúrájának előmozdításához, az épített környezet minőségének javításához.Az elismerés adományozásával elhunyt személy emléke is megtisztelhető.Évente egy díj kerül átadásra.
A díj adományozására bármely természetes vagy jogi személy javaslatot tehet, a tervezők saját alkotásaikat is nevezhetik.
MOME Ecolab Felhőgyár
A MOME EcoLab Felhőgyár projektje elindult a SozialMarie díjon, amely a legrégebbi európai társadalmi innovációs díj és 2005 óta minden évben 15 kitűnő projektet díjaz Ausztriából, Magyarországról, Csehországból, Szlovákiából, Horvátországból.