Az elmúlt 5 év pályázatainak az ország minden részéből érkező több mint 100 példája –
a kis kápolnától a műemlék kastélyig – mutatja, hogy a tető és annak fedése milyen sokféle módon válhat az építészeti koncepció részévé. 2018-ban szokás szerint október 31-ig várja a neves zsűri mind az építészhallgatók, mind a gyakorló építészek munkáit.
Ismét keressük a tradicionális és innovatív kerámia cseréppel fedett tetőket a CREATON Építész és Építészhallgatói Pályázatán.
Pályázat ÉPÍTÉSZEK és ÉPÍTÉSZHALLGATÓK számára
1,1 millió forint díjért indul a negyedik EQUITONE pályázat „Az anyag természete” - szálcement homlokzatok az építészetben címmel.
Beadási határidő: 2018. október 31.
Budapest 2000 után. Építészeti témájú publicisztikai pályázat 2000 után épült vagy megújult budapesti épületekről
A XXI. századi Budapest kortárs építészetének, épített környezetének, urbanisztikai fejlődésének nyomon követése, szakmailag értékes megoldások, fejlődési trendek bemutatása és minél szélesebb körű megismertetése a Budapest folyóirat olvasóival és szélesebb közönséggel. Az építészettel kapcsolatos íráskészség és látásmód fejlődésének elősegítése a fiatalabb generáció körében.
A Pályázók köre:
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei állandó lakcímmel rendelkező, 2018. évben végzett, építészmérnöki/tájépítészeti/településtervezői/belsőépítészeti diplomát szerzett hallgató, akik legalább 4-es (jó) rendű oklevéllel rendelkeznek.
Benyújtás helye:
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területi Építész Kamara Titkársága, 4400 Nyíregyháza, Őz u. 21. Ügyfélfogadási időben (H: 8-12; Sz: 8-12, 13-16; P: 8-12)
MÉK: 1,5 (2018/98) + 0,5 pont (2018/175)
Kíváncsi, hogy néz ki közelről az évekig beton szellemvárosként a M1 kivezetője mellett álló Tópark Ingatlankomplexum? A modern épületburok szerepét, súlyát, és akár rendhagyó céljait neves szakemberek segítségével aktuális épületeken körüljáró konferencia után megnézzük!
Az izgalmas, megosztó helyszínre szervezett szakmai programon független előadók a modern épületburok szerepét, súlyát, és akár rendhagyó céljait aktuális épületeik segítségével járják körül, míg szakmai együttműködő partnereink a műszaki és gyakorlati kérdésekkel egészítik ki a témát. De még az ebéd előtt az is kiderül, ki tervezte az idei Év háza pályázat 2018 legjobbjait – családi ház és az új középület kategóriában.
Közeledik a pályázat beadási határideje, ami 2018 október 31.
Az összdíjazás 1,2 millió forint idén is, melyet több helyezett között készpénzben osztunk majd szét! Ne maradjon ki Ön sem, ha szép tondach tetőcseréppel készült munkája van!
A pályázat díjkiosztó ünnepségének a Thermal Hotel Visegrád ad majd otthont, időpontja pedig 2018. december 6-a lesz!
„A név: DECODE, jelentése számunkra az alkotásainkba kódként beépített történetek visszafejtése, amelyeket megbízóinkkal és alkotótársainkkal közösen írtunk. A feladat tehát megtalálni, megfejteni ezeket a történeteket és újakat írni: mindenkinek a sajátjait!” – BORD
ÉME Mesteriskola 25. Ciklus
Tisztelt pályázók!
A mesteriskola tanárai 44 pályázónak köszönik meg ezúttal, hogy jelentkeztek a MESTERISKOLA XXV. ciklusra!
A beérkezett pályaműveket és portfóliókat átvizsgálva meghoztuk döntésünket.
A zsűri tagjai voltak: Arnóth Ádám, Csillag Katalin, Dévényi Tamás, Dobai János, Frikker Zsolt, Golda János, Hőnich Richárd, Kalmár László, Kund Iván Patrik, Lévai Tamás, Nagy Iván, Pelényi Margit, Pethő László, Roth János, Szabó Levente, Tomay Tamás.
Ha érdekli a fotózás és szívesen készítene képeket bírósági épületekről, a bírósági munkáról, mindennapokról, esetleg a tárgyalótermi eseményekről, jelentkezzen az Országos Bírósági Hivatal (OBH) fotópályázatára! A pályázaton bárki részt vehet, nevezési díj nincs.