Legyen a művészet mindenkié! – vallotta Vasarely. Akkor miért ne lehetne az op-art a nem-látóké is? A Vasarely Múzeumban ősszel megrendezésre kerülő Nagy Rajzolás középpontjába idén a tér kerül. A művész messzi galaxisok titokzatos rendjét kutatva igyekezett azt számunkra is érthető formába; geometriai alakzatokba és színekbe sűríteni. Amilyen absztrakt valóságot jelent számunkra a világűr végtelensége, olyan elvont fogalommal találkoznak a nem-látók, ha az optikai művészetről van szó. De miért is ne lehetne ezt a távolságot áthidalni, és mindenki számára hozzáférhetővé tenni Vasarely műveinek üzenetét?
Időpont: 2014. október 7-én 18 órakor
Helyszín: HAP Galéria
A jövő héten nyílik a kiállítás a Kiscelli Múzeumban, a budapesti Operaház technikai megoldásairól. Kicsit gépészet, kicsit építészet.
Megnyitó: 2014. október 8.
Helyszín: Vasarely múzeum (1033 Budapest, Szentlélek tér 6.)
Időpont: 2014. szeptember 25. 18:00
Helyszín: 1024 Bp., Széll Kálmán tér 3. I. em
2014. szeptember 27-től november 9-ig a Vigadó Galériában
Finta József Kossuth-díjas építész, a Magyar Művészeti Akadémia és a Magyar Tudományos Akadémia tagja szeptember 26-án nyíló tárlatán szabadkézi rajzait mutatja be a Vigadó Galériában. A kiállítótér felső szintjén egy kétszáz útirajzból álló, negyventablós válogatás lesz látható, és az alsó szinten sem mérnöki vagy számítógépes grafikákat, hanem szabadkézi építészeti grafikákat, budapesti tervrajzokat, vázlatokat talál majd a látogató. Az útirajzok az építész szülőhelyét, Erdélyt, valamint utazásainak helyszíneit – a görög szigeteket, Szicíliát, Spanyolországot, Franciaországot, Hollandiát, Németországot –, kedvenc városait, Velencét, Rómát, Párizst örökítik meg.
A POLC című kiállításon az Építőművészeti Doktori Iskola mutatkozik be, az elmúlt két év munkájából adva ízelítőt. A kiállításon bemutatott két tematikus évben megvalósult csoportos alkotási és egyéni kutatási munkák mellett a látogatók bepillantást nyerhetnek a Doktori Iskola csaknem összes aktivitásába: így a külföldi tanulmányutak tanulságaiba, az építészeti tervpályázatok világába, a graduális képzésben megvalósított oktatási projektjeikbe, s nem utolsó sorban bemutatkozik néhány azon építészirodák közül, amelyeket egykori DLA-hallgatók alapítottak.
A 2014 Ybl Bicentenárium – A Magyar Építészet Éve tiszteletére országjáró programsorozat indult Ybl Miklós épített és szellemi öröksége valamint a magyar építészet népszerűsítésére. A tíz helyszínt érintő programsorozat a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásával valósul meg. A programsorozat szeptember 19-én Kecskemétre érkezik, ahol Ybl Miklós híres alkotása, az evangélikus templom áll.