2020-ban is sor kerül a nemzetközi hírű tudós és több építészgeneráció tanítómestere tiszteletére és emlékezetére, a Magyar Építőművészek Szövetsége által 1988-ban alapított CSONKA PÁL-ÉREM átadására.
Az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottsága 2006-ban elhatározta, hogy évente diplomával jutalmazza az általa legkiválóbbnak ítélt, három évnél nem régebben befejezett műemléki helyreállításokat.
Nagy büszkeséggel tölti el a várost, hogy az Európai Bizottság „Európai Örökség” címet adományozott Szentendrének, amely idén a kontinens kulturális és történelmi öröksége tíz jelentős helyszínének, városának, vagy elemének ítélte oda ezt az elismerést. Az „Európai Örökség” cím program célja, hogy a közös értékekre, az európai történelemre és kultúrára alapozva erősítse a polgárokban az unióhoz való tartozás érzését, közös kulturális örökségünk és az európai értékek tiszteletét.
A JÁRVÁNY MIATT MEGVÁLTOZOTT A PÁLYÁZATOK IDŐRENDJE
Év Tájépítésze Díj: 2020 április 12. A jelölések beérkezésének határideje
Év Junior Tájépítésze Díj: 2020. május 5-re tolódik ki (24.00 óra)
Az első alkalommal kiosztott különdíjat Vasáros Zsolt DLA Ybl-díjas építész, és Megyesi Zsolt építész, BIM menedzser, a Narmer Építészeti Stúdió vezetőtervezői az Országos Múzeumi Raktározási és Restaurálási Központ épületéért ( OMRRK).
Skardelli György Ybl Miklós-díjas építész, érdemes művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja részére Magyarország számára kivételesen értékes művészi pályafutása során létrehozott, a funkcionalitást, a fenntarthatóságot és az esztétikumot tökéletesen ötvöző, a múltból átemelt és a kortárs építészeti értékeket összhangba hozó, a városkép egységét és sajátos jegyeit mindig szem előtt tartó tervezői-alkotói életműve elismeréseként Kossuth-díjat adott át a köztársasági elnök Március 15-e alkalmából.
FUGA - 2020. január 15. szerda 18.00 óra
Nemzetközi építészeti kiállítás
megnyitja: Gunther Zsolt építész
A Mőcsényi Mihály-díj a legalább tizenöt év kimagasló egyéni tájépítészeti alkotói, oktatói tevékenység elismeréséül, életműdíjként adományozható annak, aki Mőcsényi Mihály szellemiségének megfelelően végezte vagy végzi munkáját. Az emlékéremmel, 1 500 000 forint összegű pénzjutalommal és az adományozást igazoló oklevéllel járó díjból évente egy adományozható.