MÉK - MÉSZ Diplomadíjak 2019
Terület- és Településrendezési Tagozat
2010-ben alapította a Magyar Építőművészek Szövetsége ezt a díjat, amellyel évente egy olyan építészt, vagy az építészettel más szakmában foglalkozó személyiséget jutalmaz, aki munkájával érdemben segíti a magyar építőművészet nemzetközi elismertségét.
Október 4-én, idén első alkalommal gálarendezvényen vehette át családi ház és lakóépületek kategóriában Karlovecz Zoltán, építész az Év háza díjat a Pécsre tervezett háromlakásos lakóházáért, középület kategóriában pedig Járomi Irén és Kiss Gyula építészpáros munkája, a nagykőrösi városi piac csarnoképülete bizonyult a szakmai zsűri véleménye szerint a legjobbnak. A két fődíj mellett hat különdíj is gazdára talált.
A VELUX Magyarország Kft., immáron 5. alkalommal hirdeti meg a Nemzetközi VELUX-díjat hazánkban is. Itt az ideje elindítani saját napfényprojektedet! A 2020-as díjra a „A holnap fénye” témával pályázhat minden építészhallgató.
Az „Év Belsőépítésze” pályázat 2017-2018. évi díjazottja FÜLÖP Krisztina, okleveles építész tervezőművész ( KOMP Design Stúdió).
A budapesti "Örkény Színház nézőtér és közösségi tere" tervezéséért.
FŐÉPÍTÉSZI DÍJAK ÁTADÁSA 2019
Huszadik alkalommal került átadásra a 2000-ben megalapított „AZ ÉV FŐÉPÍTÉSZE DÍJ”. Évente két kategóriában adományozható elismerés: AZ ÉV FŐÉPÍTÉSZE DÍJ-at aktív főépítész, míg a FŐÉPÍTÉSZI ÉLETMŰ DÍJ-at a szakmáját hosszú ideje gyakorló, illetve nyugdíjba vonuló/vonult kiváló főépítész kapja.
A Díjakat Tihanyban, 2019. szeptember 5-én a XXIV. Országos Főépítészi Konferencián ünnepélyes keretek között adta át Tósoki Imre, Tihany község polgármestere, Bujdosó Judit, Tihany község főépítésze, és Salamin Ferenc, az Országos Főépítészi Kollégium elnöke.
CöFö Tanár Úr
Vitéz dr. Callmeyer Ferenc DLA kapta meg elsőként a Biatorbágy Városépítészetéért Díjat
Callmeyer Ferenc Miskolcon született 1928. április 3-án. A Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán végzett 1953-ban. A diploma megszerzése után a MEZŐTERV-nél, mint tervezőépítész helyezkedett el, majd 1955 és 1963 között az Ipari Épülettervező Vállalatnál (IPARTERV) osztályvezetői munkakört töltött be. 1963-tól 1965-ig egy londoni tervező irodában dolgozott építészként, és 1965-től a Tervezésfejlesztési és Építészeti Technikai Intézet (TTI) főosztályvezetője volt.
A Csonka Pál Érem idei kitüntetettjei: Bodrossy Attila DLA építész és Serfőző István tartószerkezet tervező alkotópárosa.
A díjakat július 8-án Szép János laudációja mellett Krizsán András DLA, a MÉSZ elnöke és Marosi Miklós a Csonka Pál Érem Kuratóriumának elnöke, az MMA alelnöke adták át.
Már lehet pályázni a 2019-es Pro Architectura díj elnyerésére. Az egymillió forint pénzjutalommal járó elismerésre épített környezetünk minőségi alakítása és megőrzése érdekében kifejtett tevékenységgel és nívós alkotással lehet pályázni.