A Gregersen Art Pointban került átadásra december 3-án az idei Ezüst Ácsceruza-díj, a Honi Művészetért Alapítvány díja. A díjakat Bálint Imre DLA, a BÉK elnöke, Vadász Bence építész és Pásztor Erika Katalina főszerkesztő adta át a két díjazottnak: Götz Eszternek és Tatai Máriának, valamint Kovács Olivérnek, aki a Budapesti Építész Kamra különdíját kapta.
A díjazottaknak örömmel gratulál és további jó munkát kíván a MÉK elnöksége.
Fotó: Szabó Adrienn
A Pest Megyei Építész Kamara pályázati felhívása a WÉber Antal díj 2016. évi adományozásáról
A Pest Megyei Építész Kamara (a továbbiakban: PMÉK) a 2014. évi küldöttgyűlésén Wéber Antal magyar műépítész emlékére az illetékességi területén kamarai tagsággal rendelkező tagok részére, a szakmai megítélés szerinti legkiválóbb alkotói tevékenységet folytatók számára adományozható Wéber Antal elismerő díjat alapított.
Az Alapítvány a Honi Művészetért szeretettel meghívja Önt az Ezüst Ácsceruza díjak ünnepélyes átadására!
Időpont: 2015. december 3. 10.00
Helyszín: 1093 Budapest, Lónyay u. 31., Fszt. (Gregersen Art Point - Galéria terem)
Budapest, 2015. november 13. – Először adták át a kimagasló építőipari szakmunka elismeréséért járó Mesterek Mestere Díjat. A szakmai zsűri döntése alapján Filó Mihály budapesti burkoló lett Magyarország Mesterek Mestere. A közönségdíjat Kiss Tamás, Nagykereki burkoló kapta. Az elismerést a díjazottak tiszteletére rendezett ünnepségen adták át.
ÉV TÁJÉPÍTÉSZE-DÍJ-ban részesülhet minden magyar állampolgárságú, tájépítész végzettségű (vagy ezek jogelődjeként értelmezhető) szakmagyakorló, aki 5 évig ilyen díjban nem részesült, teljesíti a mindenkori díjszabályzatban és az adott évi kiírásban szereplő feltételeket, illetve nem tagja a jelölteket értékelő zsűrinek és nem rokona az adott évben felkért zsűritagoknak.
A díj a díjszabályzatban és az éves kiírásban szereplő feltételeket teljesítő pályázók körében kerül kiosztásra minden év áprilisában, a Tájépítészet Hónapja rendezvénysorozat keretében megrendezett díjátadó gálán.
A Magyar Művészeti Akadémia Építőművészeti-díját az idén Radványi György építész kapta. A Magyar Művészeti Akadémia idei második rendes közgyűlésén, november 5-én, a köztestület születésnapján, a Pesti Vigadó Dísztermében adták át a köztestület tagozati díjait. A díjakat évente egy alkalommal, a köztestület őszi közgyűlésén adják át.
A Belügyminiszter és a Miniszterelnökséget vezető Miniszter közösen meghirdetik a Magyarországi Falumegújítási Díj 2015. pályázatot, „nyitottnak lenni” mottóval.
Az idén már hatodik alkalommal kiírásra kerülő pályázattal a meghirdetők célja, hogy felkutassák, díjazzák és ezzel „reflektorfénybe állítsák“, azokat a települési közösségeket, amelyek kimagasló és példaszerű színvonalon végzik jövőbemutató fejlesztési munkájukat. A kiírók a példák bemutatásával, az információk cseréjével javítani kívánják a falumegújítást végző községek eredményeit, a jó példákkal el kívánják érni, hogy a falumegújítás mozgalommá szerveződjön.
A Magyar Építőművészek Szövetsége Dr. Kotsis Iván professzor tiszteletére és emlékezetére 1990 óta „Kotsis Iván-érem” kitüntetést ad át.
A javaslatokat kellő indokolással, 2015. november 30-ig a Magyar Építőművészek Szövetsége Titkárságára „Kotsis Iván-érem 2015” felirattal kérjük eljuttatni.
Átadták a legjobb magyar épületeknek és terveknek járó díjakat
“Magyarország lenyűgöző építészeti hagyományokkal rendelkezik. Úgy véljük, hogy az általunk kiválasztott projektek mind hasonlóan magas színvonalat képviselnek.” - mondta az Uránia Nemzeti Filmszínházban 11. alkalommal megrendezett Média Építészeti Díja gálaestjén Indira van't Klooster, az egyik legfontosabb nemzetközi építészeti szakfolyóiratként számon tartott A10 magazin főszerkesztője. Október 16-án este, a Média Építészeti Díján az alkotók látványos prezentációk keretében mutatták be munkáikat az ország vezető médiájának képviselőiből álló zsűri és a nagy nyilvánosság előtt. 2015 legjobb épületének járó díjat a természet tiszteletét és szeretét a modern építészet elemeivel ötvöző Galyatető kilátó nyerte, a legjobb építészeti tervnek a zsűri Athenaeum of Philadelphia, vagyis a természetes fényeket és a közösségi tereket egyedi módon kezelő philadelphiai könyvtár tervét választotta.