A szecesszió világnapja az Iparművészeti Múzeumban, 2017. június 10.
A Magyar Építőművészek Szövetsége meghívja Önt Június 20-án kedden 18 órára az FA 40 a prágai építészkar 40 éves fennállását ünneplő és munkáit bemutató cseh kiállítás megnyitójára.
A kiállítás 40 épületet mutat be 1-1 tablóval az építészkar hallgatóinak és oktatóinak a munkáiból.
"ÉPÍTÉSZ - MŰVÉSZEK" kiállítás sorozat a MÉSZ székházban.
A Magyar Építőművészek Szövetsége meghívja Önt KEREKES GYÖRGY - SZERELMETES VÁROSAIM című kiállításának megnyitójára.
A Kiscelli Múzeum – Fővárosi Képtár és a Petőfi Irodalmi Múzeum – Kassák Múzeum tisztelettel meghívja mindnekit 2017. május 31-én 17:00 órára a Kassák Múzeumba, és 18:30-ra a Kiscelli Múzeumba a KÜLÖNUTAK | Karl-Heinz Adler és a magyar absztrakció a megnyitójára. A kiállítást megnyitja Michael Müller-Verweyen, a budapesti Goethe Intézet igazgatója a Kassák Múzeumban, és Ferkai András építész, építészettörténész és egyetemi tanár a Fővárosi Képtár - Kiscelli Múzeumban.
Magyar Építőművészek Szövetsége meghívja Önt OCZTOS ISTVÁN - PAPÍR ALAPON című kiállításának tárlatvezetésére.
Tárlatvezetés időpontja: 2017. 05. 23. 16:00
Helyszín: Magyar Építőművészek Szövetsége - Kós Károly terem
Az Hajdú-Bihar Megyei Építész Kamara jubileumi kiállítása megalapításának 20. évfordulója alkalmából kerül megrendezésre. Ez alkalommal a tagok részére bemutatkozási lehetőséget kívánt a kamara biztosítani, mely egyúttal az elmúlt időszak egyfajta összegzése is.
Könyvbemutató a velencei 14. Nemzetközi Építészeti Biennálé magyar pavilonjában megvalósult kiállítás, demonstratív építés, valamint az elméleti tanulmányokból készült könyvről.
Időpont:
2017. május 16., 16.30 óra
Helyszín:
Műcsarnok,előadóterem
Bemutatja:
Turi Attila Ybl-díjas építész, az MMA Építőművészeti Tagozatának elnöke
Kunkovács László Kossuth-díjas fotóművész, néprajzkutató, az MMA rendes tagja
2014-ben a Magyar Művészeti Akadémia kezdeményezésére és támogatásával a Műcsarnok Nemzeti Szalon néven új kiállítássorozatot indított, mellyel az a célja, hogy időről időre megbízható körképet nyújtson a vizuális művészetek különböző területein született főbb teljesítményekről. Az első tárlat a mai építészet aktuális feladataira és legjellemzőbb műfajaira fókuszált, a 2015-ös kiállítás a kortárs képzőművészet klasszikusnak számító műfajainak (festészet, szobrászat és grafika) jellemző tendenciáit és eredményeit mutatta be, a 2016-os Szalon pedig a jelenkori fotó- és médiaművészet rendkívül szerteágazó anyagából mutatott be több száz alkotást.
A lerombolása által szimbolikus jelentőségűvé vált Regnum Marianum, a balatonboglári katolikus templom és sok más jelentős középület tervezője, a lakóépülettervezés egyik nagy reformere, Kotsis Iván tárgyilagos, visszafogott építészetével az arany középutat igyekezett megtalálni korszakának historikus, modernista, nemzeti törekvései között és ebben a szellemben nevelte fel építészgenerációk sorát. Szakmai hagyatékának nemrég a Lechner Tudásközpontba került részei alapján a kiállítás eredetileg vele foglalkozott volna, az anyagok feldolgozása során azonban egyszer csak váratlanul Kotsis Endre építész lépett elénk. Korai halála miatt neve a szakmai köztudatban bátyjáéhoz képest sokkal kevésbé ismert, annak ellenére, hogy épületeinek kvalitása és tanári tevékenysége sem marad el testvére teljesítménye mögött. Talán nem véletlen, hogy az önmagát sohasem az előtérbe állító Kotsis Iván így a hagyatékán keresztül is az öccsére hívta fel a figyelmet. A kiállítás mindezek következtében a két világháború közötti magyar építészetben és egyetemi oktatásban fontos szerepet játszó testvérpár munkásságát párhuzamosan mutatja be (a terjedelmi korlátok miatt a teljesség igénye nélkül és elsősorban a Lechner Tudásközpontban található anyagokra alapozottan), röviden megemlékezve Kotsis Iván két építész fiáról, ifj. Kotsis Ivánról és Kotsis Lajosról is.