Magyarország bölcsődeépítési programjához kapcsolódó tervezési programok, funkciósémák, és vázlat-, illetve koncepciótervek építészeti ötletpályázata
Teljes pályázati kiírás letötléséhez vagy megtekintéséhez kattintson ide!
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata ajánlatkérő
„Az egri vár új, attraktív emelő-berendezéssel történő megközelítése”
című országos nyílt, titkos építészeti tervpályázatának zárójelentése
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata ajánlatkérő
„Az egri vár új, attraktív emelő-berendezéssel történő megközelítése”
című országos nyílt, titkos építészeti tervpályázata
Az ötletpályázat kiírója
Gyula Város Önkormányzata
Az ötletpályázati eljárás tárgya
Gyula belváros, Élővíz-csatorna menti „VENDÉGLÁTÓ-TERASZ” átalakítása és környezetének rendezése, funkcionális megújítása.
Heves Megyei Kormányhivatal tervpályázata Egri Járási Hivatal épületének tervezésére
A tervpályázati eljárás tárgya
Az egri járási hivatal épületének tervpályázata
A tervpályázati eljárás célja
Ajánlatkérő az ingatlanon kívánja elhelyezni a HMKH Egri Járási Hivatal vezetését és több szervezeti egységét. Az ingatlanon jelenleg álló épület elbontásra kerül és a terület adottságait szem előtt tartva új épület kerül kivitelezésre. Jelen tervpályázati eljárás célja, a XXI. századi követelményeknek mindenben megfelelő, ugyanakkor a műemléki környezetbe és a városképbe illeszkedő épület tervkoncepciójának és tervezőjének kiválasztása.
AZ ÖTLETPÁLYÁZAT KIÍRÓJA
Hajdúszoboszló Város Önkormányzata
4200 Hajdúszoboszló, Hősök tere 1.
AZ ÖTLETPÁLYÁZAT TÁRGYA
A Hajdúszoboszlói Strandfürdő csónakázó tó DNY-i területének környezetrendezése. A jelenlegi strandfürdő területén belül található tó part menti területének közterületként történő megnyitása és hasznosítása, a természeti környezet értékeinek megőrzésével.
Gyula Város Önkormányzata ötletpályázatot hirdet GYULA VÁROS, KÖRÖS-PARTI „TERASZ” KÖRNYEZETRENDEZÉSI TERVEZÉSÉRE témában.
Az ötletpályázat tárgya:
Gyula belváros Élővíz-csatorna menti „Vendéglátó-terasz”, a belvárosi Kapus-hídtól keletre, a csatorna északi oldalán lévő partszakasz.
Az ötletpályázat célja:
Gyula történelmi belvárosának központján folyik át a valamikori Ó-Fehér-Körös, ma Élővíz-csatorna. A folyón átvezető műemléki téglahíd mellett, a part északi oldalán épült 2006-ban az 1986-ban megtervezett vendéglátó terasz. Megépítése óta a környező vendéglátó létesítmények nem vették használatba. Állaga romlik, látványa elhanyagoltságot és gazdátlanságot sugall, az időközben felújított környezetéhez már nem illeszkedik.
A város szándéka, hogy az Élővíz-csatorna partján növelje a gyalogosforgalmat, és vonzóvá tegye mind a helyi polgárok, mind a turisták számára. Ezt a gyalogos útvonalként használatos területen, a Körös-parton meglévő természeti-, és épített környezeti értéke kiemelésével, fejlesztésével, a környezet minőségének emelésével, új attrakciók – oda illő új funkciók – létrehozásával lehetséges és szükséges elérni.
A Magyar Művészeti Akadémia Építőművészeti Tagozata „Budakalász magja 2018” megnevezéssel tavaly ősszel hirdetett nyílt, építészeti tematikájú pályázatot. A pályázat keretében tartalmi, építészeti-tájépítészeti eszközökkel megfogalmazott szellemmel átitatott gondolatok felmutatását és javaslatokat vártak a budakalászi Kálvária-domb hosszú távú kezelésére, élhető, közösségépítő hasznosítására. A felhívásra 27 pályamű érkezett.
A Bírálóbizottság többszöri áttekintés, majd vita és elemzés után egyhangú szavazással hozta meg a végeredményt: a díjazásra rendelkezésre álló teljes összeg, azaz 5 millió forint felosztásáról döntött; egy-egy I., II. és III. díj kiosztása mellett öt elismerést is kihirdettek tegnap Budakalászon, a Kós Károly Művelődési Házban, ahol az ünnepélyes eredményhirdetést tartották és a pályaműveket bemutató kiállítás is megnyílt.
A Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidék Városmajori Szabadtéri Színpad kulturális szolgáltató létesítmény kialakításának városépítészeti és építészeti ötletpályázata.
Az ötletpátlyázat célja
A Szabad Tér Színház Nonprofit kft. a margitszigeti és a városmajori színpadokon évente a nyári időszakban jelenleg 100-120 eseményt tart. A városmajori parkban elhelyezkedő épület az üzemeltető székhelye, innen történik a budapesti nyári színházak igazgatása, vezetése, művészeti, gazdasági, adminisztrációs, műszaki irányítása, igy a margitszigeti és a városmajor működtetése is.