2016 január 7-én 17 órakor nyílik a BME Építészettörténeti Tanszékének kiállítása a MÉSZ Kós Károly termében. A megjelenteket Sáros László DLA, a Magyar Építőművészek Szövetségének elnöke köszönti, a kiállítást Dr. Krähling János tanszékvezető nyitja meg. Halmos Balázs és Marótzy Katalin kapcsolódó kötetét Dr. Papp Szilárd mutatja be.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészettörténeti és Műemléki Tanszéke tisztelettel meghívja Önt a
Műemlék – Rajz – Kutatás
A BME Építészettörténeti és Műemléki Tanszékének felmérései és kutatásai a gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyházon 2000-2013.
című kiállításának megnyitójára továbbá Halmos Balázs és Marótzy Katalin kapcsolódó kötetének bemutatójára.
Korea nemzetközi versenyt hirdet a yeongcheoni "Horse Park" tervezésére.
46 cég szakemberei várják a bármilyen gépészeti felújítást vagy akár építkezést tervező magánembereket az idén 20. alkalommal megrendezésre kerülő Magyar Épületgépészek Napján, november 27-én, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem „I” épületében megrendezésre kerülő kiállításon.
A belépés a reggel 8.30 és 16.20 között tartó kiállításra díjtalan!
Szabó István Ybl-díjas és többszörös nívódíjas építész.
Élete egyszerre fordulatokban bővelkedő, igazi 20. századi történet és egy megalkuvásra sosem hajlandó, törhetetlen jellem és innovatív elme históriája. Műveiből november 17-én 18 órakor nyílik kiállítás a FUGA-ban, ahol a Molnár Péter-emlékdíjat is átadják.
Kiállítás nyílik Reimholz Péter Kossuth- és Ybl-díjas építész munkáiból a FUGA-ban november 19-én.
Reimholz Péter (1942–2009) Kossuth- és Ybl Miklós-díjas magyar építész, belsőépítész, egyetemi tanár.
A kiállítás megtekinthető 2015. december 13-ig
A kiállítás új nézőpontból mutatja be a Közép-Európában megszülető modern építészetet, határokon és diszciplínákon átívelő kapcsolatokat elemez, amelyek új, hálózatos értelmezését adják a modern építészetnek. Összesen hat témakörben harmincöt esettanulmány mutat be egyéneket, intézményeket, eseményeket, pályázatokat és más szereplőket, amelyek a régió országai között és azokon messze túlnyúló kölcsönhatásokat hoztak létre. Ezeknek segítségével Közép-Európa építészete újra összekapcsolódik a modernizmus globális áramlataival.
5. előadás: Üveghegyen innen, vasrácson túl
A Haas és Somogyi Speciális Vas- és Üvegszerkezetek gyárának története a kezdetektől az államosításig
Időpont: 2015. november 17. kedd, 10:30
Előadó: Maczó Balázs történész, muzeológus
Novemberi előadásunkon egy kevésbé ismert, egykori angyalföldi gyár történetével ismerkedhet meg az érdeklődő. A Haas és Somogyi márkanév talán nem mond túl sokat nekünk. Annak ellenére sem, hogy a gyár termékeivel mai napig is számtalanszor
találkozhatunk Budapest utcáin járva.