Állami kitüntetéseket adott át Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere augusztus 20-a alkalmából szerdán, a Pesti Vigadóban. Kimagasló szakmai munkája elismeréseként
Magyar Érdemrend Középkeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült: Dr. DULÁCSKA ENDRE, Széchenyi-díjas építészmérnök, a műszaki tudomány doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar Szilárdságtani és Tartószerkezeti Tanszék professor emeritusa.
Tisztelt Tagok!
Örömmel tájékoztatjuk, hogy a Lisys-Project Kft. a „Fény Nemzetközi Éve” alkalmából 2015 júniusában megalapította az évente ismétlődő, A FÉNY MESTERE – MASTER OF LIGHT díjat, amellyel tervezők vagy alkotóközösségek kiemelkedő világítás-tervezési tevékenységét kívánja elismerni és megfelelő publicitás mellett megismertetni a szakmai közönséggel és minden szakma iránt érdeklődővel.
2015. július 8-án (szerdán) 14.00- kor ünnepélyesen átadták a Csonka Pál Érem
A díjat Csonka Pál professzor úr emlékezetére a Magyar Építőművészek Szövetsége alapította. A hagyományokhoz híven idén is a professzor úr születésnapján adták át a díjat, amelyet a Kuratórium egyhangú döntése értelmében Kenese István okleveles építőmérnök nyert el egyéni kategóriában.
Időpont: 2015.07.08 szerda 14:00
Helyszín: 1088 Budapest, Ötpacsirta u. 2.
Első alkalommal került átadásra a Pest Megyei Építész Kamara általa alapított Wéber Antal-díj. A magyar műépítész nevét viselő díjjal a kiemelkedő alkotói tevékenységet folytató pest megyei kamarai tagsággal rendelkező szakmagyakorló munkáját kívánja elismerni a Kamara.
Wéber Antal a XIX. századi magyar építészet meghatározó építész egyénisége, Ybl Miklós pályatársa. Neoreneszánsz építészete a reneszánsz mélyen átgondolt újraértelmezése. Magántanítóként, majd az építészeti közélet jeles tagjaként komoly figyelemmel fordult a felnövekvő szakmai generációk felé. Munkásságát a minőség és a szakmai közéletben végzett áldozatos tevékenysége emelte ki a korabeli átlagból.
Nagykanizsa megyei jogú város és az Országos Főépítészi Kollégium 2000-ben megalapította AZ ÉV FŐÉPÍTÉSZE DÍJ -at, elismerve ezzel a főépítészi tevékenységet, az önkormányzati, állami (területi) főépítészek munkáját.
A Díj első alkalommal a Nagykanizsán 2000 augusztusában megrendezett V. Országos Főépítészi Konferencián került átadásra, majd a következő konferenciákon minden évben. A Díj odaítélésére írásbeli javaslat alapján kerül sor. Javaslatot bármely főépítész, önkormányzati és hivatali vezető, vagy bármely szakmai és önkormányzati szervezet, illetve szövetség tehet. A Díjra nem javasolható hivatalban lévő állami főépítész, továbbá olyan személy, aki az Alapító Okirat szerint részt vesz a Díj odaítélésének véleményezésében A konferenciát rendező település főépítésze a rendezés évében nem kaphat Év Főépítésze Díjat.
2015-ben is sor kerül a nemzetközi hírű tudós és több építészgeneráció tanítómestere tiszteletére és emlékezetére, a Magyar Építőművészek Szövetsége által 1988-ban alapított CSONKA PÁL-ÉREM átadására.
A kitüntetés az építész- és tartószerkezet-tervezők (konstruktőrök) alkotó együttműködését hivatott elismerni. A díj alkotópáros és egyéni alkotó kategóriában adományozható. Azok kaphatják, akik alkotó-párként magas színvonalú építészeti alkotást hoztak létre, továbbá az, aki oktató és/vagy tudományos munkájával jelentősen és igazolhatóan járult hozzá a fent említett, alapvető cél eléréséhez.
Tizenhárom tudós vehette át az MTA Elnöksége által adományozott Akadémiai Díjat a Magyar Tudományos Akadémia 186. közgyűlésének első napján, 2015 május 4-én. A kiemelkedő tudományos munkásság elismerését jelentő kitüntetéseket Lovász László elnök adta át a díszünnepségen Az idei díjazottak között van Winkler Gábor, az MTA doktora, a Széchenyi István Egyetem professor emeritusa, aki az építészettörténet, az urbanisztika, a műemlékvédelem és az építészeti tervezés területén kifejtett sikeres és eredményes szakmai, oktatói és kutatói tevékenységéért, a 19. század építészetének kutatása területén végzett iskolateremtő munkásságáért és nemzetközileg is elismert életművéért kapta a díjat.
A Magyar Építész Kamara Táj- és Kertépítészeti Tagozatának és a Magyar Tájépítészek Szövetségének közös sajtóközleménye
2015 április 23-án mintegy 200 fős közönség előtt ünnepelte a magyar tájépítész szakma saját kiválóságait a FUGA Budapesti Építészeti Központban a Tájépítészet Hónapja rendezvénysorozat nyitó eseményeként. A negyedik alkalommal megrendezett díjátadó gálán Karádi Gábor (Táj-consult), a Grabner Balázs és Terhes Dénes alkotópáros (Korzó Stúdió), Szakács Barnabás (Lépték-terv), Szűcs Gábor (Szilszakállkert) és a Kovács Árpád, Orosz Orsolya, Szohr Gábor, Tihanyi Dominika alkotta tájépítész műhely (Újirány csoport) mérkőztek meg egymással a döntőben.